Pradinis / Renginiai, pramogos / „Sostinės dienų“ renginiai netikėtoje Vilniaus erdvėje

„Sostinės dienų“ renginiai netikėtoje Vilniaus erdvėje

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį vyksiančiose „Sostinės dienose“ unikalią atmosferą sukurs festivalio naujovė – „Gero maisto krantas“, viliojantis „Food Truck“ vagonėliais ir egzotiškais, įmantriais skoniais bei spalvotais stogais besipuošiančiomis keliaujančiomis maisto virtuvėmis. Didžiausia staigmena, jog šiemet ši erdvė nusidrieks vienoje patraukliausių miesto teritorijų – atnaujintoje Neries krantinėje tarp Karaliaus Mindaugo ir Žaliojo tiltų. Be ypatingos virtuvių įvairovės, į savo receptus ji įtrauks ir dar vieną – esminį – ingredientą – alternatyviosios muzikos sceną „Eksperimentai“.

„Gero maisto krantas“, įsikursiantis Neries krantinėje tarp Karaliaus Mindaugo ir Žaliojo tiltų, kvies netikėtų, gurmaniškų skonių besidairančius smalsuolius bei elektroninės ir alternatyviosios muzikos mėgėjus – prie pat Neries upės specialiai įrengtoje scenoje pasirodys šiandien aktualiausios, eksperimentuoti nebijančios grupės bei itin svarbia šios scenos dalimi tapę didžėjai. „Eksperimentai“ jaukioje Neries krantinėje pakvies atitrūkti nuo šurmulio ir žada įvairių potyrių – nuo emocingų ir jausmingų iki ekstremalių.

„Pastebėję, jog praėjusių metų „Eksperimentai“ atrado savąjį klausytoją, šiemet į „Sostinės dienas“ sugrįžtame tęsti pradėtos misijos – vienyti elektroninio skambesio mėgėjus, atskleisti intelektualią ir organišką šios scenos pusę. Mūsų vizijose „Eksperimentai“ – tai tarytum oazė atviroje miesto erdvėje, prieinamoje kiekvienam, ieškančiam naujų atradimų ir vietos, kurioje galima prasmingai praleisti ištisą savaitgalį“, – teigia „Eksperimentų“ muzikinės programos rengėja Greta Jakutytė.
Programą gaubia improvizacijos bei eksperimentinės nuotaikos

Alternatyviąją „Eksperimentų“ erdvę „Sostinės dienose“ penktadienį, rugsėjo 1 d., atidarys Miša Skalskis, anksčiau grojęs „96wrld“ vardu, o šiuo metu vis dažniau pasirodantis „ang3l_sp1der“ pseudonimu. Šįkart atlikėjas ruošia erdvinį, elektroakustinės muzikos improvizacinį pasirodymą, kuriame klausytojai galės mėgautis apgaubiančia garsine zona. Mišos Skalskio kūrybinis procesas – poetiškas tyrimas, atspindintis regėjimą be vaizdo ir klausą be garso.

Vakaro gyvą programą taip pat ruošia „noema-noesis“, šokių aikštelių geriausią muziką puikiai išmanantys „Mario Moretti“, „whypeopledance“ bei intriguojantį audiovizualinį projektą pristatysiantis „Perkûno Oźelis“. Netikėtais pokyčiais ir netgi siurrealistinės atmosferos kūrimu apibūdinamas „S13“ – muzikos ir meno žurnalo „Secret Thirteen“ puoselėtojas Justinas Mikulskis – užbaigs pirmąjį „Eksperimentų“ scenos vakarą.

Stygos, elektronika ir balsai, nuskraidinantys į neatrastas erdves

Šeštadienio, rugsėjo 2 d., „Eksperimentų“ programa progresuos nuo rafinuotų tropikų, „ambient“ ir dramenbeiso kūrinių iš „Onis x Raven“, „Souldatov“, „Marius Va“ iki postpanko, psichodelinio roko bei multiinstrumentalistinės elektroninės muzikos potyrių. Klausytojai išgirs „The Independent“, „Abii“, „Local Blood“ ir į neatrastas muzikines erdves skraidinančius „WhaleSounds“.

Scenoje pasirodys ir prieš pusmetį netikėtai susibūręs projektas „OKATA“. Liaudies dainų motyvai, jungiami su vokaline perkusija, elektronine muzika, poliritmika kurs unikalią ir sunkiai apibrėžiamą „OKATA“ muzikinių interpretacijų nuotaiką. Sutemus į sceną žengs „Without Letters“, kurios pasirodymuose kombinuojami technomuzikos ir „footwork“ elementai drauge su kitais elektroninės muzikos motyvais kuria skubantį, tamsesnio atspalvio tempą. „Without Letters“ atliks mini albumo „Unfollow“ kūrinius ir pristatys naują programą iš šiuo metu kuriamo albumo.

Sekmadienio, rugsėjo 3 d., popietę „Eksperimentų“ atmosferą kurs hauso, disko, fanko ir kt. muzikos motyvai. Čia gros „Parallax“, „Daugvinas“, „Jack Krass“, taip pat skambės pietietiškai europietiški šokių ritmai iš „Boikafé“ archyvų. Scenoje jau antrus metus iš eilės pasirodys „Girių Dvasios“ – lietuviškos gamtos įkvėptas Evaldo Azbukausko projektas. Dievinantiems žemesnius dažnius „Eksperimentai“ rekomenduoja „Angelou“ – alternatyvaus, tamsesniais atspalviais pasižyminčio ritmenbliuzo atlikėją, išlaikančią mistišką ir kartu jausmingą muzikinę atmosferą. „Eksperimentų“ sceną vainikuos nenuspėjamieji „Sheep Got Waxed“, kurie drauge su klausytojais žada leistis į kelionę, persmelktą laisvojo džiazo ir eksperimentinės elektronikos elementų.

„Gero maisto krante“ – egzotiški skoniai ir „gourmet“ kūrėjai

„Gero maisto krante“ susiburs net apie 30 gurmaniškų „Food Truck“ vagonėlių – bene rekordinis jų kiekis vienoje vietoje. Jie pasiūlys įvairiausių virtuvių – meksikietiškos, olandiškos, ispaniškos, gruziniškos, Tolimųjų Rytų ir kitų – šedevrų. Įmantriausius ir egzotiškiausius patiekalus tieks nedideli restoranėliai, nišiniai ir jau pripažinimo sulaukę „gourmet“ kūrėjai, pakviesiantys atsipalaiduoti ir užkąsti jaukioje poilsio zonoje.

„Sostinės dienos 2017“ vyks rugsėjo 1–3 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami

Nuotr. organizatorių ir Vilniaus m. sav.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top