Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Tarptautinėje architektūros parodoje I vieta įvertintas Karolio Dineikos sveikatingumo parkas

Tarptautinėje architektūros parodoje I vieta įvertintas Karolio Dineikos sveikatingumo parkas

Šį pavasarį atnaujintą Karolio Dineikos sveikatingumo parką spėjo pamėgti druskininkiečiai ir kurorto svečiai, o praėjusį mėnesį jis įvertintas ir tarptautiniu mastu. Jau šeštąjį kartą Minske (Baltarusija) rengtoje tarptautinėje jaunųjų architektų darbų parodoje „Leonardo 2015“ ypatinga sėkmė teko Lietuvai: pirmąja vieta įvertinta išskirtinė Druskininkų Karolio Dineikos sveikatingumo parko architektūra. Už modernius ir unikalius architektūrinius sprendimus kuriant sveikatinimo erdves ant Ratnyčios upelio kranto parodos komisija architektų A. Syruso, V. Griciaus, K. Pempės, V. Lukoševičiaus komandai skyrė pirmąją vietą.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, architektūriniai sprendimai Druskininkuose priimami itin atsakingai – siekiama, kad tiek nauji, tiek rekonstruojami objektai darniai įsilietų į kurorto aplinką. „Atnaujintas Druskininkų Karolio Dineikos sveikatingumo parkas kartu su nuosaikia, modernia, į parko gamtinį kraštovaizdį įsiliejusia architektūra puikiai papildė kurorto viešąsias erdves. Būtent tokia ir turi būti kurorto architektūra. Apdovanojimas, skirtas kompetentingos komisijos, tik patvirtino daug kartų mano išsakytas mintis, kad visi objektai kurorte turi derėti prie aplinkos. Buvo norinčiųjų miesto centre atidaryti apsipirkimui urmu skirtų parduotuvių, tačiau negalime darkyti kurorto veido. Architektūriniai sprendimai turi būti pamatuoti ir logiški“, – sakė R. Malinauskas.

Pirmą kartą jaunųjų architektų darbų paroda „Leonardo“ surengta 2005 metais. Festivalis organizuojamas kas antrus metus, kiekvienais metais dalyvių skaičius auga – 2015 metais komisijai buvo pateikta daugiau kaip 300 jaunųjų architektų darbų. Iš viso dalyvavo net 28 šalių atstovai iš Rytų ir Centrinės Europos.

www.druskininkai.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top