Pradinis / Laikas Sau / Terapijos Lietuvoje: nuo imuniteto stiprinimo iki įniršio malšinimo

Terapijos Lietuvoje: nuo imuniteto stiprinimo iki įniršio malšinimo

Kad kelionės gydo sielą – niekam ne paslaptis, bet ar žinojote, kad keliaudami taip pat galite stiprinti imunitetą, mažinti stresą, gerinti kraujotaką bei nervų sistemos veiklą ir net atsikratyti papildomų kilogramų? Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ pasirūpino keliautojų sveikata ir sukurpė rudens sezonui tobulai tinkančių terapinių patirčių gidą.

„Sveikatinimas yra smarkiai populiarėjanti turizmo kryptis. Per pastaruosius dvejus metus naudojimasis sveikatinimo paslaugomis išaugo 7 proc. Šiais metais tokias pramogas keliaujant rinkosi penktadalis visų vietos turistų. Tačiau pastebime, kad ši sritis dažniau siejama su sanatorijomis ar SPA centrais, nors galimybių yra pačių įvairiausių – nuo apiterapijos iki šalčio procedūrų“, – teigia „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė.

Tad norintiems atsipalaiduoti ir pasisemti jėgų netradiciniais būdais „Keliauk Lietuvoje“ siūlo pasižvalgyti ir po muziejus, ir po gyvūnų ūkius, ir po lietuviškas pievas.

Rasos Linkaitės nuotr.

Kvapni hamakų terapija

Aromaterapija girdėta ne vienam – kvapai turi savybę atpalaiduoti, raminti. Daugelis šalies SPA ir sanatorijų siūlo aromaterapijos seansus su eteriniais aliejais, aromaterapinį masažą, kitus kvapnius ritualus. O jeigu užsuktumėte į senovinės bitininkystės muziejų Stripeikiuose (Ignalinos r.), čia rastumėte Kvapų palėpę su unikalia kvapų terapija hamakuose!

Bičių produktų kvapų relaksacinė programa yra teikiama ypatingoje aplinkoje – ant namo aukšto, besisupant hamakuose, klausant bičių dūzgesio įrašo ir kvėpuojant sveikatinančiais bičių produktų (vaško, pikio, žiedadulkių, medaus) kvapais. Čia nurimsta mintys, atsipalaiduoja skubos išvargintas kūnas. Šią ramybės terapiją papildo hamakų terapija, nes supimo efektas hamake ramina vestibulinių bei judėjimo sutrikimų sukeltus skausmus, o malonus sūpavimas yra artimas kūdikio pojūčiams, patiriamiems mamos įsčiose, veikia raminamai.

Vaistažolių terapija

Įmantrus terminas – fitoterapija – apibūdina ne ką kitą, o vaistažolių panaudojimą terapiniais tikslais. Juk būtų nuodėmė nepasinaudoti vietos žolelių teikiama pripažinta nauda sveikatai. Žmonijos istorijoje augalija visuomet buvo medicininio gydymo pagrindas. Ši praktika plačiai pasklidusi ir šiandien, žinoma, derinama su modernia medicina. Lietuviai nuo seno daugybę vietos vaistinių žolelių naudoja įvairioms ligoms gydyti.

Savotiškas raganavimo pievose pradžiamokslis gali supažindinti ne tik kaip „burti“ iš vaistažolių ar maistažolių (naudojamų patiekalams gardinti), bet ir kaip jas atskirti, surinkti, tinkamai paruošti, taip pat sužinoti, kokio skonio gali būti lietuviška kava iš morkų, gilių ar gudobelių sėklyčių.

Mariaus Morkūno nuotr.

Švelnumo terapija su triušiais

Triušių terapija Alpakų ūkyje Šiaulių r. yra viena iš papildomų pramogų lankytojams. Mini zoologijos sodo teritorijoje yra įrengta vieta, kur bėgioja jaukūs triušiukai. Galima ne tik į juos pažiūrėti, bet ir paglostyti, pamaitinti. Pramoga labiausiai mėgstama vaikų, nes prisilietimas prie šių mažų, pūkuotų gyvūnėlių suteikia gerų emocijų ir yra tikra švelnumo terapijos procedūra.

Elnių SPA

Greta Kernavės – ramybės oazė miškų apsupty, kur karaliauja elniai. Elnių SPA šeimininkai siūlo stebėti elnius dvejopai: per atstumą arba dalyvaujant jų maitinimo procese. Pirmuoju atveju tai – lėtas procesas (laikas neribotas, nors ir visą dieną), kurio metu iš šalia įrengtos pievos stebimas ramus šių gyvūnų gyvenimas aptvare. Tai veikia raminamai, ir nors nėra oficialiai egzistuojančio termino „elnių terapija“, tikima, kad tai poveikiu panašu į žirgų ar delfinų terapiją. 

Taip pat kartu su šeimininku galima dalyvauti elnių maitinimo procese – nors elniai iš prigimties baikštūs, tačiau morkas ar duoną ėda iš rankų. Tai suteikia daug teigiamų emocijų ir suaugusiesiems, ir vaikams, yra savotiška laimės terapija.

Terapija su Šreko efektu

Purvo terapija (peloidoterapija) – viena dažniausių ir populiariausių procedūrų lietuviškuose kurortuose. Čia galima pasirinkti purvo ir mineralinio vandens vonias, purvo įvyniojimus, sauso pašildyto purvo maišelių aplikacijas ar net procedūrą „Šrekas“. Tai – purvo, molio ir mineralinio vandens mišinys, kuriuo žmonės patys turi išsitepti, kaip tik pageidauja. Gydomasis purvas per odą paveikia centrinę nervų sistemą, vėliau ir visą organizmą: gerina kraujotaką, mitybą, stiprina imunitetą, slopina uždegimo procesus, normalizuoja nervų sistemos veiklą.

Vaidoto Grigo nuotr.

Šalčio sauna

Išbandyti šalčio terapiją trunka vos porą minučių, tačiau šį laiką reikia išbūti sukandus dantis tiesiogine to žodžio prasme – kameroje, kurioje yra 110–140 laipsnių šalčio! Vadinamoji krioterapija padeda atsigauti po traumų, stiprina imunitetą, mažiną nerimą, jaunina. Užsukti į dirbtinio šalčio pirtį, kriosauną, rekomenduojama ir esantiems prastos sportinės formos, turintiems celiulitą – teigiama, kad vienos procedūros metu organizmas atsikrato nuo 500 iki 2 000 kilokalorijų.

Pykčio terapija

„Pykčio kambarys pasipildė keletu įrankių: mamytės įsiūtis, didžiapėdžio vėzdas ir Fredžio Kriugerio kapoklė.“ Tokius įrašus galima rasti Pykčio kambario, kviečiančio išbandyti destrukcinę terapiją, profilyje socialiniame tinkle. Pykčio kambaryje galima atsipalaiduoti ir išlieti susikaupusį įniršį naikinant, deginant, kapojant, daužant, skaldant duotus daiktus arba atsivežtus nebemielus savus. Sakoma, ši terapija puikiai tinka po karantino arba prieš pirmadienį.

Daugiau terapinių patirčių, kurių iš viso net 13, rasite čia.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top