Apie tam tikrus dalykus įprasta kalbėti mažai, nors tai yra absoliučiai natūrali ir neatsiejama gyvenimo dalis bei aktuali tema. Vienas tokių dalykų neabejotinai yra intymios higienos niuansai. Džiugu, kad šiandien apie tai kalbama ir diskutuojama jau vis garsiau ir atviriau.
Juk tinkamai pasirūpinti intymių vietų higiena yra be galo svarbu: tai užtikrina ir viso organizmo sveikatą, gerą savijautą, prideda pasitikėjimo, padeda išvengti nemalonių pojūčių ir netgi užkirsti kelią rimtiems susirgimams.
Kasdienė priežiūra – būtinas rūpestis sau
Intymi higiena yra būtina kasdienės savo priežiūros dalis. Vos kelios minutės per dieną ir užtikrins puikią savijautą, ir atneš naudos sveikatai.
Žinoma, higiena prasideda nuo švaros, o toliau jau galime kalbėti apie kitas priemones, pradedant paprastomis ir baigiant tokiomis inovatyviomis kaip menstruacinės kelnaitės. Tad intymias vietas būtina bent vieną arba du kartus per dieną kruopščiai apsiplauti. Dažniau prausti intymias vietas reikėtų mėnesinių metu, taip pat po lytinių santykių, nurodžius gydytojui ir panašiai. Tačiau įprastai praustis dažniau nei du kartus per dieną nereikia: tai gali sukelti atvirkštinį poveikį ir išsausinti, sudirginti jautrią gleivinę, išbalansuoti jos mikroflorą.
Praustis geriausia yra duše – svarbiausia, kad vanduo būtų tekantis. Kempinės geriau nenaudoti ir praustis tiesiog ranka, mat į kempinę gali pakliūti ir įsigerti bakterijų, kurios nuo rankos nuplaunamos.
Kad intymi higiena būtų visapusiška, prausiantis vien vandens nepakanka – tam dar reikės ir papildomų priemonių. Todėl kitas svarbus žingsnis yra pasirinkti tinkamas intymios higienos priemones, kurių pasiūla šiandien yra išties labai plati: prausikliai, geliai, emulsijos, putos, aliejai, muilai.
Šios priemonės turėtų būti specialiai intymioms vietoms subalansuoto rūgštinio pH – maždaug tarp 3,8 ir 4,5. Įprasti muilai ar prausimosi priemonės yra labiau šarminiai ir didesnio pH, todėl intymių vietų priežiūrai jie netinka, nes gali suardyti natūralią šių vietų mikroflorą. Na, o specialus intymios higienos muilas, prausiklis, gelis ar emulsija ne tik užtikrins švarą, bet ir saugos jautrią odą bei gleivinę nuo suerzinimo, padės išvengti niežulio ir nemalonaus kvapo, švelniai drėkins ir gaivins.
Keliaujant, stovyklaujant ir kitais atvejais, kai galimybės nusiprausti nėra, puikiausiai išgelbės specialios švelnios intymios higienos servetėlės. Tačiau svarbu jomis nepiktnaudžiauti ir naudoti tik tada, kai kito pasirinkimo nėra.
Reikia neužmiršti, kad intymi higiena svarbi ne tik moterims, bet ir vyrams. Šios priemonės taip pat padės užtikrinti švarą, gaivą ir išvengti nemalonių pojūčių.
Ypatinga priežiūra ypatingomis dienomis
Mėnesinių metu intymių vietų priežiūrai svarbu skirti didesnį dėmesį. Žinoma, viskas prasideda nuo priemonių, užtikrinančių švarą, sausumą ir komfortą, pasirinkimo.
Šiandien jau tikrai galime džiaugtis priemonių, per menstruacijas suteikiančių švarą ir komfortą, gausa. Tai yra visų pirma vadinamosios tradicinės priemonės – įklotai, tamponai, neseniai itin išpopuliarėjusios menstruacinės taurelės.
Visgi itin verta atkreipti dėmesį į inovatyvias priemones, kurios yra ne tik maksimaliai patogios, bet ir tvarios bei draugiškos gamtai. Kalbame apie menstruacines kelnaites, kurios patikimai sugeria drėgmę, apsaugo nuo nemalonaus kvapo, leidžia odai kvėpuoti ir maloniai priglunda prie kūno, nesukeldamos jokio diskomforto. Iš esmės savo išvaizda ir patogumu menstruacinės kelnaitės niekuo nesiskiria nuo įprastinių apatinių kelnaičių.
Menstruacinės kelnaitės yra daugkartinės: jas po kiekvieno panaudojimo tereikia išskalbti. Daugumą variantų galima skalbti ir skalbimo mašinoje, tad papildomo vargo tikrai nebus. Itin patogu tai, kad menstruacines kelnaites galima rinktis ne tik pagal pageidaujamą modelį, bet ir pagal skirtingą sugėrimo lygį.
Partnerio turinys