Pradinis / Kultūra / Trys lietuviai gavo Tarptautinės dizaino tarybos apdovanojimą už gyvenimo pasiekimus

Trys lietuviai gavo Tarptautinės dizaino tarybos apdovanojimą už gyvenimo pasiekimus

Daugiau kaip 122 narius 51-oje valstybėje vienijanti Tarptautinė dizaino taryba (International Council of Design, ICoD) savo kasmetinį apdovanojimą už visos karjeros nuopelnus šiemet skyrė trims lietuviams – dizaineriams, edukatoriams ir aktyviems dizaino bendruomenės nariams Gediminui Lašui, Audriui Klimui ir Aušrai Lisauskienei.

Nuo 2001 m. kasmet skiriamu ICoD apdovanojimu už nuopelnus („ICoD Achievement Award“) siekiama pagerbti pavienių profesionalų ar komandų visos karjeros pasiekimus dizaino praktikoje ar edukacijoje. Kandidatus nominuoja ICoD nariai – dizaino srities profesionalus vienijančios nacionalinės organizacijos, o tvirtina ICoD valdyba.

Apdovanojimą gavęs Gediminas Lašas yra vienas iš 1996 m. įsteigtos Lietuvos dizaino asociacijos (tuo metu Lietuvos grafinio dizaino asociacijos, LGDA) įkūrėjų, ilgametis jos valdybos narys ir pirmininkas, svariai prisidėjęs prie šalies dizaino bendruomenę vienijančios organizacijos augimo. Baigęs Vilniaus dailės akademiją, G. Lašas dirbo pakuotės, spaudos, parodų ir kitose dizaino srityje. Tarp jo darbų – pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos paso dizainas, nacionaliniai paviljonai Šanchajuje bei Yeosu pasaulinėse parodose. G. Lašas taip pat yra Vilniaus universiteto ir Vilniaus dizaino kolegijos lektorius.

Kitas laureatas – profesorius Audrius Klimas – įvertintas už indėlį auginant Lietuvos grafinio dizaino bendruomenės profesionalumą. Jis taip pat yra vienas iš Lietuvos dizaino asociacijos įkūrėjų, reikšmingai prisidėjęs prie grafinio dizaino vertės komunikacijos Lietuvos ir užsienio visuomenėse, versluose ir viešajame sektoriuje. A. Klimas yra baigęs Vilniaus dailės akademiją, joje 33 metus dirba pedagoginį darbą ir 2010 m. įkūrė Grafinio dizaino katedrą. Laureatas yra sukūręs vizualinius identitetus įvairioms Lietuvos organizacijoms, o 2009 m. parašė pirmąją lietuvišką knygą apie lietuviškus prekių ženklus.

Profesorė Aušra Lisauskienė įvertinta už nuopelnus grafinio-komunikacinio dizaino, tipografijos ir kaligrafijos tyrimų ir praktikos srityse. Ji visą karjerą kuria identitetus ir komunikacines sistemas kultūros renginiams, parodoms, knygoms. Tarp laureatės darbų – tokie šriftai kaip „Baltai“ ir „Uroboras“. A. Lisauskienė taip pat organizuoja tarptautines parodas, yra dažna tarptautinių konferencijų ir dirbtuvių pranešėja. Jos darbai buvo publikuoti tokiuose leidiniuose kaip „Rotovision“, „Harper Collins“, „Rockport“, „How Books“, „Graphis“, „ETAPES“, „Novum“ ir „Artlab“. Apdovanojimo laimėtoja taip pat dėsto Vilniaus dailės akademijoje.

Pasak Lietuvos dizaino asociacijos pirmininko Algirdo Oranto, tai, kad ICoD apdovanojimą pirmą kartą gavo lietuvių dizaineriai, įrodo jų nuopelnus ne tik Lietuvos mastu, bet ir pasauliniame dizaino kontekste.

„Šiemet Lietuva tapo tikra pasaulio dizaino sostine: Kaune spalį pirmąkart istorijoje vyko keturių svarbiausių pasaulio dizaino asociacijų forumas, dėl kurio į Lietuvą atvyko ryškiausios dizaino verslo ir edukacijos asmenybės. Tai – dešimtmečius Lietuvos dizaino bendruomenės aktyviai vykdytos tinklaveikos bei praktinės veiklos rezultatas, leidęs Kauną šiemet pastatyti greta tokių ankstesnių dizaino sostinių kaip Seulas ar Monrealis. ICoD apdovanojimas lietuviams taip pat rodo, kad tiek visa bendruomenė, tiek pavieniai kūrėjai yra atpažįstami, vertinamas jų indėlis į pasaulinės dizaino bendruomenės raidą. Didžiuojamės šiuo pasiekimu ir tikimės tolesnio dizaino bendruomenės įsitraukimo į valstybei bei kūrybinėms industrijoms svarbių procesų formavimą bei naujų sprendimų kūrimą“, – sako A. Orantas.

ICoD vienija daugiau kaip 120 profesinių dizaino organizacijų ir dizaino mokyklų visame pasaulyje. Taryba inicijuoja bendradarbiavimą tarp organizacijų, įvarius renginius, dizaino savaites pasaulio miestuose. Pasitelkdama tarptautinę dizaino bendruomenę, ICoD nagrinėja dizaino vertės, profesionalumo, etikos, politikos klausimus, rengia praktines rekomendacijas konkursų organizavimui, vertinimo komisijų darbui, formuoja vieningą pasaulinės dizaino bendruomenės balsą bei inicijuoja kokybišką dialogą apie dizaino vaidmenį visuomenėje, kultūroje ir ekonomikoje. ICoD yra didžiausias pasaulyje profesinių dizaino organizacijų atstovas. Lietuvos dizaino asociacija yra ICoD narė nuo 1999 m.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top