Darbo vakarėliai – neatskiriama šventinio laikotarpio dalis. Tai ta proga, kai savo kolegoms galime parodyti tikrąją save. Tačiau ką apsirengti norint išsiskirti, bet kartu ir pataikyti į taktą? Stilistė Emilija Viskontaitė pataria moterims, į ką reikėtų atkreipti dėmesį kuriant savo šventinį įvaizdį, kokie deriniai derami ir ko vengti savo aprangoje darbo vakarėlyje.

Aksomas, žvyneliai ir plunksnos
Pasak stilistės E. Viskontaitės, kiekvieną naują sezoną lieka vis mažiau apribojimų, kas madinga, o kas ne. Todėl madingiausia tai, kas labiausiai tinka jums, jūsų asmenybei ir ką pasirinkusi jaučiatės geriausiai. Tačiau planuojant savo aprangą šventiniam darbo vakarėliui stilistė rekomenduoja atsižvelgti į vietą, kurioje vyks šventė, ir nurodytą aprangos kodą, jeigu toks yra.
„Pasidomėkite būsimos vietos stilistika, atkreipkite dėmesį į grindų dangą, šis niuansas svarbus tam, kad pasirinktumėte avalynę, su kuria galėtumėte jaustis patogiai ne vieną valandą. Pasidomėti šventės vieta svarbu ir tam, kad nepasirinktumėte netinkamų audinių ir per daug nesušiltumėte ar, priešingai, nesušaltumėte“, – sako E. Viskontaitė.
Taip pat stilistė rekomenduoja atkreipti dėmesį į skirtingą drabužių medžiagiškumą. Šventėms puikiai tinka aksomas, siuvinėti audiniai, žvyneliai ir satinas. O plunksnų ir kutų detalės drabužiuose sukurs išskirtinumą deriniui, tad pasirinkusi nors vieną iš šių akcentų atrodysite ypač stilingai ir moderniai. Nerasime tinkamesnio meto nei šventinis laikotarpis, kai galime rinktis blizgius ir žaismingus audinius, kurie vis keičiantis sezonams išlieka aktualūs jau ne vienus metus.
Aksesuarai
Net ir paprasčiausią įvaizdį šventišku ir tinkamu darbo vakarėliui galima paversti pasirenkant išskirtinius bei puošnesnius aksesuarus. E. Viskontaitė rekomenduoja rinktis įdomesnius, blizgių detalių turinčius ar metalo, pavyzdžiui, aukso, sidabro, spalvos auskarus. Jeigu nesinori auskarų, juos galima pakeisti masyvesniu žiedu ar keliais plonesniais žiedeliais ant abiejų rankų.
„Jei nemėgstate papuošalų, alternatyva – diržas, ypač tuomet, jeigu įvaizdžiui nuspręsite pasirinkti dviejų dalių kostiumą. Taip ne tik turėsite puošnesnę detalę, bet ir pabrėšite juosmenį. Avalynė – dar vienas akcentas, kuris gali kardinaliai pakeisti derinio visumą. Šį sezoną kaip niekada daug gražių, stilingų ir išskirtinių avalynės modelių, tad rinkitės ryškesnę spalvą kaip akcentą įvaizdžiui. Monochrominį derinį, kad ir juodą, nuostabiai papildys smailėjančio silueto „kitten heels“ aukštakulniai bateliai blizgiu paviršiumi“, – pasakoja stilistė.
E. Viskontaitė rekomenduoja taip pat nepamiršti, kad į vakarėlį visuomet keliaujame su maža rankine, tad ir ją galima pasirinkti įdomesnio dizaino, medžiagiškumo ar faktūriškumo. Be to, plaukų aksesuarai – įvairūs segtukai ir plaukų lankeliai – gali tapti puikia alternatyva prieš tai išvardytiems aksesuarams. Svarbiausia nebijoti eksperimentuoti mažais akcentais, kurie gali sukurti skirtingą derinio nuotaiką.
Ko reikėtų vengti
E. Viskontaitė sako, kad pagrindinė klaida, kurią ji pastebi, tai netinkamai pasirinktas drabužių dydis ar netinkamai paruošti rūbai, pavyzdžiui, neišlyginti ar su ištrūkusiomis sagomis. Likus bent kelioms dienoms, apgalvokite visus akcentus, kurie bus reikalingi šventiniam deriniui: avalynę, viršutinį drabužį ir aksesuarus.
„Renkantis sukneles ar sijonus reikėtų atkreipti dėmesį į drabužio prigludimą, skeltukų gilumą ir bendrą ilgį. Nesirinkite tokių suknelių ar sijonų modelių ir tokio ilgio rūbų, su kuriais sėdėti nebus patogu. Jeigu darbo aplinka kasdien leidžia rinktis džinsus, vakarėliui pasistenkite kiek daugiau ir pasirinkite šventiškesnę alternatyvą – kelnes. Jos pridės modernumo ir šiuolaikiškumo, be to, atrodysite pasiruošusi ir atsižvelgusi į reikiamą progą. Stilingumas sukuriamas ne tik apranga, bet ir pasirinkta šukuosena, gaiviu ir subtiliu makiažu, tvarkingu manikiūru. Labai svarbi visuma, norint atrodyti stilingai ir madingai“, – pataria E. Viskontaitė.
Stilistė pabrėžia, kad svarbiausia yra nepersistengti bandant atrodyti kardinaliai kitaip, nei esate įpratusi: „Rekomenduoju vengti gilių iškirpčių, pernelyg trumpų sijonų ar suknelių ir ypač peršviečiamų audinių. Tokie pasirinkimai neatrodys nei profesionaliai, nei stilingai. Taktiškumas kuriant įvaizdį prasideda nuo pagarbos jausmo ne tik sau, bet ir kolegoms, su kuriais būnate beveik kasdien. Geriau mažiau ir subtiliau nei per daug išraiškingai.“
E. Viskontaitė pataria įvaizdį pradėti kurti nuo to, koks yra jūsų įprastas darbo pobūdis ir nurodytas aprangos kodas pakvietime. Jeigu dirbate ypač oficialioje darbo aplinkoje, stilistė rekomenduoja nepersistengti ir rinktis tokį įvaizdį, kuris išlaikys oficialumą net ir vakarėlio metu, tačiau bus puošnesnis nei keliaujant į biurą ar susitikimą su klientais.