Pradinis / Kelionės / Toli ieškoti nereikia: Lietuvos pašonėje – gausybė nuostabių lankytinų vietų

Toli ieškoti nereikia: Lietuvos pašonėje – gausybė nuostabių lankytinų vietų

Lietuviai vis dažniau leidžiasi į keliones. Kai kurie tai daro taip dažnai, kad jiems ima stigti idėjų, kur dar nukeliauti, ką neatrasto aplankyti. Kelionių ekspertai pastebi, kad nuotykių ieškotojų apetitas kyla su kiekviena aplankyta šalimi, į pažintis su svečiais kraštais mūsų šalies piliečiai drąsiai leidžiasi nors ir savaitgaliui.

„Adventur 2018“ parodoje surengtoje diskusijoje kelionių entuziastas, „Kvepia kelionėm“ autorius, vien per praėjusius metus apkeliavęs 11 šalių, Mantas Bertulis, ir DFDS rinkodaros kampanijų Baltijos šalims vadovė Neringa Sinkevičienė dalijosi įžvalgomis apie tai, kas būdinga šiuolaikiniams keliautojams, kokių potyrių jie ieško ir kokius neatrastus kraštus visai netoli Lietuvos vertėtų aplankyti.

Organizatorių nuotr.

Taupo laiką, bet ne įspūdžius

M. Bertulis pabrėžė, kad šiuolaikinio keliautojo portretas gerokai pakito vien per pastaruosius metus: „Žmonės vis labiau skuba, daug dirba, o savaitgalius ar atostogas nori išnaudoti kuo kokybiškiau – atitraukti mintis nuo kasdienių rūpesčių ir tinkamai pailsėti. Atsivėrus tokioms plačioms kelionių galimybėms, ramus savaitgalis namuose nebėra tai, ko penkias darbo dienas laukia šiuolaikinis žmogus. Turėdami bent porą laisvų dienų žmonės stengiasi kuo daugiau pamatyti, pažinti. Daug laiko neinvestuodami į kelionės planavimą, lietuviai mėgsta leistis trumpų savaitgalio atostogų ir į svečias šalis.“

Pasakodamas apie kelionių tendencijas M. Bertulis pabrėžė, kad anksčiau žmonės kelionę planuodavo visus metus, o dabar dažnai viskas vyksta priešingai. Kelionių mėgėjai lengvai leidžiasi į avantiūrą, pavyzdžiui, savaitės pradžioje įsigiję bilietą, jau penktadienio vakarą išsiruošia į kelionę. Pastebimas ir padidėjęs keliautojų savarankiškumas, esant tiek daug informacijos internete, klausydami aplinkinių rekomendacijų, žmonės patys susiplanuoja kelionę – nuo transporto ir nakvynių iki visos atostogų programos – pramogų, renginių, lankytinų vietų.

„Leidžiantis į kelionę gaila, kai dalį trumpų atostogų tenka paaukoti vien kelionei į priekį ir atgal. Žmonės per trumpą laiką nori kuo labiau pailsėti, pasisemti kaip įmanoma daugiau įspūdžių. Keliavimą keltu, kaip transporto būdą, dažnu atveju renkasi tie, kurie vertina patogumą, savo poilsį nori pradėti dar čia, Lietuvoje, nuo pirmosios atostogų akimirkos, o iš kelionės sugrįžti ne pervargę, o pailsėję“, – M. Bertulį papildė apie keliautojų poreikius parodoje pasakojusi Neringa Sinkevičienė.

Ji pridūrė, kad dėl šios priežasties keliones keltu mielai pasirenka šeimos, norinčios, kad ir jų vaikai kelionėje nenuobodžiautų ir turėtų ką veikti, o tėveliai – galėtų kokybiškai praleisti laiką ir atsipalaiduoti, taip pat tie, kurie į kelionę kartu su savimi nori pasiimti ir savo augintinį.

Nuotykiai laukia kitame krante

Kalbėdami apie keliautojus, kurie ieško naujų, neatrastų vietų, tačiau leistis į tolimus kraštus neturi laiko arba paprasčiausiai nenori, diskusijos dalyviai patarė aplankyti visai šalia Lietuvos esančias šalis aplink Baltijos jūrą.

„Apkeliavę populiarius kraštus, žmonės dažnai atsigręžia ir į kaimynines šalis. Daug neatrastų, nuostabių ir patrauklių pramogavimui vietų yra visai čia pat, Lietuvos pašonėje. Išmaišiusiems Latviją, Lenkiją, Estiją, rekomenduojame pakeliauti po kitame Baltijos jūros krante esančias šalis. Yra daugybė galimybių ir gražių kampelių, kuriuose verta pamatyti ir aplankyti, Švedijoje, Danijoje ar Vokietijoje“, – sakė N. Sinkevičienė.

Ji pasakojo, kad Vokietija – puikus pasirinkimas norintiems apsipirkti užsienyje, šeimas vilioja čia esantys pramogų parkai, Danija – neabejotinai patiks romantikams ir pasauliniais kultūros bei sporto renginiais besidomintiems žmonėms. Pietų Švedija – puikus kraštas tiek mėgstantiems aktyviai papramogauti gamtoje – paslidinėti, leistis į žygius dviračiais ar pėsčiomis, – tiek besigėrintiems skandinaviško stiliaus miestais, mėgstantiems apsilankyti muziejuose ar mokslo pažinimo centruose.

Skandinavijos sužavėtas Mantas Bertulis pritarė. Keliautojas pasakojo, kad iki savaitgalio kelionės su mergina į Kopenhagą šį miestą aplankydavo tik kaip tarpinę stotelę nuo vieno kelionės taško iki kito. Štai tąkart leidęsis į suplanuotą kelionę Danijos sostinėje, vaikinas liko sužavėtas šio miesto romantikos – skandinaviškos architektūros, malonių žmonių, gyvybės – muzikos, gatvės prekeivių, dviratininkų – pilnų gatvių. „Kopenhaga iš tiesų yra tas  laisvas miestas, į kurį norėtųsi sugrįžti. Sostinės pulsas, kurį gali pajusti kiekviename kampelyje, visiškai paneigia šalto šiaurietiško miesto stereotipą. Neabejotinai rekomenduoju išbandyti šį miestą tiems, kurie nori praleisti įsimintiną savaitgalį svetur, tačiau visai netoli nuo Lietuvos“, – sakė M. Bertulis.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top