Pradinis / Aktualijos / Apdovanoti Lietuvos šviesuoliai

Apdovanoti Lietuvos šviesuoliai

Lapkričio 8-osios vakarą Lietuvos mokslų akademijoje vyko projekto „Lietuvos šviesuoliai 2022“ iškilmės. Jo istorija prasideda 2007 m., kai M. K. Čiurlionio fondas pradėjo misiją – programą „Šviesuoliai“, norėdamas pagerbti šviesą nešančius lietuvius. Taip prasidėjo projektas „Lietuvos šviesuoliai“.

2010 m. kartu su užsienio ambasadomis Lietuvoje buvo pradėtas projektas „M. K. Čiurlionis pasauliui“, skirtas tarptautiniams šviesuoliams pagerbti. Šių projektų renginiais siekiama pagerbti prasmingais darbais nusipelniusias Lietuvos ir pasaulio asmenybes. Per visą laikotarpį buvo suteikta daugiau nei 160 „Šviesuolio“ apdovanojimų įvairių sričių atstovams.

Šiais metais M. K. Čiurlionio fondo, Lietuvos mokslų akademijos, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto ir asociacijos „Infobalt“ bendra iniciatyva buvo apdovanoti Lietuvos šviesuoliai matematikai ir informatikai.

Tai šviesios ir ryškų pėdsaką matematikos moksle palikusios asmenybės: prof. habil. dr. Vilijandas Bagdonavičius, prof. habil. dr. Valentina Dagienė, prof. habil. dr. Vygantas Paulauskas, prof. habil. dr. Mifodijus Sapagovas, prof. habil. dr. Šarūnas Raudys, prof. habil. dr. Adolfas Laimutis Telksnys. Apdovanojimų metu buvo pristatyti šių nusipelniusių asmenybių profesinės veiklos pasiekimai bei įteiktos M. K. Čiurlionio taurės „Rex“.

Šviesuolius pasveikino ir apdovanojo Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Jūras Banys ir asociacijos „Infobalt“ atstovas Virgilijus Dirma. Renginio svečiams muzikines akimirkas dovanojo styginių kvartetas „Archi Quartett“, o parodą bei poeziją – matematikas ir multimenininkas dr. Giedrius Alkauskas.

Kiekvienas apdovanotas šviesuolis buvo pakviestas tarti padėkos žodžio. Prof. habil. dr. V. Bagdonavičius išskyrė mokslo ir meno, proto ir jausmų svarbą moksliniu darbu užsiimančiam žmogui. Tuo metu prof. habil. dr. V. Dagienė savo kalbą pradėjo A. de Sent Egziuperi citata „Mes visi atėjome iš vaikystės“, taip pabrėždama savo susidomėjimą matematika, M. K. Čiurlionio kūryba nuo mažų dienų. Taip pat ji pabrėžė mokytojo vaidmens svarbą žmogaus gyvenime. Prof. habil. dr. V. Paulauskui ryšį su M. K. Čiurlionio kūryba priminė Kaune vykusios konferencijos ir ten lankytas dailininko muziejus.

Prof. habil. dr. Š. Raudys savo kalboje teigė, jog mokslinis darbas – kolektyvinis darbas, ir pabrėžė norą, kad jo darbai būtų naudingi visuomenei. Prof. habil. dr. M. Sapagovas prisiminė kompiuterio atsiradimo svarbą mokslui, kultūrai ir žmogaus gyvenimui.

Paskutinis nominantas – prof. habil. dr. L. Telksnys – buvo apdovanotas po mirties – prieš kelias savaites šviesuolis iškeliavo amžinybėn. Jam skirtą apdovanojimą atsiėmė Linas Aidokas, profesoriaus studentas. Jis prisiminė a. a. L. Telksnį kaip žmogų, „neužmiegantį ant laurų“ ir nenutrūkstamai tęsiantį darbus esant įvairioms gyvenimo aplinkybėms. L. Telksniui darbas buvo gyvenimo būdas ir jo idėjos bus tęsiamos toliau. Tai buvo kupinas šviesos ir dėkingumo vakaras, skirtas žmonėms, kurie visą savo gyvenimą paskyrė matematikos ir informatikos mokslui ir paliko ryškų pėdsaką dabarties bei ateities kartoms.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top