Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Tryškiai šventė savo savivaldos 225 metų jubiliejų

Tryškiai šventė savo savivaldos 225 metų jubiliejų

Kažkas yra pasakęs, kad pavasaris kaime – tai pats nuostabiausias metų laikas. Bet ar teko kada susimąstyti, koks tai metų laikas miestui? Miestui, švenčiančiam savo savivaldos 225-erių metų jubiliejų. Atsakymą į šį klausimą sužinojo visi, kurie praėjusį penktadienį apsilankė šventėje „Žydintys Tryškiai 2017“.

Kiek daugiau nei prieš penkerius metus tuometinis Tryškių seniūnijos seniūnas Jonas Buivydas senuose dokumentuose rado informacijos apie tai, jog paskutinis Lenkijos karalius ir Lietuvos kunigaikštis Stanislovas Augustas Poniatovskis 1792 metais gegužės 15 dieną Tryškiams suteikė miesto teises ir privilegiją turėti herbą. Būtent J. Buivydo iniciatyva 2012 metais pirmą kartą buvo surengta pavasario šventė „Žydintys Tryškiai“, skirta paminėti Tryškių miestelio savivaldos 220-ies metų jubiliejui. Šios šventės metu Tryškių Turgaus aikštėje buvo atidengtas paminklinis akmuo ir lenta, primenanti tryškiečiams tą gražią bei reikšmingą datą ir skatinanti puoselėti savo tradicijas. Tradicijos tikrai nebuvo pamirštos, nes renginys tapo kasmetinis, o šiemet, 2017-aisiais, paminėtas jau 225-asis Tryškių miestelio savivaldos jubiliejus.

Vėlų, bet saulėtą praėjusio penktadienio popietę Tryškių Turgaus aikštėje rinkosi kraštiečiai bei miestelio svečiai. Nuskambėjus pirmiesiems muzikos akordams, archajišką šokį žiūrovams pademonstravo Tryškių kultūros centro merginų šokių grupė „Mega BYT“ (vadovė Simona Jaruckytė). Vėliau šios grupės merginos atliko dar vieną, jau visai kitokio stiliaus choreografinį numerį. Susirinkusiesiems pasirodė ir Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas „Virvytė“, kuriam vadovauja mokytoja Rimantė Laurinavičienė. Šventėje netrūko ne tik šokių, bet ir dainų, kurias žiūrovams skyrė Rainių kaimo liaudiškos muzikos kapela „Svaja“ (vadovė Janina Fabijonavičienė) bei Viešvėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Viešvė“ (vadovas Vincas Varpiotas).

Gegužės 26-ąją Tryškiuose surengtas šventinis renginys buvo tikrai neeilinis, todėl nestebina, jog jame dalyvavo ir nemažai garbingų svečių. Tarp jų buvo ir iš šio miestelio kilęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Valentinas Bukauskas, kuris šventėje lankėsi pasidabinęs tautiniu kostiumu. Jis sveikino visus tryškiečius tokios gražios šventės  proga ir linkėjo išsaugoti savo tradicijas. Renginyje taip pat dalyvavo Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas bei Seimo nario Valiaus Ąžuolo padėjėja Reda Šiaulienė. Ji įteikė padėką vienam iškiliausių tryškiečių – tautodailininkui Pranui Dužinskui.

Tryškiečius pradžiuginti turėjo ne tik sveikinimų gausa, bet ir įsimintina vakaro programa. Itin ilgą savo pasirodymą šventėje pristatė iš Laižuvos (Mažeikių r.) atvykusi grupė „Kadrai“, tačiau penktadienio vakarą Tryškiuose atvėsusį orą bei žiūrovų kraują labiausiai kaitino įspūdingas grupės „Ugnies šokis“ atliktas ugnies šou. Po jo ištvermingiausieji šventės dalyviai dar ilgai trypė smagioje diskotekoje.

Šventės organizatoriai nori padėkoti visiems žiūrovams, kurie nepasididžiavo ir atvyko į renginį. Taip pat padėkos žodis tariamas visiems tiems, kurie daugiau ar mažiau įvairiausiais būdais prisidėjo prie šio gražaus renginio organizavimo.

Tryškių kultūros centro kultūrinės veiklos organizatorius Vilius Bėliakas

Ritos Balsienės nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top