Pradinis / Šeima ir sveikata / Sąnarių ligos: kokios yra dažniausios ir kas gali padėti?

Sąnarių ligos: kokios yra dažniausios ir kas gali padėti?

Sąnariai – svarbi mūsų kūno dalis. Jų būklė turi didelę įtaką mūsų gyvenimo kokybei. Jei mūsų sąnarių būklė bus puiki, tai nejausime skausmo, neteks varžyti judesių, galėsime keliauti, sportuoti, dirbti fizinį darbą. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad egzistuoja daugybė sąnarių ligų ir jomis susirgus gyvenimo kokybė gali pablogėti. Tad kokiomis sąnarių ligomis susergama dažniausiai ir ką daryti norint susigrąžinti įprastą gyvenimo kokybę?

Kokiomis sąnarių ligomis sergama dažniausiai?

Vienas itin dažnai pasitaikančių susirgimų yra osteoartritas. Jei sąnarius skauda, jei girdite jų traškėjimą ir jei jaučiate jų sustabarėjimą, dėl kurio nebegalite įprastai atlikti norimų veiksmų, galima įtarti šią ligą. Būtina kuo skubiau kreiptis į gydytojus, kad būtų atlikti reikiami tyrimai ir pradėtas gydymas, nes priešingu atveju pasekmės gali būti itin nedžiuginančios.

Reumatoidinis artritas – dar viena liga, kuri, jei tik bus negydoma, gali smarkiai pabloginti jūsų gyvenimo kokybę. Reumatoidiniu artritu vadiname tokią būseną, kai organizmo imuninė sistema pati atakuoja sąnarių audinius ir taip sukelia jų pažeidimų.

Dažnai susergama ir bursitu. Bursas – tai apsauginis maišelis, kuris yra aplink kai kuriuos mūsų sąnarius. Jo uždegimas ir yra vadinamas bursitu.

Kokių veiksmų imtis?

Gera žinia bent jau ta, kad, pastebėję neigiamus pokyčius, susijusius su sąnariais, galite imtis pačių įvairiausių veiksmų, kurie neleistų pablogėti jūsų gyvenimo kokybei. Vienas jų – tiesiog įtraukite į savo valgiaraštį kuo daugiau maisto produktų, kuriuose esančios medžiagos padės pagerinti sąnarių būklę. Tarp jų – vyšnios, vynuogės, česnakai, imbieras, brokoliai, citrusiniai vaisiai.

Taip pat galite atlikti specialias mankšteles, kurios pagerins sąnarių aprūpinimą medžiagomis.

Lėtas, ramus pasivaikščiojimas yra kaip tik tai, ko reikia, kad sąnarių būklė būtų puiki. Vaikščiojimas taip pat padės geriau aprūpinti sąnarius reikiamomis medžiagomis.

Šiandien taip pat galite rasti dešimtis įvairių tepalų, skirtų sąnariams, tad naudokite ir juos.

Na ir, žinoma, būtinai kreipkitės į gydytojus, kad būtų atlikti reikiami tyrimai ir parinkti efektyvūs gydymo metodai.

PR

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top