Pradinis / Mokslas ir švietimas / Sieks suburti ir suvienyti VDU absolventus

Sieks suburti ir suvienyti VDU absolventus

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) realizuodamas 2021–2027 m. strateginius siekius, susijusius su universiteto alumnų bendruomenės telkimu, ryšio palaikymu ir universiteto bendruomenės tobulėjimu pasitelkiant alumnų patirtį, įkūrė VDU absolventų koordinatoriaus poziciją. Šias pareigas nuo šiol eis Samanta Ėringė – VDU absolventė, baigusi Kūrybinių industrijų bakalauro studijas.

Komunikacijos prorektorė Vilma Bijeikienė neabejoja, jog ši pareigybė yra ypač svarbi ir reikalinga įgyvendinant naują universiteto 2021–2027 metų strateginį planą, kuriame didelis dėmesys yra skiriamas VDU bendruomenės telkimui, susiklausymui ir gerovei.

„Mes kol kas nepakankamai įvertiname, kokį svarbų vaidmenį universiteto bendruomenėje gali ir turi atlikti jo absolventai, neatrandame kelių į glaudesnį bendradarbiavimą. Naujajai pareigybei iškelti sunkūs ir strategiškai svarbūs uždaviniai: inicijuoti, koordinuoti ir padėti fakultetams įgyvendinti veiklas, sukuriančias ir išlaikančias ryšį su absolventais, siūlyti absolventams abipusiškai naudingas galimybes, bendradarbiauti su universitetu bei plėtoti ambasadorystę“, – teigia prorektorė V. Bijeikienė ir priduria, kad, norėdami pasiekti gerų rezultatų, turime dirbti visi kartu, todėl naujajai koordinatorei reikės visų fakultetų ir padalinių palaikymo ir geranoriškumo.

Kviečiame susipažinti su naująja VDU absolventų koordinatore Samanta Ėringe ir sužinoti apie jos išsikeltus darbus bei tikslus, asmenines patirtis ir absolventų svarbą universitete.

Samanta, kokios pačios sukauptos patirtys gali padėti dirbant absolventų koordinatore?

Universiteto absolvente tapau prieš dvejus metus ir tada prasidėjo mano vingiuota kelionė svajonių karjeros bei darbo link. Viskas atrodė paprasta, bet iš tiesų buvo sudėtinga. Tačiau iš viso proceso prisisėmiau informacijos bei potyrių, kuriais šiandien galiu pasidalinti su kitais ir palengvinti esamų bei būsimų absolventų kelią.

Vytauto Didžiojo universitete įgijau kūrybinių industrijų bakalauro laipsnį ir baigiau Verslumo akademijos gretutinių studijų programą. Platus specialybės spektras ir universiteto vertybės bei studijų metais suteiktos galimybės ne tik davė žinių ir profesinį laipsnį, bet ir mane užaugino, subrandino kaip kūrybingą, dorą bei laisvą asmenybę. 2020 metais tapau viena iš kavos verslo įkūrėjų. Verslą pradėjome turėdami daug klausimų ir mažai atsakymų, jų ieškojome tiesiogiai per patirtį. Dirbdama tokį darbą išmokau planuoti laiką, kurti paslaugas bei produktus, tvarkyti finansus, įgijau daug patirties rinkodaros bei komunikacijos srityse. Manau, jog šie įgūdžiai bus neatsiejama mano, kaip VDU absolventų koordinatorės, darbo dalis. 

Kokie tikslai jums yra keliami šiame darbe?

Vienas iš pagrindinių tikslų yra suburti laisvą, drąsią ir patirtimis besidalijančią absolventų bendruomenę. Plėsti, tobulinti bei aiškiai komunikuoti absolventams skirtas naudas ir paslaugas, kurias gali suteikti universitetas. Viena iš naujausių priemonių absolventams yra „VDU tapatybės“ kortelė, kurios turėjimas baigus universitetą studentams leis išlaikyti ryšį su universitetu bei puoselėti bendruomeniškumo jausmą. Kitas svarbus etapas laukia su VDU absolventų klubu“, kurio misija yra jungti universitete studijavusius asmenis bei palaikyti glaudžius santykius su universitetu. Pagrindiniai uždaviniai, kuriuos esu išsikėlusi sau dėl VDU absolventų klubo, tai aktyvinti komunikaciją tarp klubo ir studentų bendruomenių bei užmegzti ryšį su skirtingų VDU fakultetų absolventais. Tokiu būdu telkti vieningą bendruomenę, kuri reprezentuotų VDU ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Kokios yra pagrindinės jūsų veiklos sritys?

Mano pareigybė yra skirta koordinuoti, organizuoti ir vykdyti įvairioms veikloms, susijusioms su VDU absolventais bei jų bendruomenėmis, asociacijomis.

Kaip manote, kodėl universitetui svarbu daugiau dėmesio skirti universiteto absolventams, jų integracijai į universitetą?

VDU absolventai yra neatsiejama universiteto bendruomenės dalis. VDU alumnai ne tik pažįsta universitetą, kultūrą, studijų organizavimo sistemą, bet ir yra sukaupę įvairios profesinės patirties. VDU absolventų aktyvesnis įsitraukimas į universiteto bendruomenę bei struktūrinius universiteto valdymo organus yra labai svarbus. Kalbant paprastai, bet tiksliai – visada labai gera, kai buvę studentai nepameta ryšio su universitetu ir grįžta jau kitu „amplua“, jungiasi į bendruomenę ir kartu vieningai siekia garsinti bei puoselėti universitetą. 

Pati esate VDU absolventė. Kokia jūsų nuomonė: ar absolventas, baigęs studijas, toliau turėtų įsitraukti į universiteto gyvenimą? Ką įsitraukimas gali duoti tiek universitetui, tiek absolventui?

Turėtų, jeigu nori. O kad norėtų ir atrastų to vertę, kartu su kolegomis universitete esame pasiruošę nuosekliai dirbti. Iš savo patirties sakau, kad pabaigus universitetą gali būti labai sunku susiorientuoti ir rasti atsakymus tiek į techninius-buitinius, tiek profesinius klausimus. Būtent tokioje situacijoje didžiulę vertę galėtų sukurti VDU absolventų bendruomenė, kuri suteiktų visus atsakymus, palaikytų bei paremtų. Nauda, kurią gali sukurti universitetas absolventui, – visų pirma edukacija, tinkamų sąlygų bei paskatų sudarymas mokymuisi visą gyvenimą, bendradarbiavimo erdvė bei galimybė ne tik dalyvauti įvairiose VDU veiklose, bet ir įsitraukti į jų organizavimą bei pridėtinės vertės kūrimą pačiam universitetui ir sau. Kitu atveju absolventas universitetui – grįžtamasis ryšys, bendruomeniškumas, universiteto atstovavimas bei reprezentavimas, nuolatinis augimas.

Jei esate VDU absolventas, kuris turi interesų bendrauti ir bendradarbiauti su VDU, kviečiame kreiptis į VDU absolventų koordinatorę Samantą Ėringę el. paštu samanta.eringe@vdu.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top