Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Telšiams – unikali garsių kraštiečių dovana

Telšiams – unikali garsių kraštiečių dovana

Visuomet smagu grįžti namo, ypač tada, kai per šventes su dovanomis aplankome tėvus ir namus, kuriuose užaugome. Būtent todėl komanda „ESmotorsport“ su telšiškiu Ernestu Staponkumi priešaky šiais metais nusprendė gražią tradiciją puoselėti įteikdami originalią dovaną savo gimtajam miestui kartu su daugiau nei tuzinu žinomų kraštiečių.

Kaip žinoma, šie metai Telšiams ypatingi – miestas 2016-aisiais gali didžiuotis ne tik Žemaitijos, bet ir Lietuvos kultūros sostinės titulu. Būtent todėl nuspręsta suburti garbingus ir pasižymėjusius Lietuvos kultūros, mokslo ir sporto veikėjus, o, artėjant gražiausioms metų šventėms, paruošti jų gimtajam miestui po asmenišką dovaną – unikaliai dekoruotą žaislą, kuris gruodžio 6-ąją  papuoš miesto eglę.

Prie šios gražios iniciatyvos mielai prisidėję penkiolika žinomų telšiškių kiekvieną žaislą – burbulą – padabino savo vardu bei pavarde ir paties pasirinktu simboliu, atspindinčiu kiekvieno iš jų indėlį į Telšių miesto vardo garsinimą.

Štai Lietuvos literatūros tyrinėtoja, profesorė Viktorija Daujotytė pasiūlė burbulą padabinti rašytinėmis raidėmis, kurios atspindėtų tikrumą. Architektas, profesorius Algirdas Žebrauskas prie skaičių, liniuotės ir skriestuvo simbolių dar įterpė ir fotoaparatą. Aktorė Nijolė Narmontaitė šalia teatrą simbolizuojančių kaukių paprašė įdėti savo įkvėpėjo vyro Pauliaus pirmąją raidę. Istorikas, profesorius Alfredas Bumblauskas, be keturių Lietuvai svarbių istorinių datų, pasiūlė laiko tėkmės simbolį – smėlio laikrodį. Ant sporto meistro Ernesto Staponkaus burbulo bus jo sportinis bolidas, o primarijaus Nerijaus Juškos žaislą puoš šokėjų figūros. Šmaikštumo nestokojantis profesorius Donatas Katkus dekoruoti pasirinko ne tik natomis ir penklinėmis, bet ir kiaulaitėmis. Pastarosios simbolizuoja stiprų balsą ir sugebėjimą „paimti“ aukštas natas. Etnomuzikologės, folkloro dainininkės ir puoselėtojos Loretos Sungailienės ženkluose – paukštis iš kraitinių skrynių ir kanklės. Telšių rajono mero Petro Kuizino burbulas bus padabintas miesto herbu bei meška – motina Žemaitija su meškiukais ir žemaitukais ant nugaros, kuri pagal legendą padėjo žemaičiams auginti ir auklėti vaikus.

Šiai šventei idėjas paversti realybe padėjo dizaineris Gedvidas Dobiliauskas ir apklijavimo specialistas Rytis Kūlokas iš „Speed – Styling“.

Visi Telšiškiai ir miesto svečiai yra maloniai kviečiami dalyvauti gruodžio 6-ąją dieną vyksiančioje įspūdingoje miesto Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje, kur patys galės savo akimis išvysti visus penkiolika žaisliukų.

Projekto „Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016“ organizatorių inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top