Pradinis / Lietuvos jaunimas / Studijuoti geriausiuose pasaulio universitetuose pakviesti lietuviai tikisi tautiečių pagalbos

Studijuoti geriausiuose pasaulio universitetuose pakviesti lietuviai tikisi tautiečių pagalbos

Jau antrus metus iš eilės vykdomos „Talentai Lietuvai fondo“ programos kūrėjai kviečia padėti keturiems itin talentingiems studentams – Adomui, Gabrielei, Giedrei ir Gailiui – įgyvendinti savo svajones mokytis geriausiuose pasaulio universitetuose: nuo Oksfordo universiteto Didžiojoje Britanijoje iki Masačusetso technologijų instituto ir Niujorko architektūros mokyklos „The Copper Union“ Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šie jaunuoliai jau gavo pasiūlymus studijuoti, tačiau kelią išvykti pastoja lėšų trūkumas. „Talentai Lietuvai fondas“ prašo galinčius prisidėti paremti jaunuolių studijas.

Adomas Klimantas

„Antrus metus iš eilės vykstanti mūsų sutelktinio finansavimo programa šiemet sulaukė itin perspektyvių paraiškų. Po kruopščios kandidatų istorijų, pateiktų dokumentų ir finansinių galimybių analizės atrinkome keturis dalyvius, kurie pasižymėjo konkrečiomis vizijomis, ką norėtų nuveikti studijų metu ir po jų, kaip galėtų prisidėti prie Lietuvos gerovės skatinimo. Šie jauni žmonės atstovauja ateities Lietuvai – veržliai, drąsiai ir inovatyviai – ne tik savo idėjomis ateičiai, bet ir jau sukauptais pasiekimais, nuveiktais darbais, – teigia Ieva Masliukaitė, viena iš fondo įkūrėjų, 2013 metais pati sėkmingai finansavusi dalį studijų kainos Oksfordo universitete sutelktinio finansavimo būdu. – Sutelktiniu finansavimo būdu vykstanti studijų rėmimo kampanija gali gerokai prisidėti prie būsimų geriausių pasaulio universitetų studentų išsilavinimo ir netiesiogiai – prie jų ateityje sukurtos naudos Lietuvai. Kiekvienam iš mūsų prisidėjimas prie jų studijų prilygs kavos puodelio, dienos pietų ar vakarienės restorane kainai.“

Du iš kandidatų išvyks mokytis į Oksfordo universitetą Didžiojoje Britanijoje. Adomas Klimantas Oksforde studijuos ekonominės ir socialinės istorijos magistrantūrą. Studijų metais planuoja suskaičiuoti Lietuvos bendrąjį vidaus produktą (BVP) 1918–1940 m. ir palyginti šį ekonominę gerovę atspindintį rodiklį trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „Dar per bakalauro studijas apskaičiavau Lietuvos BVP tarpukariu – šių duomenų anksčiau neturėjome – ir su kolega atlikau tyrimą. Sužinojome, jog net ir okupuotos Lietuvos ekonominis augimas pralenkė daugelį Europos valstybių!“ – pasakoja būsimasis Oksfordo studentas. Šis Adomo tyrimas buvo įvertintas Lietuvos mokslų akademijos premija ir buvo publikuotas viename rimčiausių JAV ekonomikos istorijos žurnalų – „Cliometrica“.

Gabrielė Makarevičiūtė

Į Oksfordą ruošiasi ir Gabrielė Makarevičiūtė, ten studijuosianti filosofijos ir kalbotyros bakalauro programą. Gabrielė, daugkartinė Lietuvos filologų konkursų ir filosofijos olimpiados laureatė, studijų metu sieks išsiaiškinti, kaip mūsų gyvenimas veikia kalbą, ir atvirkščiai. Savanoriaudama senelių namuose Prancūzijoje, Gabrielė įsitikino, kad kalba ir kultūra yra neatskiriamos, todėl, norint būti suprastam, nepakanka kalbėti taisyklingai – būtina pažinti ir šalies kultūrą. Pradėjusi filologijos studijas Lietuvoje ir supratusi, jog sekasi labai gerai, Gabrielė priėmė sunkų sprendimą keisti mokslo instituciją ir stoti į Oksfordo universitetą, kuriame galės kalbos mokslus papildyti filosofijos studijomis. Pasak Gabrielės, tokių specialistų Lietuvoje nėra, tad ji būtų labai laukiama lietuvių filologų akademinės bendruomenės.

Giedrė Darškutė

Kiti du kandidatai studijuoti vyks už Atlanto. Giedrė Darškutė yra pirmoji lietuvė, priimta į prestižinę architektūros magistrantūros programą „The Copper Union“ Niujorke. Giedrė architektūros bakalauro studijas baigė Lietuvoje ir dirbo – už jos akademinius, bet realiame kontekste projektuotus darbus „The Copper Union“ suteikė Giedrei stipendiją. „Architektūros magistrantūros programa šioje mokykloje yra reta galimybė. Esu poetinės architektūros atstovė, man rūpi, kad pastatai ne tik atitiktų jų aplinką ar ją darniai papildytų, bet ir padėtų spręsti politines, socialines ir ekonomines žmonių problemas, atspindėtų žmones, jų istorijas, prisiminimus“, – pasakoja Giedrė, su poetine architektūra susipažinusi stažuotėje Karališkojoje Danijos menų akademijoje Kopenhagoje. Po studijų Niujorke Giedrė planuoja sukauptą patirtį ir metodines žinias pritaikyti dirbdama Lietuvoje.

Gailius Praninskas

Gailius Praninskas studijuos besivystančių šalių ekonomikos ir duomenų mokslo magistrantūros programoje Masačusetso technologijų institute, kuris yra laikomas geriausiu pasaulio universitetu. Gailius teigia, kad jo studijos nagrinės klausimus, aktualius Lietuvai ir Rytų regionui, ypač didelės ekonominės nelygybės kontekste. Pats Gailius studijų metu tirs, kodėl Lietuvoje egzistuoja tokia didelė atskirtis mokinių rezultatuose bendrojo lavinimo mokyklose – ir kaip ekonominės bei sveikatos priežastys šeimoje lemia šią atskirtį. Po studijų Gailius norėtų toliau dirbti prie Rytų Europos problemų ir tam tikslui įkurti konsultacijų organizaciją, bendradarbiaujančią su Masačusetso technologijų institutu, ar dirbti organizacijose, kurios sprendžia šias problemas.

Daugiau informacijos apie programą, jos dalyvius ir studijų rėmimo sąlygas galima rasti „Talentai Lietuvai fondo“ interneto puslapyje www.tlfondas.lt.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top