Pradinis / Renginiai, pramogos / TOP 3 išmaniųjų telefonų elementai, kuriuos kartais pamirštame

TOP 3 išmaniųjų telefonų elementai, kuriuos kartais pamirštame

Rinkdamiesi išmanųjį telefoną dažnai atkreipiame dėmesį į jo išvaizdą arba į tokius elementus, kurie nėra itin svarbūs jo efektyviai veiklai. Juk kiekvienam svarbu įsigyti tokį įrenginį, kuris tarnautų kuo ilgesnį laiką, ir net nesvarbu, ar jis bus naudojamas laisvalaikiui, ar darbui. Kad rastumėte tinkamą variantą, vertėtų atkreipti dėmesį ir į tuos elementus, kurie dažnai būna pamiršti.

TOP 1. IP rodiklis

Galbūt daugumai žmonių gali kilti klausimas: kas gi yra tas IP rodiklis? IP rodiklis (Ingress Protection) nurodo išmaniojo įrenginio atsparumą drėgmei ir dulkėms. Šį reitingą įrenginiams suteikia Tarptautinė elektrotechnikos komisija, kuri atsakinga už elektroninės įrangos standartizavimą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekviename išmaniojo telefono aprašyme turi būti nurodyta eilutė su IP, kurioje matytumėte du skaičius. Pirmasis skaičius nurodo, kiek šis telefonas yra atsparus dulkėms (nuo 1 iki 6), o antrasis – kiek išmanusis yra atsparus drėgmei (nuo 1 iki 8). Faktas, kad kuo didesnis skaičius, tuo išmanusis telefonas yra atsparesnis išoriniams veiksniams. Dauguma dabartinių išmaniųjų telefonų yra kuriami taip, kad būtų atsparūs daugumai dulkių bei bent nedideliam kiekiui vandens. Nepamirškite fakto, kad IP rodiklis nurodo atsparumą vandeniui, o ne kitiems gėrimams (jeigu svarbu, kad išmanusis būtų atsparus, pavyzdžiui, gaiviesiems gėrimams, šis faktas turėtų būti nurodytas atskirai)!

Žinoma, tai nereiškia, kad jums nereikės pasirūpinti papildoma išmaniojo telefono apsauga. Vis tiek vertėtų įsigyti apsauginį stikliuką ir dėkliuką. Net jeigu jūsų išmanusis įrenginys yra pagamintas ne populiaraus gamintojo – tinkamą apsaugą įmanoma rasti, tarkime: Nokia telefonų dėklai, Xiaomi telefonų dėklai, HTC telefonų dėklai ir pan.

TOP 2. Baterijos talpa

Šis elementas yra aktualiausias tiems, kuriems išmanusis telefonas yra viena iš darbo priemonių. Juk nesinori, jog darbo įkarštyje telefonas imtų ir išsikrautų arba išsijungtų dėl per didelės apkrovos. Deja, vis labiau plonėjantys išmaniųjų telefonų korpusai nelemia, jog baterijos talpa gebėtų taip greitai augti. Nors reikėtų pabrėžti, kad ne visada baterijos talpa yra tas parametras, kuris lemia autonominį veikimą. Tam įtakos gali turėti ir kiti veiksniai, tarkime, ekrano ryškumas, sistemos optimizacija ar procesorius. Visi šiuo metu esantys išmanieji įrenginiai yra greitai įkraunami, o dauguma turi net ir belaidžio įkrovimo funkciją. Yra net ir tokių išmaniųjų įrenginių, kurie turi belaidžio atvirkštinio įkrovimo funkciją, o tai reiškia, kad ant paties įrenginio galima krauti kitus įrenginius, pavyzdžiui, išmanųjį laikrodį ar apyrankę.

TOP 3. Belaidžio ryšio standartai

Kiekvienas išmanusis telefonas šiandien turi „Wi-FI“ ir „Bluetooth“ jungiamuosius modelius. Tiesa, šis variantas nesulaukia itin aukštų įvertinimų, nes šie du elementai jau turi net keletą versijų. Ieškant aukštos klasės išmaniojo telefono su naujausiomis jungiamumo galimybėmis, svarbu atsižvelgti į tai, kad parametruose būtų nurodyta „Bluetooth 5.0“ ir „Wi-Fi 5“ (arba, dar geriau, „Wi-Fi 6“). Naujesnė „Wi-FI“ versija užtikrina žymiai geresnius greičius, efektyvesnes energijos sąnaudas bei didesnį stabilumą. Būtent šie dalykai lemia mažesnį baterijos eikvojimą. Taip pat svarbu, kad šiuolaikiniai išmanieji įrenginiai būtų aprūpinti NFC modeliu, dėl kurio galima džiaugtis bekontakčio mokėjimo privalumais ir laisvai suporuoti kitus išorinius priedus, pavyzdžiui, ausines ar kolonėlę.

PR

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top