Pradinis / Renginiai, pramogos / Šiemet „Kalėdos sostinėje“ vyks kitaip

Šiemet „Kalėdos sostinėje“ vyks kitaip

2020-ųjų „Kalėdos sostinėje“ dėl pandemijos bus kitokios – mažiau būriavimosi, bet daugiau šviesos ir puošmenų visame mieste. Atsvara visus ribojančiai realybei bus didžiulis dėmesys Vilniaus puošybai, šviesos dekoracijoms, bendruomenių kūrybingumui ir pastarosiomis dienomis vis gimstančioms originalioms alternatyvių Kalėdų idėjoms. Vilniečiai dar per pirmąją koronaviruso bangą parodė, jog sugeba susitelkti pačiu sudėtingiausiu laiku ir įjungia visą savo kūrybingumą. Kalėdos sostinėje bus išties šviesesnės, arčiau namų ir pasiūlys įvairių alternatyvų.

Atsižvelgus į naujausias pasaulio bei Lietuvos visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijas, kitų užsienio šalių kalėdinių miestelių organizatorių analogiškus sprendimus, Vilniaus miesto savivaldybei ir projekto „Kalėdos sostinėje“ organizatoriams teko priimti vieną sunkiausių per visą žiemos švenčių istoriją sprendimų – siekiant užtikrinti vilniečių saugumą ir sveikatą mases žmonių suburiančius tradicinius renginius ir muges atšaukti: atsisakyti Kalėdinės 3D pasakos, Kalėdų traukinuko, Kalėdų miestelių, Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės, Kalėdinio dizaino skvero – visi jie sutraukdavo tūkstantines minias žmonių, kur kontroliuoti atstumų laikymąsi būtų itin sudėtinga, be to, didžioji dalis renginių apskritai yra laikinai uždrausti.

Visa tai pakeis šventiškai nuteikiantys pasivaikščiojimai po gražiai išpuoštą Vilnių ir alternatyvios idėjos, į kurias jau įsitraukė ne vienas menininkas, aktyvios bendruomenės, ir visa tai miestas pristatys dar iki eglių įžiebimo mieste.

„Išbūkime atsakingai šį karantiną, kad sveiki pasitiktume šv. Kalėdas sostinėje, kurios šiemet bus dar šviesesnės, dvasingesnės, labiau suartinančios. Esamomis aplinkybėmis būtų neatsakinga tęsti masinančius renginius, kai neturi galimybės užtikrinti atstumų laikymosi ar kitų reikalavimų. Turime būti ryžtingi, nes žmonių sveikata ir saugumas mums yra pagrindinis prioritetas“, – sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Daugiau šviesos dekoracijų – saugiems pasivaikščiojimams po kalėdinį Vilnių

Vilniečių lauks daug šventinių papuošimų visame mieste – nušvis ne tik Senamiestis ir centras, kur bus išpuoštos Katedros ir Rotušės eglės, Lukiškių aikštės medžių masyvai, Odminių skvero medžių lajos, Šventaragio slėnio centrinė dalis, Vingio parko prieigos nuo Čiurlionio gatvės, bet ir atokiau nutolusių rajonų erdvės arčiau namų: rajonuose bus daugiau šviesos dekoracijų, bus įžiebtos bendruomenių eglės, šviesomis tarpusavy varžysis kvartalai, namai, vitrinos, kur bus smagu pasivaikščioti ir grožėtis drauge su artimiausiais žmonėmis, laikantis visų rekomendacijų ir saugių atstumų.

Vilniaus miesto savivaldybė šiemet pirmąkart buvo paskelbusi konkursą šventinės gatvių puošybos profesionalams. Renkant laimėtoją buvo skaičiuojami ir visuomenės apklausos balsai, jie lėmė 50 proc. galutinio įvertinimo.

Konkursą laimėjo įmonė, kuriai vilniečiai atidavė 9126 balsus. Vilniečių ir komisijos sprendimu konkursą laimėjusi UAB „Adam Decolight“ naujai šventiškai išpuoš Gedimino pr., Konstitucijos pr., Rotušės a., Vokiečių g., Vrublevskio g., Šventaragio g., Pilies g., Stiklių g., Aušros Vartų gatvę nuo Šv. Teresės bažnyčios iki Aušros Vartų koplyčios, Aušros Vartų gatvę ties Basanavičiaus paminklu, Gariūnų g. (nuo Gariūnų turgaus iki tilto per Nerį), Savanorių pr., Ukmergės g. (nuo Tarandės g. iki šviesoforo ties M. Lietuvio g.), Molėtų pl. (nuo Skersinės g. iki Mokslininkų g.), Nemenčinės pl. (nuo Svajonių g. iki O. Milašiaus g.), Dariaus ir Girėno g. (nuo Eišiškių pl. iki Kapsų g.) bei Galvės g. (nuo Žarijų g. iki Kirtimų g.). Metams tam skirta daugiau kaip 179 tūkst. Eur. Puošybos konkursą įmonė laimėjo trejiems metams.

Eglės įžiebimą transliuos televizija

Žiemos švenčių sezono pradžią Vilnius skelbs lapkričio 28 d., TV3 transliacijos metu, kai bus įžiebta pagrindinė Lietuvos eglė Katedros aikštėje. Tradiciškai eglės puošybos idėja nebus atskleista iki pat iškilmingo momento, kurį visi išvys ekranuose savo namų aplinkoje. O gruodžio 5 d. nušvis ir antroji eglė Rotušės aikštėje. Pasivaikščioti po miestą nesibūriuojant ir saugiai grožintis žaliaskarėmis bus galima iki pat sausio 7 d.

Kalėdiniai renginiai ir kelionės atšaukiamos visame pasaulyje

Susirūpinimas dėl COVID-19 jaučiamas visame pasaulyje ir Vilnius, atšaukdamas masinius susibūrimus ir muges neišsiskiria. Daugelyje Europos didmiesčių masiškai atšaukiami ilgai planuoti renginiai: kalėdinės mugės, karnavalai, eitynės, eglių įžiebimo šventės bei įvairūs pasirodymai. Seniausias Kalėdų šventimo tradicijas turinčios šalys šįmet skausmingai, bet ryžtingai nusprendė susilaikyti ir nusižengti amžius puoselėjamai tradicijai – organizuoti kalėdines muges. Atšaukiamos dauguma tradicinių mugių Nurnberge, Starsburge, Berlyne, Hamburge, Frankfurte, Londone, Lione, Paryžiuje, Liuksemburge, Prahoje, Birmingame, Jorke, Čikagoje, Niujorke, Bostone, taip pat kaimyniniame Taline.

„Tradicinių renginių atšaukimas – liūdna žinia tiems, kas juos ilgai planavo, organizavo ir į juos investavo, tačiau „Kalėdas sostinėje“ mes paversime kitokia šventimo forma, grįšime su spalvinga naujų idėjų ir pasiūlymų programa, o svarbiausia – visi dabar turime pasistengti, kad atlaikius antrą bangą ji ir būtų paskutinė, kad gyvybė grįžtų į miesto gyvenimą ir daugelį suplanuotų ir jau sukurtų šaunių projektų mes galėtume įgyvendinti kitą žiemą“, – žada „Kalėdų sostinėje“ organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.

Neilgai trukus bus paskelbta ir keletas konkursų verslui bei gyventojams, kurie kvies šventiškai pasipuošti įstaigas, įmones, gyvenamąją aplinką, langus ir drauge su savivaldybe kurti šventišką nuotaiką mieste. Šįmet konkurso organizatoriai už dalyvavimą konkursuose žada atsidėkoti dosniais prizais.

Vilnius kviečia pasitikti šventes jaukiai, arčiau namų ir optimistiškai – kūrybingumas yra galinga jėga. Saugokime vieni kitus, kad Kalėdų sulauktume sveiki.

Šventiniam miesto papuošimui, eglei ir kitoms alternatyvioms švenčių idėjoms iš viso miestas šiais metais skirs apie 280 tūkst. Eur.

Vilniaus m. sav. inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top