Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Smagi vaikų pažintis su opera

Smagi vaikų pažintis su opera

2015 m. spalio mėnesį Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras jau antrus metus įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą – edukacinių renginių ciklą „Operinė kelionė su Mike Pūkuotuku“.

Edukacinė programa „Operinė kelionė su Mike Pūkuotuku“ skirta mažiesiems žiūrovams – darželinukams, ikimokyklinio ugdymo mokiniams, kurie puikiai žino Mikės Pūkuotuko pasaką ir jos personažus. Pagrindinė šios teatralizuotos edukacinės programos mintis – per žinomą personažą, improvizuojant bei taikant įvairias interaktyvias formas, sukurti naują istoriją. Čia Mikė (operos solistas Jonas Sakalauskas) ir Asiliukas (akordeonistas Tadas Motiečius) visus supažindina su operos pasauliu, operine muzika, pasakoja, kas yra Operos ir baleto teatras, kaip vyksta operų premjeros, kas jose dalyvauja ir kt. Edukacinės valandėlės metu į veiklą įtraukiami ir žiūrovai. Mikė užduoda jiems įvairių klausimų apie muziką, operą, atliekamos muzikinės užduotys ir Mikės muzikiniai žaidimai. Taip dalyviai ne tik susipažįsta su opera, bet ir patys tiesiogiai dalyvaudami veikloje plečia muzikos žinias. Edukacinės programos metu skamba arijos: „Ūdrio arija“ iš V. Klovos operos „Pilėnai“, V. A. Mocarto serenada „Don Žuanas“, Papagenų duetas iš operos „Užburtoji fleita“ ir kt. Vaizdo montažus kuria ir mažiesiems klausytojams pristato Tomas Bujauskas.

Šiais metais „Operinė kelionė su Mike Pūkuotuku“ pristatyta Kelmės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose: Kelmės „Ąžuoliuko“ lopšelyje-darželyje, „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje, Tytuvėnų, Užvenčio vaikų darželiuose ir Vijurkų globos namuose.

www.kraziai.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top