Spalio 9 d. Varėnos švietimo centre buvo atidarytas Trečiojo amžiaus universitetas (TAU). TAU – tai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje veikianti, savanoriška, ne pelno siekianti organizacija, vienijanti vyresnio amžiaus žmones. Šiame universitete studentais virtę senjorai neturi laiko nuobodžiauti.
Varėnos švietimo centro direktorė Janina Šimelionienė džiaugiasi kuriama nauja tradicija Varėnoje. Ji pabrėžia, kad tai universitetas, patikrintas laiko ir gyvenimo. Varėnos švietimo centre atidarytame TAU kol kas yra šie fakultetai: Menų, Socialinės psichologijos, Sveikatos ir kiti. Šiame universitete kiekvienas vyresnio amžiaus žmogus gali mokytis pagal savo poreikius. Tiesa, jame galima ne tik mokytis, bet ir mokyti kitus. Kaip? Bendraujant, kuriant, siūlant idėjų ir prisidedant prie jų įgyvendinimo, keliaujant, organizuojant parodas.
„Varėnos mieste sėkmingai veikia gimnazija, Alytaus kolegijos filialas, atėjo laikas ir universitetui“, – sakė Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas. Meras neabejoja šio universiteto sėkme, nes Varėnos krašte daug vyresnio amžiaus žmonių, aktyviai dalyvaujančių tiek kultūrinėje, tiek visuomeninėje veikloje. TAU studentams rajono vadovas palinkėjo būti žinių ir patirties skleidėjais, tobulėti, pildyti savo žinių bagažą ir skleisti žinias jaunesnėms kartoms.
Į universiteto atidarymą Varėnoje atvyko Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė ir prorektorė Aldona Rėksnienė. Rektorė pasidžiaugė, kad jau ir Varėnoje atidarytas TAU. Pasak Z. Žebrauskienės, dabar toks laikotarpis, kada bet kokio amžiams žmonėms reikia ir mokėti užsienio kalbų, ir turėti teisinių žinių, kompiuterinio raštingumo įgūdžių. Universiteto rektorė palinkėjo būsimiems šio TAU studentams būti žingeidiems.
Parengė Svajūnė Žemaitytė