Pradinis / Kultūra / „Sugiharos savaitė“ Kaune suvienys lietuvių, japonų ir žydų tautas

„Sugiharos savaitė“ Kaune suvienys lietuvių, japonų ir žydų tautas

Rugsėjo 2–8 dienomis Kaune lietuviai, japonai ir žydai susitiks tam, kad drauge paminėtų Sugiharos ir jo kolegos Nyderlandų konsulo Jano Zwartendijko žygdarbį – išduotas vizas, išgelbėjusias tūkstančius gyvybių nuo Holokausto.

„Sugiharos savaitė“ – pirmą kartą organizuojamas renginių ciklas, skirtas įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimui. Ši istorinė asmenybė 1939–1940 m. gyveno Kaune ir kartu su olandų konsulu Janu Zvartendijku čia išdavė „Vizas gyvenimui“, kurios išgelbėjo ne mažiau kaip 6000 žydų.

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda teigė: „Konsulas Č. Sugihara tampa vis žinomesnis pasaulyje, ir todėl džiugu, kad jo žygdarbio atminimas randa vis daugiau formų. Reikšminga, kad ši puiki „Sugiharos savaitės“ iniciatyva kilo būtent Kaune, kuris yra visos Sugiharos istorijos epicentras.“

„Nors Sugiharos savaitė organizuojama pirmą kartą, ji susilaukė didelio dėmesio tiek Lietuvoje, tiek Japonijoje. Neįtikėtina, kokį ryšį turi dvi tokios tolimos ir skirtingos šalys. Rugsėjo pradžioje į Kauną atvyks daug garbingų svečių iš Japonijos, tarp kurių bus ir Japonijos Parlamento, Gifu prefektūros, žiniasklaidos atstovai“, – teigė Kauno miesto mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Renginių programoje įvairiose Kauno erdvėse numatomi muzikiniai koncertai, simpoziumas, filmų peržiūros, viešos paskaitos, parodos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti renginiai.

„Sugiharos savaitė“ naujai suvienys lietuvių, japonų ir žydų tautas Sugiharos istorijoje. Trijų tautų menininkai susitiks bendruose kūrybiniuose projektuose, o mokslininkai diskutuos apie laikmetį autentiškose to laikmečio Kauno erdvėse“,  – sakė vieno iš organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Pristatant Sugiharos istoriją, kauniečiai bei miesto svečiai taip pat bus supažindinti su Japonijos kultūra, kurioje Sugihara užaugo ir kur formavosi jo požiūris, bus pristatyti regimieji Japonijos pėdsakai Kaune ir vyks diskusijos apie humanizmo bei tolerancijos vertybes.

Tarp renginio organizatorių bei partnerių yra Kauno miesto savivaldybė, VDU Azijos studijų centras, Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“, Japonijos ambasada Lietuvoje, Kyumeikan kendo mokykla, Salonas „Jaukūs namai“, Viešbutis „HOF Hotel“ ir kiti.

Daugiau informacijos socialiniame tinklo „Facebook“ puslapyje „Sugiharaweek“.

Kauno m. sav. nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top