Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Šventėje „Lazdijų ruduo 2015“ – tradicinių vestuvių atspindžiai ir ilgiausio nuometo rekordas

Šventėje „Lazdijų ruduo 2015“ – tradicinių vestuvių atspindžiai ir ilgiausio nuometo rekordas

Rugsėjo 18 d. Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje šurmuliavo šventė-mugė „Lazdijų ruduo 2015“. Šių metų šventės tema „Ruduo – vestuvių metas“.

Gausiai į aikštę susirinkusius lazdijiškius bei miesto svečius sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis džiaugėsi matydamas tiek daug puikiai nusiteikusių šventės dalyvių – vestuvininkų. Meras priminė, jog nuo seniausių laikų lietuviams – žemdirbių tautai – ruduo ne tik vestuvių, bet ir derliaus metas. Tad linkėjo visiems susirinkusiems gero derliaus, vaisingų metų, sveikatos, meilės ir susiklausymo šeimoms bei vaišino šventės dalyvius tradiciniais lietuviškų vestuvių skanėstais – glajumi glaistytais grybais.

Šių saldumynų meras įteikė ir renginio viešniai Seimo narei Kristinai Miškinienei. Vėliau A. Margelis aplankė šventėje įsikūrusius teatralizuotus Lazdijų rajono įstaigų ir organizacijų kiemelius bei stebėjo ilgiausio nuometo rekordo Lietuvoje fiksavimą. Šis reginys sužavėjo šventės dalyvius, mat daugiau kaip 20 metrų ilgio nuometas nusidriekė per miesto aikštę skelbdamas, jog yra gerokai ilgesnis už ankstesnį Lietuvos rekordą. Taip pat miesto aikštėje vyko senovinių vestuvinių suknelių demonstravimas, piršlio melagio oracijos sakymo konkursas, svočios karvojaus paroda-pardavimas bei vestuvių muzikantų varžytuvės. Šventė pasibaigė tradiciniu lietuviškų vestuvių akcentu – piršlio melagio korimu.

2015-ieji – Etnografinių regionų metai, tad ir šių metų šventės „Lazdijų ruduo“ tema pasirinkta ne atsitiktinai, o siekiant pristatyti kraštui būdingas tradicijas, etnokultūrinį ir kulinarinį paveldą, dar kartą pajausti bendruomeniškumo jausmą bei šventinę nuotaiką. Vestuvės – viena gražiausių šeimos švenčių, į kurią įtraukiama bendruomenė, amatininkai, prekybininkai, kurioje neapsieinama be iš kartos į kartą perduodamų papročių. Tad belieka tikėtis, jog šios smagios ir spalvingos šventės paraginti jaunuoliai kurs darnias šeimas ir savo prasmingą gyvenimą paskirs gimtajam kraštui.

Lazdijų r. sav. inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top