Pradinis / Renginiai, pramogos / ,,Spalvų muzikos“ orkestras tiesia tolerancijos tiltus tarp neįgaliųjų ir sveikųjų

,,Spalvų muzikos“ orkestras tiesia tolerancijos tiltus tarp neįgaliųjų ir sveikųjų

IMG_4396

Paauglystė – vienas nuostabiausių gyvenimo tarpsnių: jau nesi vaikas, tačiau dar nespėjai atskleisti visų gyvenimo paslapčių. Tiek daug dar prieš akis! ,,Spalvų muzikos“ orkestras šiemet švenčia nuostabų savo 15 metų paauglystės jubiliejų. Šiai progai paminėti Vilniaus lenkų kultūros namuose birželio 10–13 dienomis šurmuliavo II tarptautinis neįgaliųjų ,,Spalvų muzikos“ festivalis, kurio globėja buvo Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

1998 m. Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ pirmininkės Viktorijos Vitaitės iniciatyva subūrė neįgaliųjų nacionalinį „Spalvų muzikos“ orkestrą, kuriame pagal vieningą „spalvų ugdymo“ metodiką kasmet muzikuoja apie 60 neįgaliųjų (daugiausia sutrikusio intelekto), jų vadovų iš įvairių regionų: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus ir kt. Tai unikalus, vienintelis tokio pobūdžio kolektyvas Lietuvoje ir Europoje, vykdantis įvairiapusę veiklą šalyje bei užsienyje (Olandijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Latvijoje, Rusijoje ir kt.).

Tris dienas šurmuliavusio festivalio koncertuose buvo galima išgirsti neįgaliųjų nacionalinio ,,Spalvų muzikos“ orkestro (meno vadovas ir vyr. dirigentas R. Brūzga, vadovai: V. Brūzgienė (Vilnius), S. Mikalonis (Alytus), N. Pugačienė, I. Būdavaitė (Šiauliai), A. Burba (Klaipėda)) muzikavimą, kurį puikiai papildė nuostabūs kolektyvai: diksilendas ,,Sweetband“ iš Kauno, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos ,,Liepaitės“ merginų choras, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas ir visada gerą nuotaiką skleidžiantis dainininkas, renginių vedėjas J. Brūzga. Festivalio dalyvius, žiūrovus ir svečius savo muzika taip pat užbūrė B. Dvariono dešimtmetės muziko mokyklos ,,Children Jazz“ ritminės grupės nariai A. Daunys ir R. Dovgialo bei 12 neįgaliųjų ansambliai iš Klaipėdos, Vievio, Gargždų, Radviliškio, Kauno, Vilniaus, Latvijos (Rygos neįgaliųjų dienos centro „Saulė“ ansamblis ,,Ostinato“, vad. I. Heinsberga) ir Rusijos (Maskvos valstybinio specializuotojo menų instituto orkestras, vad. V. Korabliovas).

Festivalio dalyviai ne tik patys muzikavo. Nacionaliniame operos ir baleto teatre jie stebėjo operas ,,Karmen“ ir ,,Eugenijus Oneginas“, pasižvalgė po Vilnių, apsilankė Lietuvos aklųjų bibliotekoje, UAB ,,Liregus“, Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centre bei Valstybiniame chore ,,Vilnius“. Apžiūrėję Vilnių ir Trakus, paplaukioję garlaiviais po Neries upę ir Galvės ežerą, festivalio dalyviai kaip susitarę kartojo, jog buvo nuostabu. Jie teiravosi, ar galima būtų viską pakartoti.

II tarptautinis neįgaliųjų ,,Spalvų muzikos“ festivalis, sujungęs daugiau kaip 200 neįgalių ir sveikų įvairaus amžiaus kūrėjų, buvo puiki proga ne tik paminėti neįgaliųjų nacionalinio ,,Spalvų muzikos“ orkestro veiklos 15 metų sukaktį, bet ir atrasti kūrybinio bendradarbiavo džiaugsmą, tiesti tolerancijos tiltus tarp neįgaliųjų ir sveikųjų, formuoti pozityvią visuomenės nuomonę ir pagarbą negalios paliestiems kūrybingiems žmonėms.

Festivalio organizatorė – Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ – nuoširdžiai dėkoja pagrindiniams festivalio rėmėjams: Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Neįgaliųjų reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Kultūros rėmimo fondui, Kauno Rotary klubui „Romuva“, o taip pat kitiems festivalio rėmėjams ir partneriams už supratimą, paramą ir pagalbą organizuojant šį puikų renginį.

Parengė Lina Lisevičiūtė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top