Pradinis / Mokslas ir švietimas / Ukrainos kariai užmezgė virtualų ryšį su Lietuva – pasidalijo, kokios jų nuotaikos ir už ką yra dėkingi lietuviams

Ukrainos kariai užmezgė virtualų ryšį su Lietuva – pasidalijo, kokios jų nuotaikos ir už ką yra dėkingi lietuviams

„Ne mes pradėjome šią kovą, bet mes ją turime baigti“, – nedvejoja Ukrainos karininkas Oleksandras Čiupiniukas, dalydamasis mintimis apie tai, kas šiuo metu vyksta jo tėvynėje.

Jis, kaip ir kiti Ukrainos savanoriai bei kariai, virtualų ryšį su Lietuva užmezgė norėdamas padėkoti žmonėms, kurie nėra abejingi agresoriaus smurtui bei jo padariniams.

„Žinome, kad lietuviai šį karą priima kaip savo. Jūsų tauta puikiai supranta, kas yra okupacija. Ir vien tai, kad padėtį vertinate žiūrėdami ne pro rožinius akinius, mums jau yra didelė pagalba“, – sako O. Čiupiniukas, kreipdamasis į susirinkusiuosius „LDK palikuonių“ ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus iniciatyva.

Karininkas patikino, jog ukrainiečiai tiki savo pergale ir neabejoja – ateityje su palaikiusiais juos kovoje patirtais išgyvenimais pasidalins gyvai.

„Tarp Lietuvos ir Ukrainos nėra bendros sienos, tačiau mūsų žmonės yra labai arti. Mūsų kultūros ir istoriniai keliai tarpusavyje susiję. Lietuviai puikiai supranta, su kuo kovojame, ir jie yra viena iš pagalbos Ukrainai rankų ne nuo 2022 metų vasario, o nuo mūsų Nepriklausomybės atkūrimo“, – kalba karininkas, istorikas Oleksandras Alfyorovas.

Ypatingą padėką už nuolatinę pagalbą ir nuostabius projektus, kuriuos kūrė prieš priešų invaziją, jis išreiškė „LDK palikuonims“.

Anot O. Alfyorovo ir už Ukrainos laisvę taip pat kovojančio Giorgijaus Kuparashvilio, rusai visais laikais elgėsi taip pat – nesivadovavo karo taisyklėmis.

„Mūsų motyvacija didžiulė, bet mūsų vis dėlto mažai. Todėl reikia ginklų. Esame dėkingi tiems, kurie netiki agresoriaus retorika ir padeda“, – kalba karininkai.

Gediminas Armonavičius, „LDK palikuonių“ vadovas, padėkos renginyje visus supažindino ir su organizacijos veikla nuo įkūrimo iki šių dienų.

Susitikime dalyvavo ir Lvivo apskrities vadovė Irina Grimak. Ji perdavė padėką žmonėms, prisidėjusiems prie paramos užpultai šaliai organizavimo.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje renginys vyko neatsitiktinai – mokykloje yra įkurta ukrainiečių klasė, dirba mokytoja iš Ukrainos.

„Stengiamės vaikams suteikti geriausias sąlygas siekti išsilavinimo ir, grįžus namo, toliau sėkmingai tęsti mokslus“, – sako kadetų licėjaus l. e. p. direktorius Ričardas Žilaitis.

Anot jo, ukrainiečiai puikiai adaptavosi mokykloje ir randa ryšį su Lietuvos vaikais. Ugdymo įstaigoje, pasak R. Žilaičio, vyksta daug pilietinių iniciatyvų, visi kadetai papildomai gali rinktis teisės, karybos ar kitus užsiėmimus, lankyti nemokamus būrelius, ruoštis egzaminams kartu su kompetentingais mokytojais.

Giedriaus Bubliausko nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top