Pradinis / KARJERA / Tarptautinės siuntos: ką daryti, kad pristatymas vyktų sklandžiai?

Tarptautinės siuntos: ką daryti, kad pristatymas vyktų sklandžiai?

Šiandien siuntos pristatomos bene visose pasaulio šalyse. Profesionalūs darbuotojai užtikrina sklandų ir kokybišką siuntų pristatymą. Žinoma, norint prisidėti prie sklandaus tranzito, reikia apsvarstyti tam tikrus aspektus. Atsižvelgdami į tai, šiame straipsnyje pateiksime aspektus, kurie turi įtakos pristatymo terminui, ir patarimų, kaip tinkamai užpildyti dokumentus.

Pexels nuotr.

Aspektai, turintys įtakos siuntos pristatymo terminui

Kiekvienas norime ne tik saugiai, bet ir laiku gauti prekes ar nusiųsti siuntas artimiesiems. Ypač jeigu tai yra ilgai lauktas pirkinys ar dovana. Siuntinio pristatymo terminas gali skirtis individualiai, priklausomai nuo kelių aspektų. Vieni iš pagrindinių:

  • pristatymo vietovė;

  • pasirinktas pristatymo būdas;

  • kokybiška pakuotė;

  • tinkamai užpildyti dokumentai.

Bene kiekvienoje kurjerių tarnybų interneto svetainėje yra siuntų paieška. Šioje skiltyje galima matyti, kuriame siuntų paskirstymo sandėlyje yra siuntinys ir per kokius miestus ar šalis jis yra transportuojamas. Jeigu gavėjas gyvena didmiestyje, tikėtina, kad siunta bus pristatyta vos per kelias dienas. Vis dėlto, jeigu dovana siunčiama į užsienį ar netgi į užmiestį, siuntimo terminas gali būti ilgesnis.

Siuntimas taip pat gali užtrukti, jeigu siunta tranzito metu buvo pažeista. Tad nesvarbu, ar pasirenkamas standartinis, ar skubus siuntinio pristatymas, netinkamai supakuotos siuntos transportavimas trunka ilgiau. Jeigu siuntinys nėra tinkamai supakuotas, jis gali plyšti. Tokiu atveju siunta yra sustabdoma terminaluose ir perpakuojama.

Svarbu paminėti, kad siuntiniai tranzito metu yra kilnojami ir kraunami vienas ant kito, todėl pakuotė turi būti kokybiška ir atlaikyti kitų siuntinių svorį. Atsižvelgiant į tai, patariama naudoti patvarias pakuotes, atitinkančias siunčiamo turinio dydį. Vis dėlto, jeigu dėžėje liko tuščios vietos, ją patariama užpildyti burbuline plėvele, oro pagalvėmis, tvirtu popieriumi ar kartoniniu intarpu.

Patarimai, kaip tinkamai užpildyti siuntos dokumentus

Siunčiant siuntinį už Europos Sąjungos ribų, reikia užpildyti tam tikrus dokumentus. Į trečiąsias šalis siunčiami daiktai pirmiausia pasiekia muitinę. Tad norint, kad muitinės darbai vyktų kuo sklandžiau, reikia pateikti:

  • dokumentus, patvirtinančius daiktų kilmės šalį;

  • eksporto priežastį;

  • informatyvų siuntos turinio aprašymą.

Kiekvienas siunčiamas daiktas už Europos Sąjungos ribų yra klasifikuojamas, todėl būtina nurodyti unikalų HS kodą. Šis leidžia muitinės darbuotojams greitai identifikuoti siuntos turinį ir nustatyti muito ar mokesčio tarifus. Be to, muitinėje yra atsižvelgiama ir į siunčiamų daiktų kilmės šalį, todėl svarbu pateikti reikiamus dokumentus, kurie patvirtintų jų kilmę. Taip pat svarbu pabrėžti, kad, pasirenkant pristatymo būdą, muitinės formalumų procedūrų laikas nėra nustatytas iš anksto. Tad šis procesas nėra įtrauktas į nurodytą siuntimo terminą.

Taigi, norint nustebinti artimąjį ar laiku gauti siuntą, patariama atsižvelgti į prieš tai minėtus aspektus. Tinkamai paruošę pakuotę ir užpildę reikiamus dokumentus, užtikrinsite greitą ir sklandų siuntos pristatymą. Svarbu pabrėžti, kad užsakymo metu nurodytas pristatymo terminas būna preliminarus. Tad tikslią siuntinio pristatymo informaciją patariama stebėti kurjerių tarnybų interneto svetainėse, įvedus sekimo numerį.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top