Pradinis / Kelionės / Turizmo naujienos planuojantiems keliones po Lietuvą

Turizmo naujienos planuojantiems keliones po Lietuvą

Šaligatvių paslaptys ir sienų pasakojamos istorijos, vandens pramogos ir jaukios nakvynės, neatrasti skoniai ir daugybė neįprastų pramogų – visa tai šį rudenį patirti siūlo nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir Lietuvos turizmo informacijos centrai. Jūsų rudens atostogoms – daugiau nei 20 nau idėjų išskirtiniam poilsiui Lietuvoje.

Energetikos ir technikos muziejaus žibintas. Mato Jankausko nuotr.

Skulptūrų parkas „Lipantys iš vandens“

Prieš šešis dešimtmečius ten, kur dabar plyti nuostabaus grožio Kauno marios, virė įprastas gyvenimas – ten gyvavo 35 kaimai su 721 sodyba. Statant Kauno hidroelektrinę slėnyje gyvenę žmonės buvo iškelti, o ten stūksoję kaimai – užlieti. Iš šių vietovių kilę žmonės save vadina „dugniečiais“ ir lig šiol kartą per metus rugpjūčio pabaigoje prisimena nuskendusius namus. Šiemet čia iškilo skulptūrų parkas „Lipantys iš vandens“.

Dzūkiška sodyba

Alytaus kraštotyros muziejuje šiemet atidaryta nauja interaktyvi ekspozicija – dzūkiška sodyba. Dviejų galų pirkia, tvartas ir klojimas – tokia ta etnografinė ekspozicija, dzūkiškai pavadinta „Sodzius Dzūkijon“. Čia rasite dalelę Dzūkijos, kur skamba dzūkiška šnekta, dainos ir pasakos, kur nuramina ir vaikystės prisiminimus žadina kaimo garsai ir vaizdai.

Žygis su ožkomis ir avimis

Ranča „Myliu kaimą“, įsikūrusi Kaišiadorių r., organizuoja žygius po mišką su ožkomis ir avimis! Žygis rudenėjančiu, kvepiančiu grybais ir samanomis mišku ir turbūt vienintelė vieta Lietuvoje, kur galite žygiuoti su linksmu keturkojų būriu, patiks ir vaikams, ir gryną pušyno orą vertinantiems suaugusiesiems.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutas Vilkpėdėje

„Neakivaizdinis Vilnius“ pristato naują pasivaikščiojimų maršrutą Vilniuje – Vilkpėdę. Apie 5 kilometrus besidriekiantis maršrutas leis aplankyti 13 įdomiausių objektų, tarp kurių – ir buvusi našlaičių prieglauda, ir milžiniškas kabantis tiltas, ir net ligoninė, kurioje atlikta pirmoji širdies operacija Lietuvoje.

Lietuvos partizanų memorialas Kryžkalnyje

„Na ir kas gi mus nugalės, jei mes mirti nebijom, jeigu mes nugalėjome mirtį!“ – kadaise pasakė partizanas Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. Rugsėjo 20 d. jam ir dar 20 tūkstančių kitų jo likimo brolių, paaukojusių savo gyvybę už laisvę, Kryžkalnyje atidengtas Lietuvos partizanų memorialas.

Šilutės sekretai

Pažinti miesto istoriją iš jo šaligatvių? Įmanoma, jei lankotės Šilutėje, kur šiemet vietą surado 20 ypatingų sekretų. Ne, jums nepasigirdo – atgaivinta vaikystės pramoga dabar pasakoja miesto gyventojų kasdienybės istorijas.

Paroda „Dalelių skilimas“ Energetikos ir technikos muziejuje

Atnaujintame, interaktyviame Energetikos ir technikos muziejuje iki spalio 25 d. veiks paroda „Dalelių skilimas“. Paroda kalba apie Ignalinos, Astravo ir Černobylio atomines elektrines ir jas supančius kultūrinius kontekstus, tad bus tikrai įdomu! Užsukę į parodą nepraleiskite progos aplankyti ir atnaujintų pramonės, energetikos ir specialiai vaikams sukurtos interaktyvios ekspozicijų bei pabėgimo kambario „Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys“.

Kalniaus sodyba

Gatvės menas Alytuje

Kai į muziejų nesinori, nes už lango – puikus oras, pasidžiaukite istorijomis, kurias pasakoja gatvės menas. Šią vasarą Alytaus sienos „sužydėjo“ naujais grafičiais.

Palapinė medyje

Ar kada nors teko miegoti 3,5 metro aukštyje? Kalniaus sodyboje, Kretingos r., netoli Kašučių ežero esančiame miško pakraštyje įkurtas neeilinis namelis-palapinė, įtemptas tarp medžių. Čia taip pat įrengtas hamakas bei terasa, tad kabėdami kelių metrų aukštyje galėsite mėgautis užburiančiu saulėlydžiu. Tai tikrai išskirtinė galimybė atitrūkti nuo kasdienybės, pabūti su gamta, su ja susipažinti, pasigrožėti pievoje besiganančiais fryzų veislės žirgais.

Tarpukario odontologijos kabinetas Kėdainiuose

Kėdainių senamiestyje atidaryta pirmoji šalyje privati tarpukario laikotarpio odontologo kabineto ekspozicija. Ekspozicija susijusi su keturių vienos šeimos odontologų veikla. Kaip sako jos įkūrėjas, tai paminklas jo šeimai – tokiu būdu jis įamžino savo šeimos istoriją. Ekspozicija nukelia į 1936 metus, nes čekoslovakiška įranga, tuo metu įsigyta už 600 litų (už tiek buvo galima įsigyti avių bandą), su nedideliais pokyčiais išsaugota iki šių dienų.

Paukščių namelis. Alytaus TIC nuotr.

Kauno tvirtovės VI fortas

VI fortas – vienas iš Kauno tvirtovės įtvirtinimų, pastatytas 1889 m. Forto statiniai nuo XIX amžiaus mažai tepasikeitė, nors buvo naudojami ir carinės Rusijos, ir abiejų pasaulinių karų metu. Šie unikalūs įtvirtinimai šiemet atverti lankytojams. Forto teritorijoje šiuo metu veikia Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicija.

Paukščių namelis medyje

Alytaus rajone netoli Žuvinto rezervato ką tik atidarytas medžiu dar kvepiantis Paukščių namelis medyje. Dviem žmonėms skirtame namuke telpa tik dvigulė lova, tačiau lauke – nemaža terasa tarp medžių lajų. Šalia, taip pat medžiuose, įrengtas tualetas su praustuvu. Namelio svečiai kviečiami aplankyti Žuvinto biosferos rezervatą, kurio lankytojų centre šiais metais atidaryta nauja ekspozicija. Jame rekonstruotas pažintinis takas ir baigiamas rekonstruoti paukščių stebėjimo bokštelis Žuvinto ežere.

Pauliaus Širvio kiemelis Rokiškio bibliotekoje

Kaip pats save vadino, ir aras, ir lietuviškas beržas, ir liūdno likimo poetas – toks tasai Paulius Širvys. Minint 100-ąsias poeto gimimo metines, Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kieme rugsėjį atidarytas Pauliaus Širvio kiemelis. Nuo šiol čia vyksta poezijos skaitymai ir kiti renginiai, o tie, kas ieško ramaus kampelio, bibliotekoje gali nusipirkti kavos, pasiimti knygą ir skirti minutę sau, o galbūt ir pasinerti į P. Širvio kūrybą.

Dubravos pažintinis takas. Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Ekskursija Kėdainių škotai“, arba „Pagal romaną „Dziedas“

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras šiemet pristatė naują ekskursiją – „Kėdainių škotai“, arba „Pagal romaną „Dziedas“. Pasirodo, škotai šiame mieste įsikūrė dar XVII a., o Kėdainių gyventojai iki šiol puoselėja škotiškos architektūros, gastronomijos ir kultūros tradicijas. Pasaulinės turizmo dienos proga rugsėjo 27 d. ekskursijoje dalyvauti galėsite nemokamai.

Druskų pirtis Rokiškio baseino komplekse

Jau spėjusiems pajusti rudenišką šaltį – šilumos pliūpsnis. Rokiškio baseino komplekse atidaryta druskų pirtis. Pirties procedūros valo organizmą, lengvina kvėpavimą ir aprūpina odą mikroelementais.

Naujas baseinas Tauragėje

Ieškote, kur kokybiškai pailsėti ir pasilepinti vandens pramogomis? Tauragėje jūsų laukia naujutėlaitis, dažais dar kvepiantis baseinas su vandens čiuožykla ir vaikų erdve, masažiniu baseinu, sūkurinėmis voniomis bei pirčių zona. Pratęskite vasaros pramogas čia!

Žydiški valgiai Krakių bendruomenės svetainėje

600 metų sukaktį kitąmet minėsiančiame Krakių miestelyje (Kėdainių r.) šią vasarą atidaryta Krakių bendruomenės svetainė, siūlanti patyrinėti daugiakultūrę krašto virtuvę. Išskirtinė maitinimo įstaiga vadovaujasi tvarumo principais: čia dirba vietiniai gyventojai, patiekalams ruošti naudojami sezoniniai vietinių ūkininkų ir gyventojų užauginti vaisiai, daržovės, mėsa ir kiti produktai bei gėrybės. Be to, čia galima paragauti net žydų, kurių bendruomenė Kėdainių krašte kadaise buvo itin gausi, valgių: žydiško kugelio, chalos, falafelių.

Kaunastiški maršrutai „Skandinaviška popietė“ ir „Žalias miestas“

Ar galite pagalvoti, kad Kaune galima rasti mažiausiai 18 skandinaviškų stotelių? Jei keliaujate savarankiškai, maršrutas „Skandinaviška popietė“ – kaip tik jums! O jei net mieste ieškote gamtos oazių ir aktyvių pramogų, rinkitės leidinį „Žalias miestas“.

Degustacinė programa „Poniškas volgymas“

Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse šį rudenį pristatė naują degustacinę programą „Poniškas volgymas“, kurios metu paragausite kopūstainio. Nežinote, kas tai? Vadinasi, senokai sėdėjote prie tradicinio stalo. Prisėskite prie jo su savo draugais ar šeima ir pasimėgaukite pirkios jaukumu bei lietuviško maisto sotumu.

Naujasis „Kauno akcentas“

Kaunas kviečia įsiamžinti. Kauno valstybinio lėlių teatro prieigose ant suoliuko prisėdo bronzinė marionetė. Prisėskite šalia, užfiksuokite akimirką ir, žinoma, užsukite į teatrą, kur gimsta tikra magija.

Vandens trasa „Šventosios aukštupiu“

Gražutės regioniniame parke šį rudenį turistams atverta nauja 10,5 km ilgio pėsčiųjų trasa. Kad įveiktumėte šią trasą, gali prireikti 4 valandų, o pakeliui ne tik atrasite, bet ir pažinsite Antalieptės marių hidrografinį draustinį bei jo gamtines ir kultūrines vertybes. 

Meilės labirintas Alytuje

Meilės labirintas – puiki pramoga ir mažiems, ir dideliems. Antram gyvenimui prikeltame Jaunimo parke ši atrakcija pasirodys jau spalio mėnesį. Labirintas lavins erdvinį mąstymą, skatins vaizduotę, o kartu kalbės apie tai, kas žmogui svarbiausia, – meilę. Be to, Meilės labirintas papildys Alytaus kaip meilės miesto viziją.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top