Pradinis / KARJERA / Socialinio verslo planas – mokyklos suole

Socialinio verslo planas – mokyklos suole

Nedui Vedeckui, Kauno Kovo 11-osios gimnazijos vienuoliktokui, – 17 metų. Jam jau nebereikia svajoti, kuo bus užaugęs, nes jau žino ir yra verslininkas. Nedas su draugais yra sukūręs socialinį verslą „Paauglystė be streso“. Tai jau antrus metus gyvuojantis projektas, skirtas jauniems žmonėms.

Pixabay nuotr.

Interneto tinklalapyje paaugliai galėjo anonimiškai pasidalinti savo problemomis ir gauti atsakymus iš psichologų, sveikatos specialistų ir socialinių darbuotojų. Nedas pasakoja, kad jų konsultantai – aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės – padeda jiems neatlygintinai, nes labai palaiko ir skatina tokią jaunų žmonių iniciatyvą.

„Paauglystės be streso“ komanda šiuo metu intensyviai kuria programėlę, kuria naudojantis paaugliams bus dar paprasčiau gauti atsakymus. „Bus ir forumas, ir daugiau informacijos apie stresą, kaip jį valdyti. Kol kas programėlė bus skirta paaugliams, bet ateityje galvojam ir apie pagalbą vyresniems“, – ateities planais dalijasi N. Vedeckas. Jis tvirtai žino, jog kad ir kokį verslą sukurtų, jam vienas svarbiausių dalykų bus pagalba kitiems žmonėms.

Savo patirtį ir idėjas Nedas Vedeckas pristatys jaunimui skirtame renginyje „Socialinio verslumo diena’2020. Socialinis verslas – galimybių niša jaunimui“.

Renginį globojanti Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje vadovė Helen Nilsson džiaugiasi, kad Lietuvoje yra daug progresyvių jaunų žmonių, kurie jau neįsivaizduoja verslo be socialinės atsakomybės. „Jauni žmonės turėtų būti priimami kaip vietiniai ir globalūs mūsų visuomenės ir bendruomenės lyderiai. Jie yra tie, kurie nori kelti klausimus apie socialinę atsakomybę, tvarumą ir socialinį teisingumą. Jie nori veikti, kurti ir pradėti verslą naujoviškiau. Nuo 2016 m. Šiaurės ministrų taryba įgyvendina vaikų ir jaunimo strategiją, kurios tikslas – sudaryti geras gyvenimo sąlygas ir pagerinti jaunimo įtaką. Veikdami Lietuvoje siekiame sukurti prasmingą dialogą su jaunimu socialinio verslumo srityje ir kartu rasti geriausius sprendimus savo planetos ir visuomenės labui“, – sako H. Nilsson.

Socialinio verslumo dienos minėjimo renginiai vyksta kasmet visame pasaulyje 3-iąjį lapkričio ketvirtadienį. Lietuvoje Socialinio verslumo diena minima antrą kartą. Projekto partneriai šiais metais renginį tikslingai skiria Lietuvos jaunimui – besimokantiems, studijuojantiems, planuojantiems studijuoti, svarstantiems apie profesinio ir visuomeninio gyvenimo pasirinkimus.

„Socialiniame versle jaunimas randa prasmę, jiems vis svarbiau tampa kurti poveikį visuomenėje ir jį plėsti. Daugėja žmonių, norinčių panaudoti savo verslumą geresniam pasauliui kurti“, – sako renginio organizatorė, VšĮ „Geri norai“ vadovė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer.

Renginyje jauni žmonės, esami ir būsimi lyderiai, dalinsis patirtimi, kalbės apie socialinę atsakomybę, tvarų vartojimą ir norą kurti inovatyvias įmones bei organizacijas, kurios skirsis savo tikslais bei struktūra nuo tradicinio verslo principų. Pranešimus skaitys Lietuvos socialinio verslo asociacijos, „Verslios Lietuvos“ atstovai, kitų šalių jaunimo socialinio verslo iniciatyvas pristatys renginio svečiai iš Švedijos, Latvijos. Taip pat numatyta filmo „Kas yra kas: Lietuvos socialiniai verslai“ peržiūra ir aptarimas.

„Jaunieji socialiniai verslininkai yra laukiami prisijungti prie asociacijos bendruomenės. Kaip parodys šis renginys, mes išties turime ko pasimokyti iš jaunųjų verslininkų. Socialinis verslas yra puiki galimybė jaunimui išbandyti savo mėgstamas veiklas realiame gyvenime. Tokios organizacijos kuria gėrį visuomenei, sprendžia įvairias problemas ir greitai reaguoja į nuolat kylančius iššūkius, kuria darbo vietas ir naujoves“, – sako Viktorija Bražiūnaitė, Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė.

Renginys skirtas jaunimui (14–29 m.) bei su jaunimu dirbančioms švietimo, mokslo ir studijų organizacijoms, įstaigoms, NVO, vietos ir centrinės valdžios atstovams, visiems besidomintiems socialinio verslo ir jaunimo verslumo tematika.

Renginys vyks lapkričio 19 d. 9.00 – 17.00 val. virtualioje aplinkoje.

Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/3XFysBaeyYf1aHjT9. Prisijungimo prie renginio nuoroda bus išsiųsta iš anksto užsiregistravusiems asmenims.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top