Pradinis / Mokslas ir švietimas / Sugrįžtantiesiems į Lietuvą – informacija apie švietimą vienoje vietoje

Sugrįžtantiesiems į Lietuvą – informacija apie švietimą vienoje vietoje

Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje, atsižvelgiant į poreikį ir siūlymus, „atidarytas“ vienas langelis-skiltis „Grįžtantiesiems į Lietuvą“. Joje pateikiama informacija apie švietimo ir mokslo galimybes į Lietuvą grįžtantiems tautiečiams.

Tėvai, auginantys ikimokyklinio ar mokyklinio amžiaus vaikus, vienoje vietoje ras informaciją apie priėmimą į švietimo įstaigas, papildomą lietuvių kalbos mokymą, išsilavinimo pripažinimą. Taip pat surinkta informacija grįžtantiems mokslininkams bei norintiesiems studijuoti.

„Ši susisteminta informacija vienoje vietoje sugrįžtantiems žmonėms suteiks daugiau aiškumo apie Lietuvos švietimo sistemą, padės lengviau susirasti darželį ar mokyklą, sužinoti, kokios pagalbos iš mokymo įstaigos gali tikėtis atvykę mokiniai, studentai. Šis langelis atidaromas iš poreikio, siūlymų ir informacijos trūkumo viešojoje erdvėje ir tikimės, kad grįžtantiesiems tai bus tinkama  pagalba. Informaciją dar pildysime, tikimės ir atgalinio ryšio – sulaukti pageidavimų ar pastabų, į kurias atsižvelgsime pildydami šią skiltį. Grįžtantiesiems į Lietuvą norime padėti, kad informacijos sraute jie orientuotųsi lengvai ir sklandžiai“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Interneto skiltyje nurodyti konkretūs žingsniai, ką tėvai turi daryti, kur kreiptis, jeigu nori užregistruoti vaiką į darželį ar mokyklą, kokia pagalba suteikiama atvykusiam mokiniui. Mokyklose laikomasi nuostatos, kad grįžę iš užsienio Lietuvos piliečių vaikai integruojami į klases pagal amžių ir jiems teikiama individuali pagalba. Jeigu atvykę vaikai visiškai nemoka lietuvių kalbos, jie gali mokytis išlyginamojoje klasėje.

Informacijos apie paramą ir lengvatas ras ir norintieji studijuoti. Švietimo ir mokslo ministerija, skatindama jaunus lietuvius atvykti studijuoti į Lietuvą, jiems siūlo lengvatas – stojant į aukštąsias mokyklas pridedamas vienas papildomas konkursinis balas. O lietuviai, baigę užsienyje lietuviškas bendrojo ugdymo mokyklas, gauna dar vieną papildomą balą. Studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose užsienio lietuviams taip pat teikiama finansinė parama.

Statistikos departamento duomenimis, šiemet į Lietuvą iš emigracijos sugrįžo apie 14 tūkst. Lietuvos piliečių.

http://www.smm.lt/web/lt/griztantiesiems-i-Lietuva.

Evgenijos Levin nuotr.

Komentaras

  1. Provincijoje taip, nera problemu, taciau didziuosiuose miestuose tikrai nera taip paprasta. Juk ugdymo istaiga priskiriama pagal deklaruota gyvenamaja vieta (jei yra pakankamai vietu) o busta nuomojantiems iskyla labai dideliu sunkumu. Tad galbut reiketu gerinti salygas, kurti naujas darbo vietas regionuose, kur gali nueiti, apsiziureti ar istaigoje jauki aplinka, ar patinka darzelio baldai kiemo zaidimu aikstele, kaip aukletojos bendrauja ir panasiai, nes Vilniuje, Kaune teks dziaugtis, jei is viso kur nors pateksi.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: