Pradinis / Renginiai, pramogos / Tarptautinių vaikų žaidynių atidarymo ceremoniją Kaune nušvies įspūdingas žaibų šou

Tarptautinių vaikų žaidynių atidarymo ceremoniją Kaune nušvies įspūdingas žaibų šou

Jau liepos 5 d. pirmą kartą Baltijos šalyse, Kaune, prasidės Tarptautinės vaikų žaidynės. Atidarymo ceremonijos žiūrovai ir žaidynių dalyviai turės galimybę stebėti neįtikėtinas pasirodymų vizualizacijas, kurias sukurti padės fotografo Tado Janušonio nuotraukos.

Tadas Janušonis yra, kaip pats sako, lengvai pamišęs naktinių peizažų fotografas ir time-lapse filmų kūrėjas. Kilęs iš mažo Vabalninko miestelio, jis iki šiol liko pavergtas tamsaus žvaigždėto dangaus ir nepaliestos gamtos grožio. Įspūdingiausi Tado užfiksuoti vaizdai – audringas, žaibų nutviekstas dangus – ir bus naudojami sukurti didingoms Tarptautinių vaikų žaidynių atidarymo ceremonijos vizualizacijoms.

Pats fotografas tikina, kad jo pomėgį lėmė ir tai, jog yra užaugęs mažame miestelyje, kur labai mažai šviesų: „Išeini į lauką ir ten pilna žvaigždžių, mane visada jos labai žavėjo. Kai pirmą kartą internete pamačiau žvaigždžių nuotraukas, tai pagalvojau: „Vau, kaip tai padaroma?!“ Buvo labai įdomu. O kai sesei tėvai nupirko fotoaparatą, tai pabandžiau pats nufotografuoti, pamačiau, kad išeina, ir užsikabinau. Tada jau ir nepaleidau fotoaparato – atėmiau iš sesės.“

Tadas sako, kad dabar, kai gyvena Vilniuje, norėdamas užfiksuoti kokį nors įdomesnį dangaus reiškinį, turi važiuoti bent 50 kilometrų už miesto, nes Vilniuje per didelė šviesos tarša.

„Gaudau mažai kam žinomus, retus reiškinius. Nuotraukose žmonės gali pamatyti, kaip atrodo sidabriškieji debesys, pašvaistės, halai, vaivorykštės, žaibai. Fotografuoti žaibus man net įdomiau nei pašvaistes, kurių irgi Lietuvoje nemažai užfiksuoju. Bet su žaibais gaunu daug gero adrenalino. Būna tokių momentų, kai galvoju, kad gyvenime daugiau šito nedarysiu…“ – atvirai sako Tadas, tačiau pripažįsta, kad po kiek laiko vėl grįžta po audringu dangumi.

Fotografas svajoja kada nors gyventi iš savo hobio, tačiau kol kas jis – fizikos ir matematikos mokytojas vienoje privačioje Vilniaus mokykloje. Tadas sako, jog labai džiaugiasi vaikais, kuriuos moko, o jo fotografavimo patirtis dažnai padeda juos sudominti: „Būna, dėstau fiziką ir matau, kad neįdomu jiems, tada ką nors papasakoju iš savo patirties, susieju su mokslu, ir iškart visi susidomi“, – pasakoja Tadas ir tikina, kad jį, visišką tiksliuką, fotografija pavertė kur kas meniškesniu žmogumi.

Tadas teigia, kad dangus – tai atidaryta lobių skrynia, kurioje žiba ne tik žvaigždės, bet ir daugybė nesusapnuojamų kosminių reiškinių, galinčių ilgam atimti kvapą. Jis tikisi, kad šią lobių skrynią pravers ir Tarptautinių vaikų žaidynių atidarymo ceremonijos dalyviai bei žiūrovai.

Liepos 4–9 dienomis Kaunas turės išskirtinę galimybę surengti vaikų olimpiada vadinamas Tarptautines vaikų žaidynes (International Children’s Games), kurios kiekvienais metais vyksta vis kitame pasaulio mieste. Kaunas bus pirmasis miestas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kuriame vyks didžiausias vaikų sporto renginys. Suvažiuos dalyviai iš Pietų ir Šiaurės Amerikos, Azijos, Europos, Afrikos ir Australijos, laukiama 1500 dalyvių iš daugiau nei 80 pasaulio miestų ir rengiamasi įspūdingai žaidynių atidarymo ceremonijai, kurią tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Tarptautinių vaikų žaidynių veidu ir ambasadore tapo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, kurios žvaigždė pirmą kartą sužibo būtent šiose varžybose, 2010 metais vykusiose Bahreino mieste Manamoje.

Tado darbai:

Tado Janušonio nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top