Spalio 10–12 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykstančioje parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ lankytojus pasitikdavo Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų sumeistrautas įspūdingas kūrinys. Kolegijos komanda pastatė 4 metrų aukščio „Vienybės medį“.
Verpstės formos statiniui Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dėstytojų ir studentų komanda panaudojo per 50 kilogramų daržovių. Parodos lankytojai stebėjosi, kaip į tokį dailų ornamentą specialistai sulipdė ant lietuvių stalo įprastas matyti daržoves: morkas, svogūnus, salierus, šparagines pupeles, brokolius, salotas ir kt.
Kaip pasakojo rekordinio kūrinio iš maisto produktų sumanytojos ir kūrėjos Inga Valentinienė, Daiva Klimavičienė, Ingrida Kraujutienė ir Dana Žemaitaitienė, kūrinys kartu su studentais buvo pradėtas dėlioti dar iš vakaro. Gerokai anksčiau šio darbo komanda imtis negalėjo, nes daržovės būtų suvytusios. Tikru galvosūkiu tapo verpstės nuvežimas iki „Žalgirio“ arenos – gabenti didžiulį kūrinį padėjo įmonė „Kauno baldai“.
Iš daržovių sukurtas dizaino objektas buvo eksponuojamas prie Žemės ūkio ministerijos stendo, nes ministerija pasiūlė kolegijai dalyvauti parodoje ir sukurti kažką įspūdingo.
Kauno kolegijos Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto studentai su dėstytojais rekordinių aukštumų, naudodami žemės gėrybes, siekia jau nebe pirmą kartą. Pavasarį Kauno miesto Rotušės aikštę puošė Europos žemėlapis iš gėlių – jį taip pat kūrė jungtinė iš įvairių fakulteto katedrų sudaryta komanda.
Kauno kolegijos inf.