Pradinis / Renginiai, pramogos / Turizmo savanoriais Vilniuje panoro tapti rekordinis skaičius žmonių

Turizmo savanoriais Vilniuje panoro tapti rekordinis skaičius žmonių

Į Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ kvietimą tapti Vilniaus turizmo savanoriais atsiliepė rekordinis skaičius žmonių. Daugiau nei 200 vilniečių savo mieste panoro kurti svetingą atmosferą. Pirmieji ryškia apranga vilkintys savanoriai jau šiandien pradeda Vilniaus senamiestyje teikti informaciją turistams.

Turistų skaičius Vilniuje kasmet didėja. Siekdama, kad miesto svečiai čia jaustųsi gerai, „Go Vinius“ nutarė pakviesti miesto bendruomenę tapti savanoriais turistų talkininkais.

„Vilniuje lankosi vis daugiau turistų iš viso pasaulio. Pernai pirmąsyk perkopėm milijoną. Norime, kad Vilnių atrandantys miesto svečiai patirtų geras emocijas, rastų reikalingą informaciją, gautų gerų patarimų ir sulauktų mūsų šypsenos. Vilniaus turizmo savanoriai taps labai svarbiais talkininkais, –  sakė „Go Vilnius“ vadovas Darius Udrys. – Esame sujaudinti didelio entuziazmo, su kuriuo vilniečiai atsiliepė į „Go Vilnius“ kvietimą dalyvauti šioje savanorių programoje. Toks aktyvumas ir geranoriškumas rodo, kad Vilnius yra pasauliui atviras ir draugiškas miestas.“

Pasak D. Udrio, pozityvi patirtis turistus paskatins ne tik dar kartą atvažiuoti į Vilnių, bet ir skleisti gerą žinią apie sostinę savo šalyse.

Ketvirtadienį, prieš oficialią programos pradžią, „Go Vilnius“ komandos nariai patys išbandė, ką reiškia tapti programos dalyviais. Darbuotojai Vilniaus senamiestyje teikė patarimus turistams iš Indijos, Vietnamo, Belgijos, Vokietijos ir kitų šalių.

Turizmo savanoriai visą vasarą budės labiausiai turistų pamėgtose Vilniaus vietose – Katedros ir Rotušės aikštėse, Gedimino prospekte, Vokiečių, Maironio gatvėse ir Užupyje. Su savimi jie turės žemėlapius, informacinę medžiagą apie Vilnių įvairiomis kalbomis. Miesto svečiams savanoriai rekomenduos lankytinas vietas, patars, kaip nuvykti į tolimesnius miesto rajonus viešuoju transportu ar dviračiais, ir atsakys į kitus klausimus.

Savanoriai pradeda dirbti po to, kai išklauso mokymų programą, kurios metu gauna praktinių žinių apie Vilniaus lankytinas vietas, transportą ir pasirengia atsakyti į kitus dažnai turistams iškylančius klausimus.

Programa unikali tuo, kad savanoriai kartu su savimi galės pasiimti ir šunis. Pastariesiems skirti specialūs atpažinimo ženklai – skarelės su programos simbolika. Tokiu būdu pasivaikščiojimą su šunimi vilniečiai galės suderinti su pagalbos teikimu turistams.

Nauji savanoriai gali prisijungti prie komandos bet kuriuo metu iki vasaros pabaigos. Tereikia užsiregistruoti adresu www.bit.ly/tapk-turizmo-savanoriu ir dalyvauti reguliariai organizuojamuose mokymuose. Visiems, kurie dirbs mažiausiai 16 valandų, programos pabaigoje bus įteikti pažymėjimai apie atliktą savanorišką veiklą turizmo srityje.

Projekto dalyviams nemokamai duris atvers projekto partneriai, tarp kurių – „Loftas“, „UNO park“, „Iliuzijų muziejus“, „Wrong room“, „Kartlandas“, „Skypark“, „Baltic Vikings“. Kava savanorius nemokamai vaišins „Caffeine“. Turizmo savanorių aprangą sukūrė prekės ženklas „Nunu“.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top