Pradinis / Renginiai, pramogos / Kaip ateityje atrodys Kauno Nemuno sala?

Kaip ateityje atrodys Kauno Nemuno sala?

Kaip ateityje atrodys Kauno centre esanti Nemuno sala? Į šį klausimą bandė atsakyti šią savaitę Kauno miesto savivaldybėje surengtos diskusijos dalyviai, kuriems buvo pristatytas Nemuno salos detalusis planas.

Daugiau nei 20 hektarų neužstatytą salos plotą planuojama paversti patrauklia aktyvaus ir pasyvaus poilsio vieta. Kauno miesto taryba dar praėjusių metų vasarą priėmė sprendimą rengti naują Nemuno salos detalųjį planą. Jį rengia SĮ „Kauno planas“.

„Pagrindinė Nemuno salos funkcija – visuomenės socializacijos ir sveikatinimo stiprinimas. Norėčiau pabrėžti, jog parengtas detalusis planas nėra baigtinis ir nekoreguojamas darbas. Rengdami jį atsižvelgėme į įvairiausias idėjas, pasiūlymus ir vizijas. Tikrai aišku, jog saloje negali būti aukštų pastatų. Saloje jau turime puikiai prigijusią „Žalgirio“ areną. Likusi Nemuno salos teritorijos dalis turi būti skirta rekreacijai, poilsiui, sportui ir pramogoms“, – patikino SĮ „Kauno planas“ vadovas Gediminas Šinkūnas.

Planuojama, kad salos vidurinė zona bus skirta sporto aikštynams. Čia gali būti įrengtos krepšinio, tinklinio, futbolo, golfo ar petankės aikštelės. O likusi Nemuno salos dalis būtų skirta dviračių takams, vaikų žaidimo aikštelėms, mobilioms prieplaukoms.

„Iš tiesų jau seniai vyrauja nuomonė, kad Santakos parkas – tai pasyvių pramogų ir pasivaikščiojimų vieta. Tačiau Nemuno saloje turėtų būti vystomos aktyvesnės ir netgi ekstremalesnės pramogos“, – teigė pristatyme dalyvaujantis Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Bene daugiausia diskusijų tarp susirinkusių architektų, miesto politikų ir visuomenininkų sukėlė laivų uosto įrengimo klausimas. Detalųjį planą ruošę specialistai teigė, jog būtų galima įrengti 50–60 vietų pramoginių laivų uostą su nedidelėmis remonto dirbtuvėmis.

„Tai turėtų būti miestą pristatantis laivų uostas, o ne remonto dirbtuvės. Uostas turėtų tapti turistų traukos objektu ir vieta, kur miestiečiai galėtų grožėtis čia atplaukusiais laivais“, – pabrėžė Kauno tarybos narys, Panemunės bendruomenės centro pirmininkas Gediminas Žukauskas.

„Jau dabar matome, jog Kauno mariose netelpa laivai, todėl dalis jų galėtų atsirasti Nemuno salos uoste“, – sakė Kauno miesto tarybos narys Rimantas Mikaitis.

Diskutuojant sutarta, kad kitą viešą svarstymą reikia surengti artimiausiu metu, kai detaliojo plano rengėjai, atsižvelgę į jiems išsakytas pastabas ir patarimus, patobulins patį planą.

2013–2023 metų Kauno miesto bendrajame plane Nemuno salos teritorija numatyta kaip visuomeninės reikšmės teritorija, kuri gali būti skirta visuomenės poreikiams, socialinei, aptarnavimo ir paslaugų veiklai.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top