Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Telšių rajono seniūnijos varžėsi puikiausio sūrio rinkimuose

Telšių rajono seniūnijos varžėsi puikiausio sūrio rinkimuose

Antrąjį rudens mėnesį ir Tarptautinę muzikos dieną telšiškiai pasitiko ypač nuotaikingai – šiųmetėje Lietuvos kultūros sostinėje šurmuliavo smagus bei rudeniškomis spalvomis pasidabinęs turgus. Rajono seniūnijų gyventojai prisistatė, kokius darbus per metus nudirbo, vaišino nuimtu derliumi, koncertavo. Turguje apsilankiusieji galėjo įsigyti ir gardžių dešrelių, ir kvapnios duonelės, ir tautodailininkų gaminių. Miesto aikštę papuošė iš rudens gėrybių sudėliotas žodis ŽEMAITĖJĖ.

Rytą nuo Telšių Žemaitės dramos teatro pajudėjęs daržovių pilnas vežimaitis paskui save patraukė ir visą šventės dalyvių eiseną: linksmai, mojuodami vėliavomis, su šūkiais žygiavo ir nevarėniškiai, ryškėniškiai, ir tryškiečiai, ir varniškiai, upyniškiai, ir telšiškiai, žarėniškiai, ir luokiškiai, degaitiškiai, viešvėniškiai, ir Gadūnavo seniūnijos gyventojai, ir visi kiti.

Tuo metu, kai eisena žygiavo į TURGAUS šventės atidarymą, scenoje jau grojo kapela „Judrė“ (vad. Martynas Miliauskas). Renginį atidarytą paskelbė Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, sveikino Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas, Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Vytautas Rakickas, Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, Seimo nariai Valentinas Bukauskas, Rimantė Šalaševičiūtė, Rima Baškienė, kuri Telšių rajono savivaldybės kultūros centro meno kolektyvų vadovei Janinai Fabijonavičienei įteikė padėką už aktyvų darbą ir nuoširdų tarnavimą kultūrai.

Renginį vedė Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė ir Buožėnų kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Agnė Jakavičiūtė. Šventėje paskelbti puikiausio sūrio, kurį spaudė kiekviena seniūnija, rinkimai. Kompetentinga komisija, paragavusi puikiųjų sūrių, nė vienam jų neliko abejinga ir paskelbė nominacijas. Ryškėnų seniūnijos sūris „Prie pieno nėr nė vieno“ (gamintoja Vaida Aušinskienė) nominuotas kaip įmantriausias, Luokės „Bobutės“ sūris – meilingiausias, Nevarėnų – „Ramunėlė“ (gamintoja Natalija Pagojienė) – nesikeičiantis, tradicinis, viešvėniškės Stefanijos Šaltmerienės suspaustam sūriui „Vembūtas“ atiteko riebiausio sūrio (žem. vo reibybi) nominacija, saldžiausią sūrį „Žemaitiu asabniasis (ypatingasis)“ suspaudė Degaičių seniūnijos atstovė Asta Dapkuvienė, „nogniausio“ sūrio nominacija atiteko Varnių seniūnijai, suspaudusiems „Bendruomeniškumo“ sūrį (gamintoja Genutė Gustienė). Poringiausio, šeimyninio sūrio nominacija atiteko Gadūnavo seniūnijai, atsivežusiai „Laiko subrandintą“ garduolį, Upynos seniūnijai atstovavo Kaunatavos kaimo bendruomenė, kurie suspaudė „Vobulu“ sūrį ir pelnė kiečiausio sūrio nominaciją, o tryškiečiai pristatė „Valstiečių“ sūrį (gamintojas Danielius Jereminas) ir už tai gavo „močniausio“ sūrio apdovanojimą, žarėniškiai pristatė „Pavakarių“ sūrį (gamintoja Regina Šiaulienė) ir gavo didžiausio bei rimčiausio sūrio nominaciją, o štai telšiškiai, suspaudę „Nuogne skanų“ sūrį, pelnė balčiausio sūrio nominaciją.

TURGAUS šventėje koncertavo atstovai iš kiekvienos seniūnijos, prisistatė nevyriausybinės organizacijos ir kvietė kraštiečius aukoti kilniems tikslams, apdovanoti geriausi Telšių rajono sportininkai ir treneriai, jiems įteiktos mero padėkos ir piniginiai prizai.

Scenoje pasirodė solistas, realybės šou „Dangus 2“ dalyvis Marius Petrauskas, Telšių kultūros centro ansamblis „Gramofonas“, žiūrovus linksmino Valstybinis Baltarusijos šokių ansamblis (vad. Valentin Dudkevič). Į šventę taip pat atvyko delegacija iš Lenkijos.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top