Pradinis / Sportas / Pasaulio taurės etape ketvirtą vietą iškovojęs Vytautas Strolia: „Norėjau pasveikinti Lietuvą“

Pasaulio taurės etape ketvirtą vietą iškovojęs Vytautas Strolia: „Norėjau pasveikinti Lietuvą“

Istorinę Lietuvai Laisvės gynėjų dieną istorinis pasirodymas biatlono trasoje. Rūpoldinge (Vokietija) vykusiose pasaulio biatlono taurės etapo sprinto varžybose Vytautą Strolią nuo medalio skyrė vos pusantros sekundės – be klaidų šaudęs lietuvis užėmė ketvirtą vietą!

„Labai smagu, šiandien ryte buvo minčių, jog norėčiau pasveikinti Lietuvą savo darbais. Džiaugiuosi, kad tokią dieną pavyko pasiekti geriausią savo karjeros rezultatą“, – džiaugėsi V. Strolia, kuris yra ir Lietuvos kariuomenės savanoris.

Penktas į 10 km sprinto varžybų trasą įšliuožęs biatlonininkas kurį laiką netgi pirmavo. Vėliau jį aplenkė 17 numeriu startavęs prancūzas Quentinas Fillonas Maillet (tapo rungties nugalėtoju), baltarusis Antonas Smolskis, o iš prizininkų trejeto mūsiškis iškrito praėjus pusvalandžiui po finišo, kada į antrą poziciją įsiveržė vokietis Benediktas Dollis.

„Šiandien esu patenkintas viskuo. Emocijos jau nuslūgo, sporte emocijos trunka tik tiek, kiek vyksta apdovanojimas, o jam pasibaigus galvoji, kas toliau. Džiaugiuosi, kad pagaliau esu geriausiųjų dešimtuke – visą sezoną apie tai svajojau ir tikrai žinojau, kad galiu tai padaryti, – iškart po gėlių ceremonijos, kurioje apdovanojami šeši stipriausi biatlonininkai, sakė V. Strolia. – Apmaudo dėl išsprūdusio podiumo tikrai nėra, turi būti žingsnis po žingsnio. Mano tikslas buvo patekti į dešimtuką, o dabar bus galima svajoti apie aukštesnius rezultatus.“

Be klaidų šaudęs Q. Fillonas Maillet antrą vietą užėmusį B. Dollį pranoko 7,2 sek. Vienintelis iš prizininkų trejeto baudos ratą sukęs A. Smolskis (šaudymas 0+1) atsiliko 32,1 sek., o V. Strolia – 33,6 sek. Vis dėlto anksčiausiai iš jų finišą pasiekęs lietuvis per anksti iškovota aukšta pozicija džiaugtis nepuolė.

„Visą laiką po varžybų pasižiūriu, kaip kas išsidėstė. Labai daug nesitikėjau, nes visi dalyviai už nugaros. Kai varžybos įpusėjo, supratau, jog turėtų būti gerai. Taip ir buvo“, – teigė V. Strolia.

Pagal greitį trasoje pajėgiausias Lietuvos žiemos sporto atstovas buvo 15-as, pagal šaudymo greitį – 28-as. Įspūdingu greičiu V. Strolia šaudė stovėdamas – penkis taikinius jis užvertė vos per 23,2 sek.

„Koks jausmas dalyvauti gėlių ceremonijoje? Nereikia net sakyti – geras. Pagaliau tai pajaučiau! Svarbiausia, kad galėjau pradžiuginti mūsų federaciją, kuri dirba ir siekia rezultatų, trenerių ir kitų padedančių žmonių štabą, prezidentą (federacijos – aut. past.). Be abejo, ir tuos, kurie labiausiai mane palaiko, – šeimą, gimines. Tikiuosi, kad visus pradžiuginau, ir labiausiai dėl to esu patenkintas“, – šyptelėjo V. Strolia.

Už ketvirtą vietą lietuviui atiteko 7 tūkst. eurų prizas bei 43 įskaitiniai pasaulio taurės taškai. V. Strolia tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos biatlonininku, kuriam pavyko prasibrauti į geriausiųjų šešetuką: iki tol rekordinė aštuntoji pozicija priklausė Dianai Rasimovičiūtei. Tiesa, sovietmečiu planetos taurės etapą yra laimėjęs Algimantas Šalna.

Sprinto varžybose Rūpoldinge dalyvavo dar trys Lietuvos biatlonininkai: Karolis Dombrovskis užėmė 69 vietą (0+2), Tomas Kaukėnas – 100-ąją (1+3), o Linas Banys – 107-ąją (1+1).

60 geriausiai pasirodžiusių biatlonininkų iškovojo teisę dalyvauti sekmadienį vyksiančiose persekiojimo varžybose: V. Strolia ten startuos ketvirtas.

Bendroje planetos taurės įskaitoje pirmauja Q. Fillonas Maillet (521 taškas), o V. Strolia rikiuojasi 29-as (161 taškas).

Robertas Trakys, Lietuvos biatlono federacija

Christian Manzoni / IBU nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top