Pradinis / Lietuviai svetur / Sėkminga pasaulio lietuvių iniciatyva Londone

Sėkminga pasaulio lietuvių iniciatyva Londone

Kovo 21 dieną Lietuvos ambasadoje Londone vyko Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos (JKLJS) ir „Investuok Lietuvoje“ organizuojamas JKLJS kasmetis jaunimo susitikimas. Šių metų renginio tematika buvo susijusi su tarptautinėmis karjeros perspektyvomis Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje. Visi norintieji galėjo pildyti paraiškas siūlomoms pozicijoms tarptautinėse įmonėse Lietuvoje ir sužinoti daugiau apie „LT Big Brother“ projektą. Renginį vedė Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos narys Giedrius Daubaris.

Per jau devintus metus rengiamą kasmetį susitikimą jaunieji savo srities profesionalai ir studentai sėmėsi žinių iš karjeros laiptais sėkmingai kopiančių pasaulio lietuvių. Sava patirtimi ir mintimis dalijosi Milda Dargužaitė, einanti „Barclays“ technologijų centro Lietuvoje vadovės pareigas, Laura Hanning Scarborough – buvusi Jungtinių Tautų klimato fondo valdybos vicepirmininkė, Vilma Midverytė – Londono Sičio lietuvių klubo (LCLC) prezidentė, taip pat Londono Sičio lietuvių klubo valdybos narys ir mentorystės programos „LT Big Brother“ Jungtinės Karalystės regione vadovas Marius Raugalas.

Įžanginį žodį tarė Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje Asta Skaisgirytė-Liauškienė. Diplomatė džiaugėsi, kad emigrantų lietuvių balsas girdimas ir Lietuvoje, ir visose pasaulio šalyse, dėkojo visiems susirinkusiesiems ir ragino juos nepamiršti mūsų protėvių ir tėvų nuopelnų atkovojant nepriklausomybę – būtent dėl šio pasiekimo lietuviai šiandien gali keliauti, studijuoti ir siekti karjeros aukštumų svečiose šalyse.

Milda Dargužaitė dalijosi sava patirtimi: sunkumais ir pakilimais kopiant karjeros laiptais Jungtinėse Amerikos Valstijose ir sugrįžus į Lietuvą. Moteris skatino visus susirinkusiuosius nenuleisti rankų siekiant tikslų, perkelti įgytas žinias iš vienos darbovietės į kitą. Ji teigė, kad nesvarbu, kur dirbame, kiekvienas mūsų įgyjame tam tikrą žinių bagažą, kurį galime panaudoti vėlesnėse srityse.

Laura Hanning Scarborough kalbėjo apie moteris ir tendencijas darbo aplinkoje. „Nereikėtų neigti vyro ir moters biologinių skirtumų, tačiau tie skirtumai negali pateisinti lyčių atlyginimų ir pagarbos anomalijos, kurie egzistuoja darbo rinkoje“, − pasakojo magistro laipsnį prestižiniame Kembridžo universitete įgijusi ir sėkmingą tarptautinę karjerą pasiekusi moteris. Ji pažymėjo, kad sėkminga lyderystė vis dažniau reikalauja sugebėjimo atlikti kelias užduotis vienu metu ir empatijos, o ne griežto valdžios diktato, tad moterys dažnai turi pranašumą ir jų vadovavimas gali būti sėkmingos ekonomikos pagrindas.

Per susitikimą taip pat buvo diskutuojama apie darbo vietos Lietuvoje ir svečiose šalyse pasirinkimą. Diskusijoje dalyvavo Milda Dargužaitė, strateginių rinkos tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ vadovas Lietuvai Marius Dundulis, „Strategic Staffing Solutions“ vadovas Lietuvai Mantautas Paškevičius, „CSC“ žmogiškųjų išteklių specialistė Jūratė Dobrovolskytė.

Po trumpos pertraukos kalbėjo LCLC prezidentė Vilma Midverytė. HSBC banke aukštas pareigas einanti moteris kalbėjo apie tai, kaip gerą karjerą paversti puikia karjera ir kokios savybės pagelbėtų siekiant geresnių rezultatų. Komunikacija, ryšių palaikymas ir aiški vizija – šie dalykai, Vilmos Midverytės nuomone, yra svarbiausi kopiant tvirtos karjeros link.

Renginį užbaigė Marius Raugalas kalbėdamas apie mentorystės naudą: kodėl verta turėti mentorių ar pačiam tapti juo. LCLC valdybos narys nevengė ir sveiko humoro. Jis kvietė registruotis ir dalyvauti jau septintąjį sezoną skaičiuojančiame „LT Big Brother“ mentorystės projekte. Registruotis galima iki balandžio 12 dienos. Daugiau informacijos apie šį projektą rasite interneto svetainėje www.ltbigbrother.com

Natalija Voronina
Nuotraukų autorė Agne Monti

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top