Pradinis / Kultūra / Sukurta virtuali paroda „Vaikystė sovietinėje Lietuvoje“

Sukurta virtuali paroda „Vaikystė sovietinėje Lietuvoje“

1940 m. Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą ir įjungus ją į SSRS sudėtį, neišvengiami tapo fundamentalūs visos socialinės, kultūrinės ir politinės erdvės pokyčiai, turėję tarnauti komunistinės utopijos įtvirtinimui. Šios permainos palietė ir vaikų gyvenimą. Sovietų Sąjungoje vaikai turėjo ypatingą statusą – reprezentavo ne tik vaikystės nekaltumą, bet ir „komunistinio rytojaus“ pažadą, todėl tinkamai ideologiškai ir politiškai paruošti jie turėjo tapti socializmo garantu.

Lietuvos ypatingasis archyvas parengė virtualią parodą, skirtą vaikystės sovietinėje Lietuvoje bruožams apžvelgti. Ši paroda yra ketvirtoji parodų ciklo „Sovietinės Lietuvos visuomenė“ dalis. Parodoje skelbiami Lietuvos ypatingojo archyvo, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Lietuvos liaudies buities muziejaus, Kretingos muziejaus, Žaislų muziejaus saugomi dokumentai ir nuotraukos.

Su paroda galima susipažinti Lietuvos ypatingojo archyvo interneto svetainėje http://virtualios-parodos.archyvai.lt/lt/virtualios-parodos/34/vaikyste-sovietineje-lietuvoje-lya/exh-153/vaikyste-sovietineje-lietuvoje-lya/case-781 (galerija dešinėje) arba paskyroje „Facebook“ socialiniame tinkle  https://www.facebook.com/lietuvosypatingasisarchyvas/.

Parodos kuratorė Lietuvos ypatingojo archyvo LKP dokumentų skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Grišinaitė.

Kitas parodas rasite: http://www.archyvai.lt/lt/lya/virtuali-paroda-vaikyste-1z76.html

Lietuvos ypatingojo archyvo inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top