Pradinis / Kinas, muzika, TV / Niujorke įvyko filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pasaulinė premjera

Niujorke įvyko filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pasaulinė premjera

Penktadienio vakarą Niujorke sėkmės sulaukė naujo Romo Zabarausko filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pasaulinė premjera. Bilietai į pirmąją filmo peržiūrą buvo išparduoti dar premjeros išvakarėse, todėl į premjerą nesutilpo visi norintys festivalio svečiai. Gausiai auditorijai filmą pristatė režisierius Romas Zabarauskas, taip pat dailininkė Giedrė Valeišaitė bei juostoje pasirodęs modelis Solveiga Mykolaitytė.

Po filmo premjeros žiūrovai pasitiko kūrybinę grupę aplodismentais, uždavė ne vieną klausimą ir išsakė svečiams iš Lietuvos komplimentų. Tarp jų – ir kino menininko Jono Meko komentaras apie tai, kad kinas buvo „brechtiškas“ ir todėl pavyko tiek meniniu, tiek politiniu lygmeniu. Filmo režisierius sujaudintas dėkojo J. Mekui ir visai publikai už šiltus žodžius. „Filmą sukurti yra labai sunku, bet dėl tokių akimirkų kaip ši – verta“, – teigė kino kūrėjas.

Devintą sykį organizuojamas Bušviko kino festivalis šiemet kviečia į 27 filmų peržiūras, taip pat skirtingas dirbtuves, diskusijas, vakarėlius ir kitus renginius. Šių metų festivalio rengėjai bendradarbiauja su Tribekos kino institutu ir tarp kino šventės dalyvių pritraukė tokius žinomus kino pasaulio kūrėjus, kaip režisieriai Ira Sachs („Meilė yra keista“) ir Elizabeth Wood („Baltaodė mergina“), aktoriai Diarra Kilpatrick ir Marc John Jefferies. Filmas „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ festivalyje taip pat neliko nepastebėtas: Bruklino tinklaraštis „Brokelyn“ išskyrė filmą kaip vieną iš keturių, kurių nevalia praleisti, o vienas didžiausių JAV žiniasklaidos kanalų „NBC News“ publikavo interviu su režisieriumi R. Zabarausku. Sėkmingai pavykusį „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pristatymą parėmė ir Lietuvos kino centras.

„Nuo Lietuvos nepabėgsi“ Lietuvos kino teatrus pasieks nuo lapkričio 18 dienos.

Filmo kūrėjų nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top