Pradinis / Laikas Sau / „Sielos koliažas“ – savęs pažinimo būdas, kuriam pakanka žurnalo ir žirklių

„Sielos koliažas“ – savęs pažinimo būdas, kuriam pakanka žurnalo ir žirklių

Dažnai sakoma, kad reikia mokytis iš klaidų, kad tik sudėtingose ir skaudžiose situacijose galima save pažinti ir suprasti, koks iš tiesų esi. Tačiau pažintis su savo vidumi gali būti smagi, įdomi ir kūrybiška. Tokį būdą siūlo „Sielos koliažas“ (SoulCollage®), apie kurio poveikį ir pagalbą žmogui papasakojo šiuo metu Švedijoje gyvenanti ir seminarus tiek šioje šalyje, tiek Lietuvoje vedanti Giedrė Venclovienė.

Ar gyvenimas Švedijoje labai skiriasi nuo gyvenimo Lietuvoje?

Dar negaliu abiejų šalių lyginti visais aspektais. Švedijoje gyvenu neilgai, kiek daugiau nei metus, tad šiuo metu vis dar vyksta adaptacija prie naujos aplinkos. Mes, europiečiai, esame gana panašūs, jei lyginsime save su atvykėliais iš Azijos, Artimųjų Rytų ar Afrikos. Nesiskiria mūsų maistas, požiūris į darbą, moterų užimtumas ir panašūs dalykai. Tačiau kiekviena šalis turi ir bruožų, kurie skiria ją nuo kitų. Tikriausiai nesuklysiu sakydama, kad svarbiausias dalykas norint integruotis į naują visuomenę yra kalba.

Kokius gyvenimo svetur pliusus ir minusus galėtumėte išskirti?

Platesnis požiūris į gyvenimą, pasaulį. Supratimas, kad visi mes, žmonės, esame panašūs – turime panašių svajonių, problemų, gyvenimo vizijų. Visa tai galėčiau priskirti prie gyvenimo užsienyje pliusų. Daugiausia minusų pasitaiko emigracijos pradžioje, kai reikia susikurti naują gyvenimą ir pritapti prie naujos visuomenės. O tai tikrai nėra lengva.

Kas yra „Sielos koliažas“ ir kaip jis atsirado Jūsų gyvenime?

„Sielos koliažas“ (SoulCollage®) – kūrybinis būdas išreikšti įvairius jausmus, emocijas, troškimus, rasti atsakymus į įvairius savo gyvenimo klausimus.

Atradau „Sielos koliažą“, kai man pačiai reikėjo pagalbos. Užsiėmimų metu iš žurnalų karpomos iškarpos ir viskas jungiama į vieną bendrą kortą. Labai svarbi yra aplinka, kurioje viskas vyksta. Ji turi būti saugi, laisvai padedanti atsiskleisti kūrybingumui. Pirma mano „Sielos koliažo“ mokytoja buvo psichologė Dalia Braziulytė. Man šis metodas tiko, patiko, padėjo ir padeda išreikšti susikaupusius jausmus, mano troškimus, baimes ir pan.

Kuo „Sielos koliažas“ gali padėti žmogui?

Pagrindinis „Sielos koliažo“ taikymo tikslas – savęs pažinimas bei savęs priėmimas. Žmonės lengvai, kūrybiškai pradeda atrasti savo vidinę išmintį, pažinti save, savo asmenybę. Tai padeda žmogui suprasti, kas jam svarbu, ko jis nori, ko jam trūksta. Užsiėmimų metu atrandamos stipriosios ir silpnosios savybės, pradedama suprasti, koks yra žmogaus vidus, būdo bruožai. Išsiaiškinama, kas žmogų palaiko, veda į priekį. Taip pat kokios savybės jam trukdo siekti tikslų, kelia sumaištį, nerimą, baimes, liūdesį.  Pradedama suprasti, kokie aplinkiniai žmonės palaiko, stiprina, drąsina, o kokie trikdo, kelia sumaištį, veda į neviltį, galbūt net į pražūtį.

Vedate „Sielos koliažo“ mokymus Švedijoje ir internetu. Ar sulaukiate daug tautiečių susidomėjimo? Ar vis dėlto švedai yra aktyvesni Jūsų mokymų lankytojai?

Švedijoje dar tik pradedu žengti pirmuosius nedrąsius žingsnius su „Sielos koliažu“. Turiu keletą švedų gerbėjų, kuriems patiko „Sielos koliažas“. Jie ir padeda man organizuoti renginius. Dideliu tautiečių susidomėjimu Švedijoje tikrai negaliu pasigirti, bent jau kol kas.

Kodėl geštalto psichoterapijos studijoms pasirinkote Kauną, nors gyvenate svetur?

Dėl kalbos. Taip pat dėl to, kad pati esu kaunietė, tad grįžusi galiu apsistoti pas tėvus. Labai džiaugiuosi, kad galiu suderinti studijas ir „Sielos koliažo“ seminarų vedimą Lietuvoje.

Kaip Jus pačią pakeitė atrastas „Sielos koliažas“ ir gyvenimas emigravus?

„Sielos koliažas“ padėjo išreikšti įvairius savo jausmus, emocijas. Suvokiau savo troškimus, baimes.

Emigracija išmokė nuolankumo. Tačiau nėra taip, kad išmokai ir viskas, nebėra nieko naujo, ką galėtum atrasti. Mokslas tęsiasi visą gyvenimą.

Dėkoju už pokalbį.

Jolanta Petrūnaitytė

Nuotraukos iš G. Venclovienės asmeninio archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top