Pradinis / Sportas / Tomas Kaukėnas atvirajame Lietuvos biatlono čempionate aplenkė Europos čempioną

Tomas Kaukėnas atvirajame Lietuvos biatlono čempionate aplenkė Europos čempioną

Maduonoje (Latvija) paaiškėjo pirmieji atvirojo Lietuvos biatlono čempionato nugalėtojai. Vyrų 10 km sprinte atkakli kova vyko tarp 23 vietą Sočio olimpinėse žaidynėse užėmusio Tomo Kaukėno ir šių metų Europos čempiono Andrejaus Rastorgujevo iš Latvijos.

Po pirmo šaudymo ruožo pirmavo A. Rastorgujevas, o T.Kaukėnas buvo priverstas sukti vieną baudos ratą. Vis dėlto šaudydamas stovėdamas latvis suklydo net tris kartus, o į visus taikinius stovėdamas pataikęs Lietuvos biatlonininkas finišavo pirmas. Latvijos atstovas, kuris Sočio olimpiadoje užėmė 9 vietą, nuo T. Kaukėno atsiliko 32 sek. Trečią vietą iškovojo Lietuvos rinktinės treneris latvis Ilmaras Bricis. Jis savo auklėtiniui nusileido 2 min. 4 sek. (3 netaiklūs šūviai).

„Sportinės formos suprastėjimo nejaučiu, tik truputį kojos pavargusios, nes dariau pratimus, kurių anksčiau nedariau. Manau, kad viskas gerai. Ar A. Rastorgujevo nugalėjimas svarbus? Aišku, kad svarbus: visos pergalės svarbios, visas jas vertinu“, – sakė T. Kaukėnas.

Moterų 7,5 km sprinte tarp 14 sportininkių buvo ir trys iš Sočio grįžusios biatlonininkės – Diana Rasimovičiūtė, latvė Žana Juškanė ir estė Kadri Lehtla. Varžybų nugalėtoja tapo D. Rasimovičiūtė. Šaudydama ji išvengė klaidų. Nataliją Paulauskaitę Diana aplenkė 1 min. 18. sek. (šaudė be klaidų), ši užėmė antrąją vietą. Trečia liko K. Lehtla (suklydo tris kartus), o pasaulio taurės etapams besiruošianti Natalija Kočergina liko ketvirta (4 baudos ratai).

„Trasoje per daug nesiplėšiau, važiavau patogiu ritmu. Jaučiu šiokį tokį nuovargį po kelionės, dar sunku priprasti prie režimo. Manau, ramus tempas prisidėjo prie to, kad šaudžiau taikliai. Lietuvos čempionatas yra treniruočių dalis, tačiau kiekviena pergalė yra maloni. Ar tikiuosi dar šiemet pasiekti gerą sportinę formą? Žinoma, nes jei netikėčiau, nesitreniruočiau“, – po finišo pasakojo D. Rasimovičiūtė.

Paklausta apie ateitį, sportininkė tikino, kad noro sportuoti vis dar yra.

„Dar su federacijos prezidentu nekalbėjau, todėl negaliu nieko pasakyti. Treniruotis dar norėčiau, nesinorėtų taip imti viską ir pabaigti.“

Rezultatai:

Vyrai, 10 km:

1. Tomas Kaukėnas (1+0)

2. Andrejus Rastorgujevas (0+3), atsiliko 32 sek.

3. Ilmaras Bricis (1+2), 2 min. 4 sek.

Moterys, 7,5 km:

1. Diana Rasimovičiūtė (0+0)

2. Natalija Paulauskaitė (0+0), 1 min. 18 sek.

3. Kadri Lehtla (1+2), 1 min. 35 sek.

Jaunimas (vaikinai), 10 km:

1. Aleksandras Patrijukas (3+1)

2. Žanas Andrejevas (3+3), 2 min. 16 sek.

3. Nauris Birkentalis (3+3), 3 min. 38 sek.

Jaunimas (merginos), 7,5 km:

1. Natalija Kovalova (1+4)

2. Laura Kupča (2+2), 13 sek.

3. Alina Tuzikaitė (0+3), 52 sek.

Jauniai (vaikinai), 7,5 km:

1. Janis Šnorinšas (2+3)

2. Andrejus Zikovas (1+1), 21 sek.

3. Adamas Mikelevičius (2+3), 1 min. 18 sek.

LBF nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top