Pradinis / Kultūra / Šiauliečiai pagerbė Sausio 13-osios kovotojus už laisvę

Šiauliečiai pagerbė Sausio 13-osios kovotojus už laisvę

Sausio 13-ąją šiauliečiai prisiminė ir pagerbė kovotojus už laisvę. Šią dieną jau nuo ankstaus ryto mieste vyko įvairios iniciatyvos, o vakarą užbaigė Laisvės gynėjų dienos renginys ir atminimo laužai, kurie sutraukė svarbią dieną Lietuvai norėjusius paminėti šiauliečius ir miesto svečius.

Šiauliuose pagrindinis Laisvės dienos minėjimo renginys prasidėjo iš karto po šv. Mišių. Skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės Šiaulių kultūros centras miestiečiams suorganizavo šventinį Laisvės dienos minėjimą ir viso renginio metu degančiais atminimo laužais pagerbė sausio 13-ąją prie laužų budėjusius kovotojus, o skvero akcentu tapo meninė instaliacija, papuošta valstybinės vėliavos spalvomis.

Renginio pradžioje buvo giedama „Tautiška giesmė“, ją atliko Šiaulių universitetinės gimnazijos mišrus choras „Poco“ (vad. R. Stoškuvienė), studija „Čiūto“ (vad. R. Stoškuvienė) ir grupė „Ekstra“ (vad. K. Stoškus). Iškilmingą ceremoniją tęsė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės iššautos trys salvės. Pirmoji salvė buvo skirta kovojusiems už laisvę ir nepriklausomybę, antroji – Lietuvos žmonių gerovei, trečioji – Lietuvos valstybės stiprinimui ir klestėjimui. Iš karto po salvių buvo garsiai perskaitytos visų sausio 13 d. žuvusiųjų Lietuvos piliečių pavardės, jie pagerbti tylos minute.

Atmintiną dieną, skirtą prisiminti tautiečių vienybei, tikėjimui ir drąsai, prisiminimais dalijosi parlamento gynėjas Gintautas Lukošaitis, kuris prieš 31 metus, dar būdamas jaunuolis, vedamas drąsos išdrįso stoti ginti tėvynės, bei Šiaulių skautų tunto narys, Pažinimo licėjaus istorijos mokytojas Sergėjus Staponkus.

Viso renginio metu degė atminimo laužai, kurie priminė, kaip sausio 13-osios naktį ir keletą dienų po įvykių prie laužų šildėsi mūsų tautiečiai, kovojantys už laisvę. Šventinę dieną užbaigė nuoširdus ir daugybę emocijų padovanojęs koncertas, kuriame muzikinę programą dovanojo Šiaulių universitetinės gimnazijos mišrus choras „Poco“ (vad. R. Stoškuvienė), studija „Čiūto“ (vad. R. Stoškuvienė), grupė „Ekstra“ (vad. K. Stoškus), „Kitavos“ lyderė Rasa Stoškuvienė ir „Nauja karta“: Agnė Michalenkovaitė, Evaldas Vaikasas, Gabija Lukrecija Petrauskaitė, Gerda Rumšienė, Arnas Grušas. „Nauja karta“ atliko dainą „Broli, neverk“, kurios žodžiais buvo pasakojami sausio 13 dienos išgyvenimai ir prisiminimai.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Rolando Parafinavičiaus nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top