Pradinis / Interjeras / Toršero pasirinkimas ir komponavimas interjere. Svarbiausios taisyklės

Toršero pasirinkimas ir komponavimas interjere. Svarbiausios taisyklės

Toršeras yra vienas stilingiausių šviestuvų, kuris dažniausiai naudojamas tam tikrai zonai paryškinti, suteikti estetikos. Žinoma, tamsiuoju paros metu jis taip pat gerina matomumą, tačiau dažniausiai siekiant didesnio funkcionalumo pasirenkami kiti šviestuvai, o ne toršerai. Galima sakyti, kad pastarieji yra labiau kaip dekoro akcentas, kuris gali suteikti patalpai daugiau estetikos ir jaukumo.

Modernūs ar klasikiniai toršerai?

Pradėjus ieškoti bet kokio šviestuvo vienas svarbiausių aspektų, kurį reikia įvertinti, yra šviestuvo stilius. Dažniausiai brėžiama labai ryški riba tarp modernumo ir klasikos. Prie modernumo taip pat priskiriamas urbanistinis stilius, pramoninis, toks toršeras, kuris yra minimalistinio stiliaus. Klasikinio stiliaus šviestuvai dažniausiai yra elegantiški, kvepia jaukumu, šiluma, juose yra daugiau akcentų, jie retai būna minimalaus stiliaus.

Kai kurios prekybos vietos savo parduotuvėse klasifikuoja toršerus bei kitus šviestuvus pagal tai, kokio jie yra stiliaus. Tai dažniausiai padeda kur kas greičiau rasti tuos, kurie jums gražūs, galiausiai, kurie tinka internete.

O kelios esminės taisyklės, kurios padės rasti tinkamą šviestuvą pagal stilių, yra:

  1.     Moderniame interjere dažniausiai pasirenkami tokie toršerai, kurie yra ryškių spalvų.

  2.     Klasikiniame interjere labai dažnai dominuoja natūralios, gamtos spalvos, jos harmoningai turi derėti su kitais patalpos akcentais.

  3.     Jeigu kambarys yra mažas – tuomet geriausia rinktis tokius toršerus, kurių gaubtas taip pat yra mažesnių matmenų arba lempa yra visai be jokio gaubto.

  4.     Moderniuose interjeruose puikiai tinka aliuminiai šviestuvai, kurie yra išlaikę medžiagiškumo balansą.

  5.     Klasikiniame interjere skoningai atrodo toršerai, kurie nėra dideli. Tokie dažniausiai laimi nišose, kur neužima daug vietos, tačiau labai skoningai pabrėžia tam tikrą erdvę, vizualiai suteikia jai daugiau erdvumo.

Apšvietimo klaidos interjere

Žinoma, komponuoti toršerus atrodo gana paprasta dėl to, kad galima labai greitai pakeisti jų buvimo vietą, kai pabodo. Tiesa, kiek riboja kištukinis lizdas, kuris lemia, kurioje vietoje toršeras bus statomas. Kartais jo vieta pasirenkama pagal asmeninius poreikius, tai yra tokia, kurią  kaip tinkamą nusako pats toršeras, o kartais geriausiai tinka tokia, kuri atitinka tam tikras taisykles. Jas pateikėme toliau.

  1. Vienoje patalpoje reikia kelių šviestuvų. Taigi, pastatyti tik vieną toršerą, deja, nėra tikslinga. Būtinas ir bendrasis apšvietimas.

  2. Blogai ne tik per mažai šviesos šaltinių, bet ir per daug. Dėl to reikia dar prieš atliekant namų remontą iškart nuspręsti – kur ir koks šviestuvas bus.

  3. Šviestuvas turi būti derinamas prie patalpos akcentų. Tai ir veidrodžiai, ir net baldai.

Jau geriau kiek daugiau investuoti į geros kokybės šviestuvą, tačiau būti ramiam, kad jis jums tarnaus daug metų ir tikrai puoš interjerą, o ne jį išbalansuos.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top