Pradinis / Renginiai, pramogos / Šokėja Justina Žemaitytė įveikė savo baimę

Šokėja Justina Žemaitytė įveikė savo baimę

„Šis žemaitukas, vardu Keltas, yra labai greitas ir mėgsta kandžiotis“, – taip šokėjai Justinai Žemaitytei buvo pristatytas žemaitukų veislės žirgas, kuriuo ji turėjo mokytis joti. TV3 laidos „Sportuok su mumis“ filmavimo metu profesionali šokėja, kurią tikrai prisimena visi projekto „Šok su manim“ gerbėjai, ne juokais išsigando. Kaip jai sekėsi, TV3 žiūrovai pamatys jau šį sekmadienį 10.00 val.

„Ant žirgo esu sėdėjusi tik vieną kartą, bet ir iki šiol šalia jų nesijaučiu gerai. Man žirgai atrodo tokie dideli ir stiprūs! Žiūrėti, kaip jodinėja kiti, man patinka, bet pačiai dreba kojos“, – prisipažino Justina.

Merginos mokytojas buvo vienas geriausių raitelių Lietuvoje − Andrius Petrovas. Jis į Visuomenės harmonizavimo parką atvyko su savo žirgu Davinu. Iš viso raitelis turi daugiau nei dešimt žirgų.

„Vis pamirštu jų skaičių, nes vieni žirgai yra skirti sportui, kiti – laisvalaikiui. Bet vardus prisimenu visų. Kiekvienas žirgas turi savo charakterį, kaip ir žmogus, todėl ir varžybose, ir kitur jodinėjant visko nutinka. Nors apskritai žirgai yra labai taikūs ir draugiški“, – tikina patyręs raitelis.

Užsodinta ant A. Petrovo varžybų žirgo Davino, J. Žemaitytė juokavo, kad jaučiasi kaip coliukė. Kad būtų arčiau žemės, raitelis jai išrinko kitą žirgą – žemaituką. Tačiau šokėjai joti energingu mažyliu buvo dar sunkiau.

„Jis daug labiau krato, todėl, kai pradeda bėgti, sunku išsilaikyti balne. Esu šokėja, pakeliu tikrai didelius krūvius, bet po 10 minučių ant žemaituko nugaros jaučiausi kaip po geros treniruotės! Man buvo tikrai labai sunku. Džiaugiuosi nors trumpam nugalėjusi savo baimę“, – sako juokdamasi J. Žemaitytė.

A. Petrovas pasakoja, kad žemaitukai – viena seniausių žirgų veislių Europoje. Jie yra tvirti, ištvermingi ir draugiški žirgai, tačiau jei pajunta, kad raitelis nepajėgia jų valdyti, tai gali bandyti krėsti išdaigas, pasileisti lėkti visu greičiu. Justina stebėjosi, kaip lengvai ir gražiai jodinėja vaikai, o pati jau vos po keliolikos minučių prašėsi nukeliama.

„Suprantu Justinos baimę. Žmonės, kurie pirmą kartą jodinėja, dažnai būna tokie įsitempę, kad paskui skauda visus raumenis. Daugelis bijo kristi, bet iš tiesų nėra nė vieno raitelio, kuris nė karto nebūtų atsidūręs ant žemės. Aš pirmą kartą kritau devynerių ir susilaužiau ranką. Bet reikia vėl stotis ir sėsti ant žirgo, kitaip baimė liks visam gyvenimui“, – sako profesionalas.

Išbandžiusi jodinėjimą J. Žemaitytė su savo sužadėtiniu Tadu Gauču mielai stebėjo vaikų ir jaunimo konkūrų varžybas ir specialų A. Petrovo su žirgu Davinu pasirodymą.

Parengė Erika Vyšniauskaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top