Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Lietuviai svetur»Sausio 13-osios minėjimas užsienyje: nuo JAV iki Japonijos
Lietuviai svetur

Sausio 13-osios minėjimas užsienyje: nuo JAV iki Japonijos

Komentarų: 03 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos atstovybės užsienyje prisijungė prie kasmetinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ – languose uždegtos atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos laisvę prieš 26-erius metus, taip pat vyko kiti renginiai – filmų peržiūros, diskusijos.

Lietuvos ambasados Japonijoje darbuotojai prisiminė japonų tautos paramą Lietuvos žmonėms tomis sunkiomis dienomis.

„Mūsų laisvės kovą lemtingomis Sausio dienomis solidariai parėmė daugelio pasaulio šalių žmonės, sulaukėme svarbios paramos ir iš tolimosios Japonijos. Tuometis Kudži miesto meras Yoshiaki Kuji nusiuntė protesto laišką M. Gorbačiovui, reikalaudamas sustabdyti ginkluotą agresiją prieš Lietuvą. Taip pat buvo surengta humanitarinės pagalbos akcija. Už jos metu surinktas lėšas buvo nupirkta medicinos įranga trims Lietuvos ligoninėms“, – sakė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas.

Ambasadorius taip pat priminė, koks svarbus buvo Japonijos žurnalistų perduodamas tiesos žodis apie Lietuvos žmonių laisvės kovą, plačiai pasklidęs po Japoniją ir kitas Azijos šalis.

„Šiandien solidarumas yra toks pat svarbus visoms savo nepriklausomybę ir laisvę ginančioms tautoms, kaip ir prieš 26 metus“, – pabrėžė E. Meilūnas.

Lietuvos ambasada Izraelyje kartu su lietuvių bendruomene Izraelyje „Nerija“ paminėjo Laisvės gynėjų dieną Tel Avive. Minėjimo metu įvyko Leono Vytauto Glinskio filmo apie Sausio 13-osios įvykius „Laisvės sargyboje“ peržiūra.

Renginio pradžioje Lietuvos ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas apžvelgė Sausio 13-osios įvykius ir jų reikšmę Lietuvos valstybei. Minėjimo metu buvo vaišinamasi arbata, dalijamasi prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius.

Lietuvos ambasadoje Prahoje susirinkę lietuvių bendruomenės nariai ir jos draugai Laisvės gynėjų dieną paminėjo išvakarėse – sausio 12-ąją. Vakaras prasidėjo LRT laidos „Istorijos detektyvai“ peržiūra apie mažai žinomus sausio įvykius ir jų liudininkus, po to ambasados kieme sužibo iš žvakučių sudėlioti Gediminaičių stulpai, šalia neužmirštuolių pievos buvo uždegtas simbolinis laisvės laužas. Susitikime dalyvavo ir Latvijos ambasadorius Čekijoje Albertas Sarkanis, kuris sausio įvykių metu buvo Latvijos ambasadorius Lietuvoje.

Lietuvos ambasadoje Lenkijoje paminėti Sausio 13-osios įvykių susirinko vietos lietuviai, Lietuvos draugai, diplomatai. Jie tylos minute pagerbė 1991 m. sausio 13-iosios naktį gyvybę už Lietuvos nepriklausomybę paaukojusių Laisvės gynėjų atminimą, vėliau žiūrėjo režisierės Agnės Marcinkevičiūtės 2013 m. sukurtos istorinės dokumentinės trilogijos „Lūžis prie Baltijos“ filmą „Baltijos keliu į nepriklausomybę“. Ambasadorius Šarūnas Adomavičius apžvelgė lietuvių tautos kelią į laisvę, padėkojo lenkų visuomenei už solidarumą ir palaikymą. Renginio metu taip pat buvo atidaryta Arūno Baltėno fotografijų paroda „Katalikiškas liaudies pamaldumas Lietuvoje“.

Lietuvos ambasadoje Vašingtone sausio 12 dieną surengto renginio dalyviai uždegė iš žvakučių sudėliotą žodį „Atmink“, sugiedojo „Tautišką giesmę“ ir kartu su monsinjoru dr. Rolandu Makricku sukalbėjo maldą už žuvusius Tėvynės gynėjus.

Sausio 13-osios vakarą vyko ir daugiau renginių – ambasadoje Vienoje buvo rodomas istorinis dokumentinis filmas „Aš už tave pakalbėsiu“, o generaliniame konsulate Sankt Peterburge organizuota Sergejaus Loznicos filmo „Įvykis“ peržiūra. Į renginį pakviesti tuometinio Leninsoveto deputatai, Sankt Peterburgo pilietinės visuomenės atstovai, jaunimas, lietuvių bendruomenė, diplomatinis korpusas.

URM inf. ir nuotr.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisTrapiosios tešlos obuolių štrudelis
Kitas straipsnis Psichologė: „Stresas yra būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga“

Susiję straipsniai

Bostono mokyklos šokėjų vadovė: „Klasėje laviname protą, o šokių salėje – širdį”

17 balandžio, 2026

Šokio suburti: lituanistinių mokyklų grupės ruošiasi šventei Čikagoje

17 balandžio, 2026

Vilniaus „Huracán Coffee“ – geriausi kavos skrudintojai pasaulyje

16 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.