Pradinis / Šeima ir sveikata / Sergate, bet dirbate iš namų? Kokie pavojai tyko neleidžiant kūnui pailsėti

Sergate, bet dirbate iš namų? Kokie pavojai tyko neleidžiant kūnui pailsėti

Nors sergant patariama skirti kuo daugiau dėmesio poilsiui, dažnas žmogus numoja į tai ranka ir renkasi darbą iš namų arba griebiasi drastiškų gydymosi metodų. Vis dėlto vaistininkas Mindaugas Rutalė pabrėžia, kad jei sirgdami iškeisime poilsį į darbą, galime sau padaryti daugiau žalos nei naudos. Todėl jis atskleidžia, kokia yra tikroji poilsio nauda sergant, ir dalijasi patarimais, kurie pagerins miego kokybę ligos metu.

Dirba iš namų ar geria antibiotikus, kai jų nereikia

„Kaip galiu greičiau pasveikti?“ – tai vienas dažniausių klausimų, kurio iš pacientų sulaukia vaistininkas Mindaugas Rutalė. Jis neslepia, kad tenka išgirsti ir nemažai klaidingų savigydos būdų.

„Natūralu, kad apsirgę žmonės nori kuo greičiau pasijusti geriau, tačiau įvairūs darbai ir planai neturėtų kainuoti mūsų sveikatos. Dažnai tenka girdėti, kad žmonės, net turėdami aukštą temperatūrą ar kitų peršalimo simptomų, nusprendžia toliau dirbti, tik lovoje iš namų. O kiti vos pajutę artėjančią ligą skuba vartoti namuose užsilikusius antibiotikus, nors jų ir taip paprastai neturėtų būti niekieno vaistinėlėse“, – sako M. Rutalė.

Vaistininkas akcentuoja, kad neatsakingas antibiotikų vartojimas gali pakišti koją tada, kai žmogui iš tiesų reikės gydymo, bet jo organizmas jau bus atsparus antibiotikams. Jis priduria, kad neleisdami sau pakankamai ilsėtis arba vartodami antibiotikus, kol palengvėja simptomai, galime prisišaukti greitai sugrįžtančias ir netgi paūmėjusias ligas.

Kodėl sirgdami jaučiame nuovargį?

Sveikatos priežiūros specialistų patarimas sergantiesiems skirti daugiau laiko miegui ir poilsiui nėra sakomas veltui, teigia vaistininkas. Anot jo, būtent miegas yra vienas svarbiausių veiksnių, padedančių kūnui greičiau įveikti peršalimo ligas.

„Kai sergame, atrodo, kad visą dieną galėtume snūduriuoti lovoje ir nieko daugiau nedaryti. Mūsų organizmo kova su liga atima daug energijos, todėl mes galime jaustis pavargę, neturintys jėgų. Iš tiesų reikėtų paklausyti savo kūno ir skirti jam reikalingo poilsio. Būtent miego metu mūsų organizme vyksta imuniniai procesai, padedantys nusilpusiam kūnui kovoti su ligos simptomais“, – pasakoja M. Rutalė.

Kaip mus gydo miegas

Poilsis ir ypač miegas padeda imuninei sistemai kovoti su ligomis. Vaistininkas išskiria dvi pačias svarbiausias pagalbines funkcijas.

„Visų pirma, miego metu mūsų organizme aktyviau išsiskiria baltymai citokinai, kurie yra atsakingi už imuninių ląstelių gamybą bei mūsų imuninės sistemos atsaką į ligas. Kita paskata ilsėtis susirgus – tai, jog mūsų kūnas miego metu kur kas lengviau pakelia karščiavimą. O svarbiausia, miegas leidžia visą likusią organizmo energiją sukoncentruoti į kovą su liga, t. y. jeigu mes esame prabudę ir, tarkime, sirgdami darbuojamės prie kompiuterio, mūsų kūnas nesiilsi ir taip sunkiau ir ilgiau kovoja su liga“, – paaiškina M. Rutalė.

Patarimai, kaip kokybiškai išsimiegoti sergant

Net ir jaučiant stiprų nuovargį, kartais liga gali neleisti kokybiškai išsimiegoti, pasakoja vaistininkas. Anot jo, dažniausiai trukdo tokie simptomai kaip užgulusi nosis, kosėjimas, karščiavimas ir neramios mintys. Jis dalijasi praktiniais patarimais, kurie padės ilgesnį laiką išmiegoti be trukdžių.

Galvą laikykite šiek tiek aukščiau. Jeigu jūsų nosis yra užgulusi, pabandykite eidami miegoti laikyti galvą šiek tiek aukščiau, pavyzdžiui, ant didesnės pagalvės, ar galbūt papildomai naudokite kelioninę pagalvėlę ant kaklo. Tik nekelkite galvos per aukštai, kad vėliau nesusidurtumėte su sprando skausmais.

Karštas dušas arba vonia. Jeigu kankina neramios mintys, o nosis užsikimšusi – išbandykite prieš eidami miegoti karštą dušą arba vonią. Jie tiek padės atsipalaiduoti, tiek suskaidys gleives nosies ertmėje, kad galėtumėte lengviau kvėpuoti.

Ramunėlių arbata. Tam, kad labiau atsipalaiduotumėte ir šiek tiek numalšintumėte gerklės skausmą, išgerkite puodelį ramunėlių arbatos su citrina ir medumi. Tik mėgaukitės arbata ne mažiau nei likus valandai iki miego, kad vėliau jo nedrumstų vaikščiojimas į tualetą.

Melatoninas. Jeigu naktį itin daug prabudinėjate ir dėl ligos skundžiatės negiliu ir neramiu miegu, išbandykite melatoniną. Šis maisto papildas gali sutrumpinti užmigimo laiką ir pagerinti pačią miego kokybę.

Prabudus – jokių išmaniųjų. Jeigu prabudote iš gilaus miego, kuo greičiau pašalinkite jį sutrikdžiusius veiksnius – išsipūskite nosį, atsigerkite vandens ar nueikite į tualetą. Tik jokiu būdu netikrinkite išmaniojo įrenginio (kiek valandų ir ar kas nors jums parašė), nes taip tik išsibudinsite ir sunkiau užmigsite iš naujo.

Miego nebus per daug. Vaistininkas nuramina, kad jeigu pirmosiomis dienomis vien miegate, dėl to jaudintis nereikėtų, nes taip jūsų organizmas kovoja su ligomis. Jis pataria visą šį laiką išnaudoti sąžiningam poilsiui, nes tai yra geriausias rūpinimasis savimi.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top