Pradinis / Lietuviai svetur / ŠVEDIJA. Išeivijos jaunimas puoselėja lietuvių kultūrą

ŠVEDIJA. Išeivijos jaunimas puoselėja lietuvių kultūrą

Viena jauniausių užsienio lietuvių organizacijų Lietuvių jaunimo bendruomenė Švedijoje (LJB), įkurta tik praėjusiais metais, jau pradeda garsėti savo darbais. Idėja įsteigti emigravusiam lietuvių jaunimui bei studentams skirtą bendruomenę kilo dviem studentams, Karoliui Uzielai ir Juozui Vaicenavičiui, užsidegusiems noru suburti lietuvių jaunimą, gyvenantį Švedijoje (Stokholme). Nuo bendruomenės įkūrimo 2014 m. entuziastinga jaunimo komanda jau surengė daugiau nei 20 įvairaus pobūdžio renginių.

Iki šiol vienas sėkmingiausiai LJB suorganizuotų renginių vyko š. m. lapkričio 7 d.  Tai buvo lietuvių liaudies vakaronė. Jos tikslas – suburti Stokholmo apskrityje gyvenantį lietuvių jaunimą į renginį, kuriame būtų puoselėjama lietuvių kultūra. Šiai idėjai įgyvendinti buvo pakviesti šokių kolektyvai: klaipėdiečiai „Eko troba“ ir Stokholmo lietuvių šokių kolektyvas „Baltija“. Jie renginio dalyvius akimirksniu įtraukė į folklorinių šokių sūkurį.

Šventės programa prasidėjo ir pasibaigė užburiančiais ugnies šokiais, atliekamais Monikos Lionaitės. Vakaro garbės svečias Lietuvos Respublikos ambasadorius Švedijos Karalystėje Eitvydas Bajarūnas pasveikino susirinkusius vakaro svečius bei dėkojo LJB ir bendruomenės pirmininkui Karoliui Uzielai už iniciatyvą ir organizuotumą.

Vakaronės metu visiems svečiams pasiūlyta neįprasta pramoga – nusilieti žvakutę iš natūralaus bičių vaško, kurio kvapas maloniai užliejo vakaronės atmosferą. Kolektyvo „Eko troba“ žvakių liejimo fabrikėlis suteikė galimybę net ir mažiausiems vakaronės dalyviams pasiruošti po žvakutę šv. Kalėdoms bei pasimokyti lietuviškos kantrybės.

Vakaronėje buvo pristatytas jaunos lietuvių fotomenininkės Monikos Lionaitės fotografijų ciklas „Skrydis“. Jis įkvėpė visus renginio dalyvius naujiems atradimams.

Šventės metu buvo surengtas gardžiausio pyrago konkursas. Jame varžėsi net 9 dalyviai, siekiantys estetiniu pateikimu, tradicijų puoselėjimu, pristatymo originalumu bei, žinoma, skoniu sužavėti komisiją ir svečius. Visų jų pyragų įvertinimas buvo įspūdingas – jie buvo su pasigardžiavimu suragauti akimirksniu. Konkurso prizininkai apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

LJB nuoširdžiai dėkoja renginio rėmėjams: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (Jaunimo reikalų departamentui) bei keltų įmonei „Stena Line“.

Dėl klausimų ir bendrų jaunimo projektų idėjų rašykite el. paštu ljb.valdyba@gmail.com.

Straipsnio autorė LJB sekretorė Monika Lionaitė

Fotografas Erik Morell

Komentaras

  1. NKokia nesamonė! Lietuviai Lietuvoje gyvena, o ne važiuoja į svetimus krašstus savo kultūrą puoseleti.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top