Sportas – veikla, kuri itin naudinga mūsų organizmui. Tai gali būti puikus būdas sustiprėti fiziškai ir pailsėti protiškai. Vis dėlto užsiimant tokia aktyvia veikla svarbu pasirūpinti ir tinkama akių priežiūra. Tai aktualu ir tada, kai reikalinga regos korekcija (nešiojami akiniai, vienadieniai ar mėnesiniai lęšiai), ir tuo atveju, kai matoma puikiai. Taigi, nuo ko pradėti ir kaip tinkamai pasirūpinti savo akimis sportuojantiems?

Tinkamai pasiruoškite sportui
Aktyvios fizinės veiklos metu paprastai gausiai prakaituojama. Verta atkreipti dėmesį, kad prakaitas nuo veido gali patekti ir į akis. Stengiantis jas apsaugoti, geriausia iš anksto pasirūpinti tokiomis priemonėmis kaip rankšluostis ar speciali juosta, užsimaunama ties plaukų linija. Sporto salėse dažniausiai galima rasti ir popierinių rankšluosčių – tikrai verta jais pasinaudoti.
Jei sportuojama įsidėjus kontaktinius lęšius, rekomenduojama su savimi turėti papildomą jų porą ir valomojo skysčio. Šias priemones galima puikiai sutalpinti nedidelėje kosmetinėje ir pasiimti kartu su savimi.
Su prakaito lašeliais į akis gali patekti ir kitokių nešvarumų, todėl pajutus nemalonų perštėjimą ar kitokį diskomfortą geriausia iš karto imtis veiksmų. Jei nešiojami mėnesiniai lęšiai, išsiėmus rekomenduojama juos gerai praplauti specialiu skysčiu, nusiprausti veidą ir tik tada vėl įsidėti. Vienadienius lęšius geriausia iš karto išmesti ir pasikeisti naujais.
Nepamirškite gerti vandens
Norintiems išlaikyti gerą akių būklę patariama gerti pakankamai vandens. Tai svarbu tiek sporto metu, tiek prieš jį. Aktyvios fizinės veiklos metu iš organizmo pasišalina daug skysčių, todėl labai svarbu atkurti jų balansą.
Jei po treniruotės jaučiatės itin išsekę ir sunku atsigauti net ir po kurio laiko, gali būti, kad jums trūksta mineralinių medžiagų. Tai gali turėti ir neigiamą poveikį akių sveikatai – jaučiamas akių vokų dilgčiojimas, kartais pasireiškia ir regos sutrikimai. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis mineralinį vandenį, valgyti daugiau daržovių, vaisių. Išskirtiniais atvejais verta pasitarti su gydytoju ir pradėti vartoti maisto papildus.
Naudokite tinkamas priemones regos korekcijai
Vienadieniai ir mėnesiniai lęšiai gali būti tinkamas pasirinkimas tiems, kurie nesiskundžia jautriomis akimis. Tokia regos korekcijos priemonė itin patogi sportuojant, nes nėra rizikos, kad ji iškris, be to, lęšiukai nerasoja.
Vis dėlto kai kuriais atvejais geriau pasirinkti korekcinius akinius. Tai dažniausiai rekomenduojama besiskundžiantiems itin jautriomis akimis. Tam, kad sportuoti būtų patogu, reikėtų pasirūpinti, kad akiniai būtų tinkamo dydžio. Taip pat galima rinktis ir specialias nuo rasojimo apsaugančias priemones.
Apsaugokite akis
Sportuojantiems lauke itin svarbu tinkamai pasirūpinti akių apsauga nuo saulės. Nesvarbu, ar tik norite pasivaikščioti, ar ruošiatės maratonui. Akiniai nuo saulės gali padėti išvengti ir dulkių ar kitų nešvarumų patekimo į akis.
Apsaugą nuo saulės bei kitų išorinių veiksnių ir regos korekciją itin paprasta suderinti pasirinkus tokias priemones kaip vienadieniai ar mėnesiniai lęšiai. Su jais galima nešioti ir stilingus apsauginius akinius.
Jei ruošiatės plaukioti, taip pat verta pasirūpinti tinkama akių apsauga. Esant galimybei rekomenduojama visuomet tai daryti be kontaktinių lęšių.
Leiskite akims kvėpuoti
Tam, kad nejaustumėte diskomforto po treniruotės, labai svarbu leisti akims tinkamai kvėpuoti. Tai aktualiausia tiems, kurie nešioja kontaktinius lęšius. Jei regėjimas nėra itin blogas, o treniruotė neintensyvi, rekomenduojama sportuoti be lęšių.
Jei galimybės sportuoti be regos korekcijos priemonių nėra, geriausia rinktis plonus ir gerai deguonį praleidžiančius kontaktinius lęšius. Jie daugeliu atvejų suteikia didesnį komfortą, nes leidžia akims kvėpuoti.
Įvairi fizinė veikla nemažai daliai žmonių yra neatsiejama gyvenimo dalis. Jei esate vieni iš jų, šie patarimai gali būti labai naudingi. Tinkama akių priežiūra itin svarbi tiek nesiskundžiantiems regėjimo sutrikimais, tiek naudojantiems korekcines priemones (vienadieniai ar mėnesiniai lęšiai, akiniai). Tai gali padėti išvengti nemalonių pojūčių, sukeltų prakaito ar kitų išorinių veiksnių. Taigi, paskirti laiko pasiruošti sportui ir pasisaugoti jau sportuojant nėra sunku, tačiau neabejotinai būtina.