Pradinis / Sportas / Slidininkas Vytautas Strolia: „Atstovauti Lietuvai olimpiadoje – didelė garbė“

Slidininkas Vytautas Strolia: „Atstovauti Lietuvai olimpiadoje – didelė garbė“

Sočio olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaujantys slidininkai Ingrida Ardišauskaitė ir Vytautas Strolia – pirmieji Lietuvos sportininkai, vasario 3 d. atvykę į Rusiją. Slidininkas, LSU studentas V. Strolia apsigyveno Krasnaja Polianos kalnuose, o jau sekmadienį, vasario 9 dieną, startuos 30 kilometrų (15 km klasikiniu stiliumi, 15 km laisvuoju stiliumi) rungtyje.

Kuo šios olimpinės žaidynės Tau ypatingos?

Sočio olimpinės žaidynės man ypatingos tuo, kad tai – pirmoji mano olimpiada ir, žinoma, aukščiausio lygio varžybos sportininko karjeroje. Šis pasirodymas bus pats svarbiausias mano sportiniame kelyje. Atstovauti Lietuvai tokiose varžybose – didelė garbė. Manau, šios olimpinės žaidynės pakeis mane kaip sportininką, mano požiūris į sportą taps dar profesionalesnis.

Sportas reikalauja daug ryžto, ištvermės ir pasiaukojimo. Kas Tave motyvuoja ir veda pirmyn?

Pirmiausia noras nugalėti save ir įrodyti, kad galiu daug pasiekti. Tikiu, kad jei nepavyks šioje, tai pasiseks būsimose olimpiadose. Užsibrėžto tikslo siekimas visada stumia į priekį. Man taip pat labai padeda didelis artimųjų palaikymas.

Ar sulaukei dėmesio iš žiniasklaidos, kai patekai į Lietuvos olimpinę rinktinę?

Prieš olimpiadą sulaukiu tikrai daug dėmesio. Truputį keista duoti interviu ir vėliau save matyti per televizorių. Turiu prisipažinti, kad nesu prie to pratęs.

Kokio rezultato tikiesi Sočio olimpiadoje?

Man iškeltas tikslas yra 45–60 vieta. Jei tai įvykdysiu, tikrai būsiu patenkintas.

Kuo ypatingas pasiruošimas olimpiadai?

Pasiruošimas būna panašus kiekvienais metais, tik krūvis didėja. Vasarą treniravausi Lietuvoje ir Latvijoje. Rudenį – kalnuose Austrijoje. Lapkritį dalyvavau stovykloje Suomijoje, ten jau treniravomės su slidėmis, taip pat vyko pirmosios varžybos. Gruodžio mėnesį surengta stovykla Austrijoje, vėliau dalyvavau Universiadoje Trentine (Italijoje). Gruodžio pabaigoje išvažiavau į stovyklą Lenkijoje, o sausio mėnesį praleidau stovykloje Italijos aukštikalnėse, taip pat dalyvavau „U23“ pasaulio čempionato varžybose. Tai – tik šio sezono planas, olimpiadai pradėjau ruoštis jau prieš kelerius metus.

Studijuoji Lietuvos sporto universitete. Kiek Tau svarbios studijos?

Lietuvos sporto universitete studijuoju treniravimo sistemų studijų programą, ją baigęs tapsiu slidinėjimo ir biatlono treneriu. Mokslas man yra labai svarbus, ypač kai mokausi tai, ką darau kiekvieną dieną. Labai noriu grįžti į universitetą, kai pasibaigs slidinėjimo sezonas. Nors paskaitose teko praleisti ne tiek laiko, kiek norėčiau, galiu prisipažinti, kad man ten labai patinka. Čia studijuoti sportininkui sudarytos tikrai geros sąlygos, visi dėstytojai supranta ir palaiko.

Slidinėjimo specialistai teigia, kad šios sporto šakos atstovai brandą pasiekia tik įkopę į ketvirtąją dešimtį. Vadinasi, Tau priešakyje – ilgas kelias. O kas Tavo artimiausiuose planuose?

Pavasarį grįšiu į studijas, daug dėmesio skirsiu mokslams – noriu gerai baigti universitetą. Taip pat daug sportuosiu ir sieksiu kuo geresnių rezultatų.

Dėkoju už pokalbį.

Lietuvos sporto universiteto informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top