Porečo mieste (Kroatija) pasibaigė Europos jaunių ir jaunimo šachmatų čempionatas, kuriame įspūdingai pasirodė tarptautinis meistras Titas Stremavičius. Kaunietis surinko 6,5 taško iš 9 ir užėmė trečiąją vietą.
Jaunimo (iki 18 metų) čempionate T. Stremavičius nepralaimėjo nė vienos partijos. Septyniolikmetis laimėjo keturis kartus ir penkiskart sužaidė lygiosiomis. Pirmoji vieta su 7 taškais atiteko Turkijos atstovui Ali Marandi Cemil Canui. Po 6,5 taško surinko penki šachmatininkai, tačiau papildomi rodikliai lėmė, kad antru tapo armėnas Manuelis Petrosianas, o T. Stremavičius užėmė trečią vietą. Iš viso jaunimo čempionate dalyvavo 54 geriausi Europos sportininkai.
„Džiaugiuosi, kad pagaliau pavyko laimėti medalį tokiose prestižinėse varžybose“, – po čempionato kalbėjo T. Stremavičius.
Priminsime, kad šiemet T. Stremavičius tapo jauniausiu Lietuvos istorijoje tarptautiniu meistru, be to, Lietuvos čempionate užėmė antrą vietą, į priekį praleisdamas tik daugkartinį čempioną Šarūną Šulskį. Jaunas šachmatininkas neketina sustoti. „Tikiuosi, jog šis pasiekimas nebus paskutinis ir dar labiau paskatins mane siekti tarptautinio didmeistrio vardo.“
Romanas Buršteinas
Organizatorių nuotr.