Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Kultūra»Skandinavijos lietuvių surengta Lietuvos šimtmečio paroda atkeliauja į Vilnių
Kultūra

Skandinavijos lietuvių surengta Lietuvos šimtmečio paroda atkeliauja į Vilnių

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Lapkričio 10 d. 16 val. Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centre vyks finalinis fotografijų parodos „Veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva!“ renginys. Ekspozicija tris mėnesius keliavo po keturių Baltijos jūros regiono šalių sostines: Stokholmą, Kopenhagą, Oslą ir Helsinkį. Dabar ji atvyko į Vilnių.

Renginyje bus apdovanojami nuotraukų autoriai, organizatoriai dalysis parodos kelionės įspūdžiais, koncertuos folkloro grupė „Kūjeliai“, „X Faktoriaus“ dalyvė Miglė Pivoriūnaitė, taip pat Giedrė Naruševičiūtė.

Lietuvių jaunimo bendruomenė Švedijoje kartu su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, lietuvių jaunimo organizacijomis Danijoje, Norvegijoje ir Suomijoje mūsų valstybės atkūrimo 100-mečio proga surinko pasaulio lietuvių idėjas apie mūsų šalį ir jas įprasmino keliaujančioje fotografijų parodoje, kurioje veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva atspindėta pasaulio lietuvių akimis.

Fotografijas konkursui siuntė 11–59 metų lietuviai, gyvenantys įvairiose pasaulio šalyse, Lietuvos miesteliuose ar kaimuose. Parodai atrinkta 18 nuotraukų. Šis skaičius simbolizuoja 1918-uosius, kai vasario 16-ąją Vilniuje pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas ir atkurta Lietuvos valstybė.

Konkurso komisiją sudarė Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos narė Vėtrė Antanavičiūtė, fotomenininkė Alma Luka, dailininkė Eglė Lipeikaitė, VU Filologijos fakulteto dėstytoja Ieva Toleikytė ir menininkas Arūnas Vaitkus.

Parodą VU Gyvybės mokslų centre galima apžiūrėti lapkričio 6–20 d. Vėliau ji keliaus į Maltos pagalbos ordino tarnybos rankas. Ši organizacija pasirūpins, kad fotografijos pasiektų jų autorių gimtuosius miestus ir kaimus.

Paroda „Veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva!“ rengiama įgyvendinant projektą „Keliaujanti šimtmečio Lietuva – ambasadorė Šiaurės šalyse“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

naujienos.vu.lt

Mosa Mian nuotrauka

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisKauno Kalėdų eglė šiemet nustebins net ir visko mačiusius
Kitas straipsnis Kaip šokis gali sumažinti nuovargį?

Susiję straipsniai

Paskutinėmis pavasario dienomis Vilnių užlies tradicijos 

23 balandžio, 2026

Vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Grandinėlė” šokių šventėje Čikagoje

21 balandžio, 2026

„ČIURLIONIO PALIESTI“ – DIALOGAS SU M. K. ČIURLIONIO IDĖJOMIS

20 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.