Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Renginiai, pramogos»Trečiajame Vilniaus šviesų festivalyje – dvi dešimtys instaliacijų
Renginiai, pramogos

Trečiajame Vilniaus šviesų festivalyje – dvi dešimtys instaliacijų

Komentarų: 04 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Rugpjūčio 13 d., penktadienio, vakarą sostinėje nušvis III Vilniaus šviesų festivalis. Žavėdamas šviesų žaismu, jis kvies pasivaikščioti nauju, dviem dešimtimis instaliacijų papuoštu maršrutu.

Naujiems atradimams pasirengę festivalio gerbėjai turės ilgai lauktą galimybę patirti kitokio miesto aplinką. Senamiesčio ir Naujamiesčio skverus ir aikštes, žaliąsias erdves, istorinius ir architektūros objektus jie išvys visai kitokius, įgavusius nematytus pavidalus, sukurtus pasitelkus meninius šviesos sprendimus.

„Šviesos festivalis nušviečia ne tik miestą ir jo dangų, neretai ir kelionių maršrutus. Jis kuria įspūdžius ir prisiminimus, stebina ir dovanoja naujas nepamirštamas patirtis. Kviečiame įsidiegti Vilniaus šviesų festivalio mobiliąją programėlę („Vilnius Light Festival“) ir, vedamiems išskirtinio maršruto, aplankyti naktinį Vilnių“, – nedvejoti ir susitikti trečiajame Vilniaus šviesų festivalyje rugpjūčio 13–15 d. kviečia festivalio organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.

Šiais metais pradėti pažintį su šviesa žaidžiančia sostine ir III Vilniaus šviesų festivalio maršrutu organizatoriai ir festivalio partnerė – erdves gyvenimui, darbui ir laisvalaikiui kurianti įmonė „Darnu Group“ – kviečia estetika ir darna dvelkiančiame naujame Paupio rajone. Istoriniame Vilniaus senamiestyje ant Vilnelės šlaito įsikūrusio rajono, kurio bendruomenė kuria savas tradicijas ir gyvenimo ritmą, Aukštaičių gatvės skvere festivalio lankytojus pasitiks 3D vizualiniais projektais garsėjančio kūrėjo Linarto Urniežiaus instaliacija „Tokyo“. Ji perkels į reklama verdančias Japonijos sostinės gatves ir sugretins du skirtingus pasaulius – atskleis japoniškos reklamos išskirtinumą ir šalies gamtos grožį.

Čia pat, prie metalinio sijinio Užupio–Paupio tilto, leistis egzistencinių pamąstymų keliais kvies vieno geriausių šviesos dailininkų Arvydo Buinausko kūrinys „Ratefate“.

„Pastatai, aikštės ir gatvės be meno – lyg be charizmos. O šviesų menas naktį – dar ir proga į tuos pačius pastatus, architektūrą pažvelgti kitomis akimis“, – sako Paupyje menus dovanojančios įmonės „Darnu Group“ korporatyvinių reikalų ir rinkodaros direktorė Akvilė Liaudanskienė.

Paupio pašonėje, Kūdrų parke, festivalio lankytojus vilios šokantys fontanai „Liquid Dance“ ir žavus trumpalaikis astronominis įvykis – nušvis svečių iš Jungtinės Karalystės apšvietimo studijos „Studio Vertigo“ sukurta „Nova“.

Iš Paupio bendruomenės prieglobsčio festivalio maršrutas vinguriuos Senamiesčio link.

Vokiečių menininkės Claudia Reh interaktyvi šviesos projekcija „Interference“ Maironio g. 25 pastatą apgaubs lyg antra oda.

Kylant Česlovo Milošo laiptais ir pasigrožėjus vieno seniausių sostinės rajono Užupio panorama, festivalis tęsis senojo Vilniaus gatvelėse ir džiugins naktinio senamiesčio gyvenimo ritmu.

Žengiant Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero vardo gatve instaliacija „Sluoksniai“ kvies pažinti ir pajusti tikrąją Vilniaus dvasią, o Pasažo skersgatvis pasitiks scenografo Mariaus Puskunigio mistiška „ŠIApusANApus“ šviesa.

Lazdynų Pelėdos skveras stebins įmantria, olandų menininko trijų matmenų kvadratų kompozicija „Windows of Light“, o Rūdninkų skverą ryškiai nušvies kitų Olandijos interaktyvaus ir intelektualaus apšvietimo entuziastų „Hypar Collective“ sukurta spalvinga modulinių kubų instaliacija „Hypar“.

Neatpažįstamai pasikeis Lydos gatvė – čia žibės Justo Bø sugalvoti ryškūs, dinamiški ir dekonstruoti „Ženklai“. MO muziejaus terasoje būti čia ir dabar – būti sekundės žvaigždėmis kvies Kotrynos Čalkaitės instaliacija „Procesas“.

III Vilniaus šviesų festivalio maršrutas, aplankęs Senamiestį, nejučia persikels į naująją Vilniaus miesto dalį. Šią vasarą atsinaujinęs Reformatų sodas pasipuoš dviem instaliacijomis. Pirmoji – tai Londono The Bartlett architektūros mokyklos interaktyvios architektūros laboratorijoje menininkės Parker Heyl sukurtas kūrinys „Jacob’s Wall“, kuriame naudojama estetiška analoginė elektronika ir nenuspėjamos mechaninės sistemos, o ne tikslus skaitmeninis valdymas. Antroji instaliacija – XX a. pradžios kvantinės fizikos atstovų teorijų inspiruota audiovizualinė instaliacija „The Spin“, kuri Reformatų sode kvies patirti kvantinės mechanikos pasaulio virsmus.

Greta paminklo Frankui Zappai (K. Kalinausko g. 3) nušvis prancūzų menininko Emilieno Guesnardo materialiojo ir dvasinio pasaulio sąsajas simbolizuojantis aštuonkampis „Octo“, o Pylimo gatvės pradžioje pakelti galvą, pažvelgti plačiau – „egzistuoti kartu“ ir gyventi draugiškai kvies milžiniška žinutė „Coexist“. Vilniečio Vėjo Aliuko instaliacija „Jungtis“ Petro Cvirkos aikštėje kvies nugalėti susipriešinimą, įsiklausyti, tartis – kurti ryšius.

Galiausiai festivalio maršrutas užves ant Tauro kalno, nuo kurio matosi ankstyvo XX amžiaus Vilniaus pastatai, o už jų, dešiniajame Neries krante, – naujojo miesto centro dangoraižiai. Simboliška, kad aukščiausiame festivalio maršruto taške nušvis sunkmečiu visada vienijančios vilties idėją atspindinti meninė instaliacija „Hope“.

Įspūdžių kupinas pasivaikščiojimas finišuos Gedimino prospekte, kur prie „Hilton Garden Inn“ (Gedimino pr. 44) viešbučio patirti bekraščių kosmoso platybių grožį siūlys skambanti žvaigždžių kolekcija – instaliacija „Galaktika“.

Taip pat festivalio lankytojus džiugins pora papildomų meninių šviesos objektų: Vokiečių g. 13A – intriguojanti, žmogaus smegenis ir mintis apnuoginanti šviesos ir garso instaliacija „Ne aš“ bei architekto Alfredo Trimonio ryškiai apšviesta Lietuvos nacionalinio muziejaus parodų erdvė „Istorijų namai“.

Įveikti daugiasluoksnį festivalio maršrutą, lengviau rasti ir aplankyti visus objektus ir šiais metais padės atnaujinta mobilioji programėlė, kurią atsisiųsti arba atsinaujinti galima „App Store“ (http://bit.ly/vilniuslightfestival) arba „Google Play“ (http://bit.ly/vilniuslightfestival1).

Aplankyti III Vilniaus šviesų festivalį kviečiame rugpjūčio 13–15 d. (Žolinių savaitgalį): rugpjūčio 13–15 d. nuo 22 iki 3 val. nakties, o paskutinį rugpjūčio 15 d. vakarą nuo 22 iki 1 val.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisLaura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo olimpinį sidabrą Lietuvai!
Kitas straipsnis Lietuvos oro uostuose toliau didėja tiesioginių maršrutų skaičius

Susiję straipsniai

Donalda Meiželytė. Nuo telefonų ekranų – į vasaros stovyklas

15 balandžio, 2026

Artėja ypatingas festivalis: Burbiškio dvaro Tulpių žydėjimo šventė vyks 25-ą kartą

1 balandžio, 2026

Čiurlionio kūryba skamba Japonijoje. Atverta išskirtinė paroda „M. K. Čiurlionis: vidinis žvaigždėlapis“

31 kovo, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.