Pradinis / Mūsų augintiniai / Su neįprastais augintiniais visur: ir į paskaitas, ir į renginius

Su neįprastais augintiniais visur: ir į paskaitas, ir į renginius

Ketvirtakursė LSMU Veterinarijos akademijos veterinarinės medicinos studentė Laura Dobrovolskaitė prieš daugiau nei pusantrų metų pradėjo auginti nykštukines voverines skraiduoles. Apie šiuos neįprastus ir itin retus augintinius Lietuvoje ji sužinojo iš sesers. Viešėdama JAV mergina pirmą kartą pamatė voverines skraiduoles. Tai maži sterbliniai gyvūnai, kilę iš Naujosios Gvinėjos ir Australijos, jauniklius nešioja sterblėje, užauga apie 16 cm, sveria iki 150 g, gyvena 12–15 metų.

„Šie gyvūnėliai mane pavergė: švelnus kailiukas, prieraišumas, gebėjimas sklandyti. Jie gali atsiliepti į savo vardą ir puikiai pasiduoda dresavimui bei gali būti puikūs kelionės kompanionai. Iš karto supratau, kad man jų labai reikia ir aš sugebėsiu juos auginti“, – teigė Laura.

Šiandien L. Dobrovolskaitė yra vienintelė įteisinta nykštukinių voverinių skraiduolių veisėja Lietuvoje. Nors, pasak Lauros, voverinės skraiduolės nereikalauja ypatingos priežiūros, su jomis reikia nuolat bendrauti. „Jos mėgsta miegoti kišenėse, su jomis keliauju visur: ir į paskaitas, ir į renginius. Voverinės skraiduolės neserga jokiomis žinomomis ligomis, neskiepijamos ir nereikalauja nuolatinės veterinaro priežiūros, netriukšmauja, o tik skleidžia kompiuterinius žaidimus primenančius garsus. Skraiduolės yra visaėdės, todėl, be vaisių, daržovių, riešutų ir sėklų, retsykiais jos galėtų pasimėgauti vabzdžiais, gyvosiomis kirmėlėmis ir net lietuvišku šakočiu. Gavusios gabalėlį šakočio jos nurimsta ir pasimėgaudamos kramsnoja – tai vienas populiariausių lietuviškų skanėstų, kuriuo nereikėtų piktnaudžiauti. Mažiesiems augintiniams šokoladas yra labai pavojingas ar net mirtinas“, – teigė veisėja.

Prieš ketverius metus pasirinkusi studijas LSMU Veterinarijos akademijoje, mergina teigia iš anksto nesvajojusi studijuoti būtent veterinarinę mediciną. Buvusi profesionali plaukikė ir užimdavusi prizines vietas, Laura nenustygo vietoje ir domėjosi įvairiomis sritimis. Tad įstojusi į LSMU VA iš karto pateko į trenerio Eligijaus Vyskupaičio akiratį. Studijuodama pradėjo žaisti tinklinį. Gerumu bei puikia nuotaika spinduliuojanti studentė apie savo trenerį dalijasi tik gražiausiais prisiminimais.

Šiandien Laura džiaugiasi, kad turi veterinarinės medicinos žinių ir išmano, kaip auginti ir prižiūrėti voverines skraiduoles, o ateityje, baigusi studijas, savo augintiniams planuoja tam tikras veterinarines procedūras atlikti pati.

Lauros namuose gyvena dvi porelės skraiduolių: Šatrė, Pou, Ksena, Gyzmau ir jauniklė Mažylė, kurios porelė susilaukė jau Lietuvoje 2015 m. vasaros pabaigoje.

L. Dobrovolskaitė didžiuojasi savo augintiniais, kurie yra unikalios išvaizdos, judrūs, labai socialūs ir mieli. Nykštukinės voverinės skraiduolės nepriklauso graužikų klasei, todėl puikiai sutaria su kitais naminiais gyvūnais ir nekrečia eibių namuose. Savo narvelyje miega visą dieną ir atgyja tik tada, kada juos prižadina arba artėjant vakarui. Kada visa šeima namuose, šie gyvūnėliai netgi lodami reikalauja dėmesio ir kviečia žaisti.

Parengė ir fotografavo Jolanta Jonikienė

http://www.lsmuni.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top