Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Užgavėnės Ubiškėje ir Tryškiuose

Užgavėnės Ubiškėje ir Tryškiuose

Tryškių seniūnijos gyventojai nepabūgo ne tik Telšių rajone, bet ir visoje Lietuvoje siaučiančio gripo ir vasario 9 dieną triukšmingai varė žiemą iš kiemo. Šią dieną buvo suorganizuotos net dvi šventės – Ubiškėje ir Tryškiuose.

Pirmieji, sočiai prisikirtę blynų ir kitokių Užgavėnių valgių, žiemą iš kiemo varė ubiškiečiai. Į Ubiškės kaimo bendruomenės surengtą šventę susirinko nemažas būrys vietos gyventojų, jiems muzikinę programą dovanojo Tryškių kultūros centro darbuotojai. Tradicinėje Lašininio ir Kanapinio kovoje triumfavo visų išsiilgto pavasario pranašas Kanapinis, o šventę vainikavo Morės sudeginimas.

Vakarop Užgavėnių šventė prasidėjo ir Tryškiuose. Dar net nepradėjus temti iš visų pašalių į miestelio aikštę ėmė plūsti čigonai, ubagai, ožkos ir visokiausi kitokie padarai. Jie vaišinosi blynais, bandelėmis, kopūstų troškiniu ir karšta kakava bei žaidė įvairiausius žaidimus. Šiame šurmulyje aktyviai dalyvavo ir Lašininis, vis ragindamas sočiai prisikimšti pilvus ir mėgautis žiemos malonumais.

Norėdamas įtikinti tryškiečius, jog žiema pats geriausias metų laikas, Lašininis netgi apdovanojo gražiausių Užgavėnių kaukių savininkus. Savimi pasitikintis žiemos šalininkas išdrįso pakviesti amžiną varžovą Kanapinį į dvikovą, tačiau buvo priverstas pripažinti pastarojo pergalę. Ilgai postringavęs, jog dvikova buvus neteisinga, Lašininis, nuleidęs galvą, vis dėlto paliko Tryškius. Šventės dalyviai nuoširdžiai džiaugėsi Kanapinio pergale, o žiemos išvarymą baigė degindami Morę ir šokdami aplink laužą.

Tryškių kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Vilius Bėliakas

Ritos Balsienės, Egidijaus Einikio nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top