Pradinis / Kultūra / „Širdis ramybės ilgisi“

„Širdis ramybės ilgisi“

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas bei asociacija Krikščionių sąjungos jaunuomenė 2022 m. rugpjūčio 21 d. (sekmadienį) 13.30 val., po Šv. Roko atlaidų, Kaimelio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje (Aušros g. 4, Kiduliai, Šakių rajonas), pristatys pirmą kartą atliekamą programą „ŠIRDIS RAMYBĖS  ILGISI“.

Šis sumanymas kilo dėl to, kad „Kultūros barų“ žurnalo 2018 metų 7/8 numeryje  buvo publikuotas Klaipėdos universiteto istorijos krypties doktoranto mgr. Dainiaus Elerto straipsnis „Laivininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis“. Jame rašoma, kad 1907 m. M. K. Čiurlionis kartu su broliais Stasiu ir Jonu valtimi nuo Druskininkų iki Jurbarko Nemunu plukdė užsakytą ir M. K. Čiurlionio nutapytą šv. Roko paveikslą. Šis paveikslas nėra tipinis M. K. Čiurlionio darbas, nes dailininkas labai retai imdavosi religinės tapybos ir aliejinių dažų.

Šv. Rokas laikomas ligonių globėju. O paveikslas „turėjo papuošti Jurbarke statomą (1901–1907) mūrinę  Švč. Trejybės bažnyčią“. Tačiau „esą Jurbarko klebonas nusprendė, kad jis per mažas altoriui ir pasiūlė įsigyti kitapus Nemuno stovinčiai medinei Kaimelio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiai“. Ir taip M. K. Čiurlionio nutapytas šv. Roko paveikslas atsirado Kaimelio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios „šoniniame (kairiajame) altoriuje“.  Dabar šis M. K. Čiurlionio nutapytas šv. Roko paveikslas yra Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune (laikinai deponuotas). Bet būtent tai dienai – š. m. rugpjūčio 21 d. – Šv. Roko atlaidų proga paveikslas grįš į savo vietą.

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas kartu su asociacija Krikščionių sąjungos jaunuomenė šiais metais rugpjūčio 21 d. 13.30 val. kviečia pasiklausyti Aušros Liutkutės (sopranas) ir Giedrės Gabnytės (vargonai) pirmą kartą atliekamos programos „Širdis ramybės ilgisi“.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top